Skocz do zawartości

Toyota Celica by digit6


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu w niektórych miejscach widać ewidentnie "kluchy" powietrza ... bo nie wmówisz mi Digit, że ich nie ma ... jak je widać :P

Nie no przesadzasz troche, moze jakos swiatlo sie zle odbija, faktycznie widac te 'kluchy' ale to dlatego ze pod tym sa akurat takie plastikowe spinki, albo inna wypukla czesc, nie sadze zeby to po czasie mi odpadlo, a nawet jakby sie cos dzialo to przygrzeje opalarka i wroci na swoje miejsce, nie bylo to wyklejane bollem tylko stp wiec maty same bez podgrzania trzymaly sie juz bardzo dobrze.

Nie ma sie o co martwic, bo mata naprawde byla polozona starannie i bez pospiechu ;)

 

No wlasnie twardy kick, w takim razie dobrze ze zainwestowalem jeszcze w subik bo ladnie uzupelnia przod miekkim basikiem :)

 

Naprawde jestem zaskoczony jak to gra, w porownaniu do mojego poprzedniego zestawu to niebo a ziemia.

W srodku jest lomot a na zewnatrz nie slychac nawet najmniejszego dudnienia, trzeszczenia itp...drzwi na zewnatrz 'nie graja' bagaznik tez jest cichutko, włącznie z rejestracja, takze naprawde jest super :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiscie ze ustawilem ciecie suba na wzmacniaczu na 60-65Hz....

Dzisiaj odczepilem suba i powiem Wam ze cos nie tak z tymi hsk z przodu...

Po pierwsze graja zbyt plasko, bez basu...

..a po drugie przy ustawieniu glosnosci na 10 tweetery tak tna uszy ze trudno sie tego slucha, a hsk graja kickiem dopiero od 16-20 w skali na radiu wiec w tych wartosciach tweeterow juz nie mozna sluchac tak uszy bola...

Tweetery na wzmacniaczu sa pociete na 15-20Hz na radiu wszystko na zero a na zwrotnicach tez sa juz wyciszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak, na poczatek daj troche pograc tym woferkom, one musza sie wymasowac :) co do tweterkow, to daj na zwrotce na -6db, na piecu pusc pelnym pasmem i w radiu na aktywce nimi sciszaj, skala jest do 12 bodajze wiec musi pomoc :) CDA9855 to madre radio Edytowane przez leonsr60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, ustwie tak jak trzeba i dam znac czy pomoglo. Polaryzacja jest na 100% ok, bo przed zamknieciem wszystkiego sprawdzalem kazdy przewod 3razy.

 

Doradzcie mi prosze w sprawie tych tweeterow, gdzie je montowac? Najlatwiej byloby podlubac w tych trojkatach od lusterek i tam przyklejone i skierowane miedzy zaglowki graja ok, tylko ze chcialbym je umiescic w tych obudowach ktore byly w komplecie i schowac je jakos w tym plastiku a miejsce ciecia jakos zamaskowac, w zywicy nigdy sie nie babralem i nie wiedzialbym jak do tego podejsc a chce zeby bylo zrobione porzadnie i estetycznie.

Jak polecacie sie za to zabrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zywicy nigdy sie nie babralem i nie wiedzialbym jak do tego podejsc

 

 

No juz chyba jasniej sie tego nie dalo pokazac

http://www.strefacaraudio.pl/topic/964-zabawa-z-ywic/page__p__7248#entry7248

 

(P.S. - Temat jest w FAQ wiec naprawde trudno go przeoczyc...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat widzialem juz wczesniej ale caly czas sie zastanawialem jak to zabudowac, spróbuję dorwac zywice i pokombinowac z tymi trojkatami.

 

Co do ustawien to tweetery przyciszyly sie i juz nie kalecza tak uszu, ale nadal sredniaki graja tak jakby drzwi w ogole nie byly wygluszone, jakos tak plasko i owszem glosno ale tyle osob pisalo na forum ze porzadnie osadzone hsk moga zastapic suba w bagazniku i jestem w szoku, bo nie gra to tak jak powinno wedlug mnie..

