Skocz do zawartości

Sinoff - mydło i powidło


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 826
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A w którym miejscu jest tu choć cień wątpliwości dla jego dzieła? Wręcz przeciwnie... Woofer kopie twardo, szybko i punktowo, aż miło się słucha. Oczywistą oczywistością jest to, że nie M1 nie jest jedynym czynnikiem powodującym grę na takim poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a system COBER'a z tego co pamietam byl skladany u Radka wiec skoro chlopak podpial u siebie M1 na calosc i brakowalo mu pary na wooferach to cos w tym musialo byc

 

Nie znam takich szczegółów instalacji wszystkich forumowiczów, kto i jak ją robił. Prędzej mogło tu chodzić nie o brak pary, a sposób grania dołem różnych wzmacniaczy. Sony nie musi grać dołem jak AA czy Xtant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy to raczej głośnik się układa czy może wzmak po takich przepinkach?

 

Sprawa spokoju mi nie dawała i jeszcze poćwiczyłem. Tak jak pisałem wcześniej, głośniki po zapięciu wzmaka, który wcześniej leżakował lub obrabiał tweetki i został zapięty pod woofery (albo odwrotnie) grają inaczej/gorzej, nie są to różnice kolosalne lecz gdy znamy możliwości swoich przetworników, to dość łatwe do wychwycenia. Tweetki ostrzyć/szeleścić zaczynają z mniejszą ilością detali grając a woofery mało konturowe są z mułowatym, słabo kontrolowanym kickiem. Tak w przypadku woofera jak i tweetka kilkukrotna korekcja na gainach albo tłumieniem z radia była konieczna.

Jednak wzmaki muszą trochę pograć (5-10 godzin) nim pokażą prawdziwe oblicze, szybka wrzuta na testy raczej odpada i funta kłaków warta nie jest :) To takie moje obserwacje w tym temacie poparte kilkukrotnym odsłuchem na różnych wzmakach z powtarzalnym wynikiem.

 

Prędzej mogło tu chodzić nie o brak pary, a sposób grania dołem różnych wzmacniaczy.

W przypadku instalacji, którą stworzył COBER raczej chodzi o brak pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to usłyszałem po M1'ce. jak Ciągnie całe pasmo ( cały 3way) i ma co robić przy tym gra wyraźnie lepiej.

Bo ten wzmacniacz powinien grać pod całym systemem.

 

Masz jeszcze M3, ponoc to samo co M1 tylko mocniejsze, moze by sprobowac w te strone? :)

Niby to samo, ale jednak różnice są :)

 

Niestety M1 jest za słaba na woofery- nie da sie z nich wszystkiego wyciagnac.

Tutaj trzeba się zastanowić czego się oczekuje od takiego połączenia.

W wielu systemach woofer (cały system z jednego m1) kopie bardzo przyjemnie, nie napisałbym, że któremuś brakuje mocy, a przy tym jest to granie zdecydowanie jakościowe, nie hałaśliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten wzmacniacz powinien grać pod całym systemem.

 

 

to lepiej dać 2 x M1 ...

 

W wielu systemach woofer (cały system z jednego m1) kopie bardzo przyjemnie, nie napisałbym, że któremuś brakuje mocy, a przy tym jest to granie zdecydowanie jakościowe, nie hałaśliwe.

 

do spokojnego grania ok, ale nawet przy Twoim słuchaniu na dłuższą metę nadawały by się do SPA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do spokojnego grania ok, ale nawet przy Twoim słuchaniu na dłuższą metę nadawały by się do SPA :P

 

W tym tygodniu przekonam się na własnej skórze jak to jest.. :)

A już sprawdzałem u siebie pod samymi wooferami, moce obu wzmacniaczy zbliżone (chociaż to nie o to chodzi), ale pod m1 było zdecydowanie lepiej.

Nie ma się co sprzeczać, bo to kwestia dyskusyjna. Ja jestem za tym, że M1 powinna grać pod całym systemem, niezależnie czy to 2 czy 3 drożnym.

 

to lepiej dać 2 x M1 ...

Chodzi ci o oddzielne połączenie sekcji midbasów do jednej m1 i tweeter bądź tweeter ze średniakiem pod drugą m1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już trochę o tweetkach i wooferach, teraz trochę o subie.

Dość długi czas za bas w moim aucie odpowiadał RM 210sl, stosunkowo niska skuteczność, bardzo szybki i grający zróżnicowanym basem. No ale pod koniec wakacji się skończyło, jedna cewka odmówiła współpracy, miernik pokazuje przerwę. Coś musiało mu dolegać ale raczej nie od pałowania, smrodu nie było z głośnika i przy moim graniu raczej któryś z wooferów prędzej szlag by trafił. Bez suba jeździć trochę nie teges więc był szybki zakup na alle za całe 80pln. Padło na starą zieloną kappę 100w.ib i prawdę powiedziawszy spodziewałem się czegoś dużo gorszego jak oglądałem te głośniki montowane w tubach :\ A tu proszę, całkiem miła niespodzianka, dość zróżnicowany bas, w miarę sybki i do tego całkiem głośno grający głośnik mimo stosunkowo małej mocy, którą przyjmował. Była swego czasu dyskusja na temat jak to zielone kappy (nie potrafię odnaleźć tego tematu teraz) nie grają w zamkniętych pudełkach. Zapewniam że grają całkiem dobrze mimo iż oznaczenie "ib" lub "br" sugeruje zupełnie co innego, mojej wystarczyło 17-18l netto.

