Skocz do zawartości

Toyota Celica by digit6


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok sprawa wyglada conajmniej dziwnie i coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu ze z tym wzmakiem jest cos nie tak od samego poczatku.

Sub podpiety pod przedni prawy potem lewy kanal, filtry ustawione na Full, wlaczony utwor testowy 50Hz na radiu, regulator na pol gwizdka i krece sobie BassBoost na wzmaku i zero reakcji, poprostu zerooo, na jednym i na drugim kanale.

Poza tym napiecie sprawdzone przy wejsciu wzmacniacza i na wlaczonym silniku na postoju jest 14,1V przy wlaczonych swiatlach dlugich praktycznie nic sie nie zmienia, wiec spadkow zadnych nie ma i wykluczona jest sprawa za malego napiecia.

Co Wy na to? Bo ja juz stracilem wiare w to ze ten wzmacniacz jest sprawny w 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ze znajomych nie bawi sie w takie rzeczy, podpinaja jakies pierdy pod radio i ciesza sie ze maja super dzwiek...

Moge zalatwic sobie Blaupunkta 270 2x70W rms lub Blaupunkt 470 4x70W w mostku 2x200W rms ale to najwczesniej na czwartek i tez nie jestem pewien czy na 100% poza tym czy taka budzetowa w ogole rozrusza te glosniki i zauwaze tego kopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zalatwic sobie Blaupunkta 270 2x70W rms lub Blaupunkt 470 4x70W w mostku 2x200W rms ale to najwczesniej na czwartek i tez nie jestem pewien czy na 100% poza tym czy taka budzetowa w ogole rozrusza te glosniki i zauwaze tego kopa?

 

Zawsze zauwazysz jakas zmiane, jesli mozesz probuj. Ja do HSK zapialem Gienka 2x20W i mimo to mialy kopa jak zloto takze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mi to da? Juz robilem wszystko i zawsze gralo to zle, mowilem ze z HSK praktycznie nie wydobywa sie bas, ze nie maja tego kopa o ktorym wszyscy pisali na forum, ze graja jak budzetowy z marketu za 100zl, ze podpialem suba pod przod puscilem kawalek 50Hz, krecilem sobie BB i nic kompletnie sie nie dzialo, wiec ewidentnie jest wina wzmacniacza niczego wiecej i tak bylo od samego poczatku, co mi da podlaczenie innego wzmaka, jak okarze sie ze ok na nowym wzmaku regulacja BB jest ok, ze cos tam gra ale wiadomo nie do konca jeszcze wykorzystuje moc glosnikow, bo wzmak nie tej klasy i nadal nie bedzie jasnej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digit6,

Postawię sprawę jasno i mam nadzieję uczciwie. Wyślij mi wzmacniacz kurierem tak aby dotarł do mnie przed warszawskim spotem. Otworzę przesyłkę na spocie i tam go przy osobach postronnych podłączę i sprawdzę. Jeśli, rzeczywiście nie jest sprawny zwrócę Ci pieniądze. Jeśli jest odeślę Ci go na Twój koszt.

Prosiłem Ciebie na priv o instrukcję i się nie odezwałeś.

PS

Mam nadzieję, że wzmacniacz dotrze w stanie takim jak go otrzymałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje Ci wysylalem na PW a dzisiaj ponownie na maila, daj mi swoje dane na PW lub mail: digit6@tlen.pl razem z nr. telefonu dla kuriera, jutro go wysle i w czwartek, piatek bedzie u Ciebie, nie mam nic do ukrycia, bo wzmacniacz tak jak przyjechal zostal zamontowany w aucie, wiec jak najbardziej jestem za tym zeby reszta ekipy przekonala sie na wlasne uszy jak gra pod HSK i czy dziala w nim BB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestujcie go tam chlopaki, najlepiej pod hsk go podepnijcie jak ktos ma i zobaczcie czy zamiata nimi czy nie no i z tym podbiciem basow na nim sprawdzcie czy cos jest nie halo...sam jestem ciekaw co jutro wyniknie.

 

Nie wiem czy będą podpięte pod HSK ale na 100% sprawdzę :

Czy wzmacniacz działa, czy działają w nim wszystkie filtry i podbicie basu. Czy po podpięciu kanałów przednich pod subwoofer jest bass.

Zrozum, że nie mogę ręczyć za Twoje głośniki i jakość montażu od którego w głównej mierze zależy jakość niskich tonów gdyż tego nie robiłem.

Miałem już podobny przypadek z userem Podpucha który też mnie zawiadomił, że z innym wzmacniaczem jest coś nie tak ale okazało się że właśnie wzmacniacz był dobry :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tez tym razem okazalo sie ze wzmacniacz jest w 100% dobry, wiec jestem strany o przesylke w dwie strony ale za to jestem pewien ze chlopaki sprawdzili go u siebie w autach i wina sa albo slabo wygrzane albo zle osadzone HSK.

Fakt faktem jezdze autem tylko w weekendy, wiec pewnie glosniki jeszcze sie dobrze nie rozgrzaly. Maty sa dobrze przyklejone i faktycznie zakleilem wszystkie otwory, dobrze ja przycisnalem i przygrzalem, wiec drzwi sa wygluszone na 5+ tyle ze plastiki mi jednak graja przy wiekszym volume, wiec zastanawiam sie nad tym czy przykleic do nich od wewnatrz GMS-02: http://allegro.pl/mata-wytlumiajaca-gms-02-sklep-mlawa-gratisy-i1332282843.html czy zaoszczedzic kase i kupic Mate akustyczna: http://allegro.pl/apama-mata-akustyczna-wygluszenie-maski-silnika-i1328252487.html lub Mate filcowa: http://allegro.pl/apama-mata-wygluszajaca-bitumiczna-z-filcem-i1328252483.html i wyjdzie dwa razy taniej.

Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest cos takiego czym wypelnia sie wnetrze skrzyn? taka watolina czy cos?

Jesli faktycznie plastik ociera o blache to dam pod niego cos takiego, filc lub ta gume ktora pokazalem wczesniej, jesli trzesie sie sam plastik i wydaje takie dzwieki to przykleje gms-02 zeby go dodatkowo usztywnic i tyle.

Co do glosnikow, to dam im sie jeszcze rozruszac, moze mrozy im nie sluza i to ze sa jeszcze nie wygrzane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek679 nie wiem jak wysoko trzeba zawiesić poprzeczkę systemowi (HSK) 165mm żeby nie spełnił wymagań. Zwłaszcza że HSK (NOWE) naprawdę potrafią walić w drzwiach konkretnie. Dopiero po jakimś czasie one układają się i z godziny na godziny potrafią wyłapywać coraz trudniejsze dźwięki z dolnego rejestru pasma.

 

Wydaję mi się jak Daniel napisał gdzieś w montażu jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie każdemu chyba chodzi o "walenie w drzwiach"

 

nikt nigdzie nie napisal ze HSK sluza tylko i wylacznie do walenia w drzwiach, te wooferki sa calkiem bardzo muzykalne mimo swoich mozliwosci kopniecia, przy czym digit6 ciagle narzeka na niedostateczny kick w drzwiach wiec raczej tu nie chodzi o kwestie muzykalnosci i wymagania czegos z jeszcze wyzszej polki (czyli zestawow za ponad 1000zl bo mimo obecnej ceny HSK nadal naleza do polki glosnikow za 800zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie do końca zrozumiałeś to co napisałem.

W skrócie

HSK im dłużej grają tym są bardziej "muzykalne"

Mimo że to Hertz któremu ciężko przypisać tworzenie muzykalnych produktów to jednak HSK czasami też potrafią fajnie zabrzmieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...