 

Nie slyszalem tych glownikow u innych i nie wiem czy u mnie jest dobrze czy cos mam zle ustawione.

 

Dlatego chcialbym Was zapytac czy ktos z forum jest z okolic Piły, Poznania, ma pojecie o car audio i moglby odsluchac moj zestaw i ocenic czy tak juz bedzie czy mozna cos poprawic ustawiajac odpowiednio wzmak lub radio??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawien to tweetery przyciszyly sie i juz nie kalecza tak uszu, ale nadal sredniaki graja tak jakby drzwi w ogole nie byly wygluszone

Spróbuj puścić wszystkie głośniki aktywnie z radia, będzie potrzebny jeszcze jeden wzmacniacz, coś miękko grającego o nie dużej mocy dla wysokotonowych, cięcie w okolicy 3kHz, radio chyba Ci to umożliwia. Cięcie kick/sub w okolicy 80Hz.

porzadnie osadzone hsk moga zastapic suba w bagazniku

Zgadza się, ale prawie samego rocka musiałbyś słuchać :)

Moim zdaniem Twój es250 jest zbyt slaby i zbyt wolny dla hsk, nawet w skrzynce zamkniętej.

Wykaż trochę cierpliwości, daj się głośnikom rozruszać, to też musi trochę trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modernizacji to wstrzymam sie narazie i poczekam az sie te hsk rozgrzeja, bo auta uzywam praktycznie tylko w weekendy wiec troszke to czasu potrwa.

Po zywice musze sie udac jak bede mial wolne w pracy jakos w tym tygodniu, wiec jak cos od razu wstawie zdjecia.

Kupowac od razu spray z lakierem strukturalnym? Oryginalnie te trojkaty sa w czarnym macie i chyba tak bym je wykonczyl, bo obijac nie ma sensu.

 

Pytanie, zauwazylem ze na poprzednim moim budzetowym zestawie audio na postoju z wylaczonym silnikiem moglo sobie jeszcze grac i gracccc, a teraz praktycznie kilka minut mocniejszego grania i aku pada mimo ze sprawny, w pelni naladowany. Widac tyle ten sprzet pradu czerpie ze tylko i wylacznie na wlaczonym silniku mozna sluchac.

Czy kondensator nie rozwiazalby sprawy?

Dodam ze jestem dumny z calej instalacji, poniewaz podczas jazdy nie ma zadnych spadkow i swiatla ani decha czy radio nie przygasaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy z zywica narazie zostawiam, bo musze odsluchac dobrze ustawienie tweeterow.

 

Poniżej pokazuje jak mam ustawione ciecia na wzmacniaczu i ustawienia w radiu, poniewaz nie mam pojecia co jest nie tak, ale te glosniki nie graja jak nalezy, poprostu na niskim volume graja jak podlaczone pod samo radio bez wygluszonych drzwi, zero efektu, juz nie wspomne o tym ze przy vol. 1-2 sluchac na radiu szum w glosnikach,tak jakby syczenie, moze to miec zwiazek z nie uziemieniem radia ze wzmakiem?

 

http://img215.imageshack.us/img215/2147/usti.jpg

 

http://img543.imageshack.us/img543/7075/zdj088.jpg

 

http://img40.imageshack.us/img40/9097/zdj089.jpg

 

http://img248.imageshack.us/img248/6030/zdj090.jpg

 

http://img830.imageshack.us/img830/9705/zdj091.jpg

 

 

Poza tym jak podglosnie radio do 15 to juz slychac ze cos tam sie dzieje lekko, ale z kolei tak tna uszy ze wytrzymac nie idzie, zaryzykowalem ustawilem vol na 20-22 i bylo juz slychac znieksztalcenia na glosnikach sredniotonowych. Cos jest nie tak, wiem ze te glosniki moga wiecej, narazie sub lezy w garazu bo czeka na mocowanie wiec wedlug mnie same glosniki tez powinny dac rade tym bardziej ze drzwi sa porzadnie wygluszone, dystanse z mdf'u i wszystko porzadnie podpiete do wzmaka.