Kilka dni temu i na kappę też czas przyszedł, wykręcona została a jej miejsce zajął MTX Black Gold BG108, Następny MTX w aucie :D Trafiła mi się sztuka, którą mimo szczerych chęci trudno nazwać nową ale pierwszy montaż miał u mnie i obecnie się wygrzewa. Po kilku dniach trudno trudno oceniać niewygrzany głośnik ale odbieram go dziwnie (nie źle). Pierwszy raz mam w aucie bas generowany w taki sposób i tu chciałbym zwrócić się do userów czytających tego posta z zapytaniem:

Czy ktoś z Was miał głośnik z tej serii w swoim aucie lub czy gdziekolwiek słyszeliście jak gra i jak odebraliście jego pracę?

To nie jedyne zmiany w ostatnim czasie, na tweetkach nie gra obecnie Thunder, a woofery też mają inny napęd, o tych zmianach innym razem coś skrobnę :)

post-4056-0-23194200-1323550854_thumb.jpg

post-4056-0-39554800-1323550866_thumb.jpg

post-4056-0-49146100-1323550877_thumb.jpg

post-4056-0-34706700-1323550896_thumb.jpg

post-4056-0-55289100-1323550912_thumb.jpg

post-4056-0-83168400-1323550927_thumb.jpg

post-4056-0-05249400-1323550940_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki znajomy ten MTX :rotfl:

Rzekłbym, że lustrzane odbicie nawet :D

 

czekam az zagosci infinity beta ten i skonczy sie zmienianie....

Adamu to nie do końca tak jak piszesz. Miałem możliwość zakupu bety, tyle że kilka tygodni wcześniej u-dima nabyłem więc betę odpuściłem. Pewnie gdyby nie usterka RM-a, to jeździłby ze mną do dziś, lubiłem granie tego przetwornika. Kappa była z założenia na przeczekanie. Z kolei Black Gold to już świadomy wybór i na chwilę obecną przyniósł już kilka ciekawych spostrzeżeń co do grania basem, mimo że jeszcze się wygrzewa. A beta?... hmmm... to też jakaś droga... ale ten głośnik musiałbym usłyszeć przed zakupem u siebie w aucie zapięty pod własnym wzmakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były różne typy, fakt , fotek oglądanie i cen, opinii czytanie. Jak by posłuchać to i w nich coś dobrego by się znalazło :)

A Black Gold się grzeje, dziś pozwoliłem sobie na trochę dłużej odkręcić vol, chyba zaczyna mieć zadatki na fajne granie, a ja się do niego powoli przyzwyczajam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra :D czas się pochwalić, niby mała rzecz, a cieszy :) Moje Dziurawce sprawiły mi na gwiazdkę dwa małe upominki: bajerancki kubek i moje ulubione kolędy :)

 

A tak bardziej w temacie, to nurtuje mnie od długiego czasu jakie warunki musi spełniać wzmacniacz 4-kanałowy aby z akceptowalną (dobrą) jakością napędzić z dwóch mostków woofery. Ma ktoś jakieś przemyślenia/doświadczenia w tym względzie i jest chętny podzielić się nimi? :)

post-4056-0-22262200-1325104212_thumb.jpg

post-4056-0-23786500-1325104242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę.... :D nikt nic nie wie :D A tyle na forum pisane jest o brzmieniu, charakterze, mocy i innych pitu-pitu związanych ze wzmakami.

Mówią, że kto pyta - nie błądzi, ja pytam ale i tak po omacku łazić muszę :)

 

Forumowa wieść niesie , że wzmaków w mostki się nie spina do pędzenia wooferów. Dlaczego? No bo brak kontroli nad wooferem jest. W przypadku suba to znaczenia nie ma, a czy sub 8,10 czy 12" ma to już detal jak i to, z jakim wzmakem i jakimi mostkami mamy do czynienia. To forumowe gadanie jakoś przebić się do mnie nie mogło i w celu sprawdzenia jak to z tymi mostkami jest zakupiłem Thundera4320. Najpierw na wooferach 2 kanały pograły, później na tweetkach chodził, a mostek na subie też został sprawdzony - stan techniczny jak najbardziej ok. W końcu na mostki czas przyszedł. Pierwsze wrażenia - tragedia, dno, jak by w garnek pierdział :/ Myślę sobie: cóż, do bani takie granie ale poczekam, raczej bez przekonania, może wzmak się do takiej pracy ułoży. Być cierpliwym jednak się opłaciło, z dnia na dzień coraz lepiej mostki z wooferami pracowały. Pojawiło się dokładnie to o co AD-eki podejrzewałem, a wyciągnąć z nich wcześniej nie mogłem na dwóch kanałach z Thundera2160, mianowicie kupa powietrza i punktowy kop na niskim dolnym cięciu bez strat na średnicy. Szacunkowa moc po regulacji jaką na chwilę obecną łykają AD-ki to jakieś 200W na kanał czyli ok 60-70% wydajności mostka. Takim apetytem wooferów zaskoczony nie jestem, swego czasu pracowały na AS Mosconi 200.2 i był to wzmak akurat w sam raz dla nich, z resztą bardzo miło granie na Mosconim wspominam :)