 

Pomozcie mi je ustawic bo zaraz je wyrwe z tych drzwi i wywale na smietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To w końcu tniesz to wszystko na wzmacniaczu czy na radiu? Przód rozumiem, że idzie przez oryginalną zwrotnicę pasywną? Jeżeli na radiu to masz stromość zbocza na flat co znaczy, że cięcia nie działają.  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tne wszystko na wzmacniaczu, screeny z radia dalem tylko po to bo wlasnie nie wiedzialem czy jest tam wszystko wylaczone, ale tak jak mowisz jesli jest na flat to ciecia na radiu nie dzialaja i o to chodzi.

 

Tak przod, podpiety pod oryginalna zwrotnice i tweetery przelaczone na zwrotnicach na -2dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jezdzisz bez suba to obniz hp na 40-50, przesun balance na jedna ze stron i sprawdz czy nie pojawilo sie wiecej basu, jezeli tak to graja w przeciwfazie( teraz bedziesz pisal, ze sprawdzales kable 3 krotnie, ale skad mozesz wiedziec czy Chinczyk po 14h w pracy nie przylutowal odwrotnie lic) Edytowane przez halam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obstawiacie zamieniona polaryzacje tak?

 

Filtry na wzmaku sa dobrze ustawione jesli chodzi o ten sprzet?

 

Co mysicie o tym?

Syki tniesz jak suba a sub plynie az do 200Hz :/

Wg mnie HPF powinienes przelaczyc na 300/6k Hz

Zmienic tak jak kolega sugeruje?

 

Dodam ze sub bedzie zamontowany w ciagu tygodnia, czekam tylko na odpowiednie zaczepy, ale sami rozumiecie ze chce miec dobrze ustawiony przod, a nie wkladac skrzynie a przod niech gra bo gra.

 

Czy w alpince ma byc wlaczona opcja MX czy to tylko zbedna funkcja? W tej chwili mam ja wylaczona, poza tym radio na obudowie jest ustawione na "3way" i Ai-net na "NORMAL"

 

Edit:

 

Obnizylem HPF na 40Hz ustawilem balans na jedna strone potem druga i nie zauwazylem zeby bas sie jakis pojawil, takze polaryzacja jest raczej ok.

Edytowane przez digit6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie mozesz ogarnac wiec proponuje naj sam pierw, na wstepie zrobic balans na jedna strone tak jak ktos wyzej radzil. jezeli to nie pomoze to odepnij wofery od zwrotki i pusc je calem pasmem z pieca, dopiero wtedy grzeb w radiu bo tak nie dojdziesz za chiny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnalem teraz radio i okazalo sie ze bylo przelaczone w tryb 2Way, wiec przelaczylem je na 3Way i na wzmacniaczu przelaczylem wszystko na full wiec bede cial na radiu, przynajmniej dokladnie mozna trafic ze skala.

 

Narazie chinche od wzmaka mam odlaczone wiec prosze nie sugerowac sie ustawieniami na radiu bo jest to wszystko pomieszane.

 

Prosze Was zebyscie doradzili mi jak mam ustawic parametry: Freq-Level-Slope na poszczegolnych kanalach: Low/Mid-L/Mid-H/High

Sub ES250, przod HSK, wzmak RS4.

 

Ponizej screen z radia:

 

http://img100.imageshack.us/img100/8294/zdj099.jpg

Edytowane przez digit6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pociąć przód aktywnie na radiu to musiałbyś podłączyć tweetery bezpośrednio do wzmacniacza i woofery tak samo omijając oryginalną zwrotnicę (wtedy będzie grało bez suba) bo masz 4 kanały w piecu. Co do konkretnych ustawień to trzeba posłuchać ale ja bym nie schodził z cięciem tweetera niżej jak 2-3 kHz/12dB/oct bo można je uwalić. Może niech Łukasz (Gilotyn@) coś więcej skrobnie bo ma ten system obcykany. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak myslalem, czyli musi byc spowrotem przestawione na 2Way...

 

W takim razie Rear ma byc ustawione na FLAT, Sub. Freq na 60Hz Level 0dB a Slope??dodam ze mozliwe warianty to: 6dB/okt, 12dB/okt, 18dB/okt i 24dB/okt.

No i co z parametrem Freq i slope dla przodu? Freq na 80Hz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...