Właśnie z tego powodu zadałem pytanie na temat kryteriów jakie powinien spełniać wzmak 4-kanałowy aby banglać w mostkach na wooferach. Cyferki z instrukcji obsługi zapewne są bardzo istotne lecz po doświadczeniach z jednym wzmakiem zapiętym w mostki zupełnie nie wiem jak się do nich odnieść, dane wzmaka na fotkach są.

Na tweetkach w chwili nie pogrywa MTX, zastąpił go Audioqueest sl2120, zakupiony z resztą od naszego forumowego kolegi, MienkiN to solidna firma i mino skromnej ilości postów na forum mogę ze swojej strony z czystym sumieniem polecić sprzedającego, ok user :)

Audioqueest to nic innego jak stary Steg, jeszcze przed zmianą nazwy po awanturach sądowych o podobną nazwę z Audioquest od sygnałówek :) Zdrowe 2x60W bardzo ładnie współpracujące z proxami, stąd z resztą rafix1 ma ode mnie propozycję wzmaka od Stega na proxy u siebie w temacie. Zapięcie Audoqueesta na proxy, to krok zdecydowanie lepszy niż granie z gieneka b40 lub złotego Sony, a porównywalne z MTX-em. Moc sl2120 to 2x60W z czego ok. połowa idzie na proxy, więc jak się chce - to można, w końcu łapię się w magicznych 30W na kanał i jakoś to wystarcza :)

 

Wydajność prądowa ;P

Powiedzmy, że to podstawa ale faktem jest, że chlają jak diabli :)

post-4056-0-93426900-1325457096_thumb.jpg

post-4056-0-78635800-1325457104_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę napisać Grzegorzu- teoria a praktyka do dwie różne sprawy. Tak samo wygląda właśnie sprawa teorii forumowych i własnych odsłuchów.

Doskonale wiesz jak pracował u mnie 4h kan helix na tw :)

Jestem zdania, że trzeba się samemu przekonać, usłyszeć, a nie ślepo wierzyć w to co ktoś inny twierdzi. Nie ma tutaj reguły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowa wieść niesie , że wzmaków w mostki się nie spina do pędzenia wooferów.

:super:

Należy jeszcze dodać, że to "anty sq", chociaż osobiście nie potrzebowałbym aż tyle mocy do wooferów (bądź całego systemu), to jakoś nie jestem tego przeciwnikiem.

W przypadku suba to znaczenia nie ma, a czy sub 8,10 czy 12" ma to już detal jak i to, z jakim wzmakem i jakimi mostkami mamy do czynienia.

Oj tam, oj tam.

 

zdecydowanie lepszy niż granie z gieneka b40 lub złotego Sony

Popieram.

 

Podjadę niedługo do Was z Piotrkiem to może coś posłucham ;) Ale my "wyrzutki" Śląskie podobno głusi jesteśmy :rotfl:

 

Jestem zdania, że trzeba się samemu przekonać, usłyszeć, a nie ślepo wierzyć w to co ktoś inny twierdzi. Nie ma tutaj reguły...

Zależy kogo się słucha i na ile tej osobie można wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że trzeba się samemu przekonać, usłyszeć, a nie ślepo wierzyć w to co ktoś inny twierdzi. Nie ma tutaj reguły...

Ja dość dawno do tej regóły o braku regół zacząłem się stosować :)

 

chociaż osobiście nie potrzebowałbym aż tyle mocy do wooferów (bądź całego systemu), to jakoś nie jestem tego przeciwnikiem

Ta duża moc jakoś mocno nie przekłada się na poziom głośności. Obecnie jej poziom jest tylko niewiele wyższy niż ten gdy na wooferach był Thunder2160 , chodzi o kontrolę nad głośnikiem , trochę to się o robotę przy drzwiach się ociera, a przede wszystkim o samo strojenie ale o tym już innym raze coś popiszę.

Podjadę niedługo do Was z Piotrkiem to może coś posłucham ;) Ale my "wyrzutki" Śląskie podobno głusi jesteśmy :rotfl:

Zaglądnij, mile widziany będziesz :)gazownik ma spec nakładkę na kompresor :D nawet Hellsinowi mocno się słuch wyostrzył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...