Skocz do zawartości

Toyota Celica by digit6


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakie ustawienie wedlug Was byloby najbardziej optymalne? Jutro wieczorem chce to montowac i nie wiem jak to za bardzo ustawic.

 

tam przy siedzeniach podłoga jest chyba niższa ... może tam udało by się go zabudować :)

Sub wtedy byś sobie ustawił dowolnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionowo nie wejdzie bo juz sprawdzalem, a poza tym przychodzi z tylu jeszcze polka za siedzeniami ktora jest jakies 10cm nizej od gornej krawedzi siedzen(na zdjeciach widac jej mocowania przy zaslepkach od kielichow)

 

Chodzi Ci o to zeby zabudowac go poziomo na podlodze przy oparciach?

Podloga jest wszedzie rowna, widac tam wglebienie poniewaz mam 3warstwy maty filcowej pod wykladzina bagaznika i tam po poprzedniej instalacji juz sie 'usiedziala', wiec przykrecajac go do podlogi bedzie wytawal i suba juz na nim nie postawie bo pod polka juz sie nie zmiesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem, ale po pierwsze nie robilem nigdy takich rzeczy i latwo byloby cos skopac, po drugie za duzo roboty, pogode mamy jaka mamy, w garazu zimno, baaardzo malo czasu na takie dlubanie, jezdze juz sporo czasu bez radia i z wszystkimi bebechami na wierzchu, wiec nie chce przedluzac tego o kolejne kilkanascie dni. Pracuje do 18 i naprawde nie bede mial na to czasu.

Poza tym moze pobawie sie w takie rzeczy na wiosne, ale teraz przez zime chcialbym tak zrobic zeby to ladnie wygladalo i przede wszystkim bylo solidnie przymocowane.

 

Chyba jednak zrobie tak jak na pierwszym zdjeciu, czyli przykrece wzmacniacz i na centymetry wpasuje suba i tak zostawie. Bedzie naprawde malo miejsca, ale w razie regulacji wzmaka obale siedzenie do ktorego bedzie on przykrecony, a suba zrobie wpinanego w oparcie siedzenia na takie specjalne blachy.

 

...dystanse juz wystrugane, jutro je zaimpregnuje i bede w koncu wszystko montowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z subwooferem? Na wzmacniacz nie poloze bo nie zmiesci sie na wysokosc pod polka, a rownie dobrze wzmacniacz moze byc przykrecony na oparciach bo czy bedzie lezal czy wisial nie robi to problemu, gorzej z glosnikiem bo tak czy tak nie ma na niego miejsca przy oparciu, tzn jest ale praktycznie na wcisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te RCA ktore mam i tak maja krotkie wtyki a poza tym wzmacniacz ma te wejscia troche ukryte, wiec ten cm nie zrobi roznicy, co do skrzynki to tez myslalem nad zbudowaniem wlasnej pod wymiar, ale wszystko jutro obmysle raz jeszcze.

 

Ogolnie to mam duza plyte z mdf'u na cale tylne oparcie, planuje ja obic czarnym materialem takim jak obija sie skrzynie, przykrecic ja do oparc na calosci i do niej dopiero przykrecic wzmacniacz.

 

Robie tak bo oparcia maja nierowna powierzchnie do przykrecenia a poza tym chce je usztywnic bo tak czy tak jak zloze siedzenia to musza sie skladac dwa naraz a nie jedno bo na jednej polowce wzmacniacz sie nie zmiesci, a jak bedzie on przykrecony na plycie to zwiekszy ogolnie jego sztywnosc i nie bedzie ryzyka ze ktos bedzie chcial przewrocic jedno oparcie i cos w nim strzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no takiego olbrzyma to ja nie chce w bagazniku, a poza tym musze miec mozliwosc skladania siedzen.

Dystanse juz zrobione i wlasnie zaimpregnowane wysychaja :) przykrecam dzisiaj glosniki i na 'sucho' wzmacniacz, ale nie odpale wszytkiego bo nie wiem jeszcze jak ustawic mam ten wzmachol, za duzo tam przelacznikow i potencjometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem, dzisiaj wszystko zostalo podlaczone, radio zaskoczylo i cisza....

Wzmacniacz w ogole nie reaguje, nie swieci sie nawet na nim kontrolka 'power'...kable maja prad, REM pociagniety z radia i podlaczony pod bialo-niebieski kabel w alpince. Nie wiem juz co jest nie tak...

 

Mozliwe ze w tym radiu trzeba jakos wlaczyc ten wzmacniacz? Moze ktos kto ma to radio (Alpine 9855r) podpowie mi jak sam podlaczal je ze wzmacniaczem, czy cos ustawial dodatkowo w radiu...

Na obudowie radia mam przelacznik ustawiony na 2way a Ai-net na NORMAL. Tak byc powinno?

Jak resetuje sie te radio? Moze ktos wczesniej poustawial w nim cos nie tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz prad na +12V i remote a wzmak jest martwy to , oczywiscie biora mase ze wzmaka do pomiarow to chyba nie jest za dobrze , ie mialem tego wzmaka ale chyba jednak czy sygnal dobchodzi czy nie to lampka musi sie palic i pokazywac ze prad dochodzi ,

 

 

Wzmak byl gdies testowany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem inny wzmak i lapka power swiecila sie na nim tylko jak odpalilem radio, czyli jak dostawala sygnal z REM, a po wylaczeniu radia gasla, w tym przypadku ani razu sie nie zapalila, wzmacniacz kupilem od zaufanej osoby forum juz jakis miesiac temu i dzisiaj go dopiero podlaczylem.

 

Myslalem ze moze kabel REM ktory przeciagalem gdzies sie urwal i podlaczylem na krotko kabelek rem z radia do wejscia REM we wzmacniaczu i tez zero sygnalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmostkowalem +12V z REM i wzmak zaskoczyl uff.....

Tylko dlaczego nie chce dzialac z rem z radia....

Powiedzcie mi dlaczego przy wlaczaniu radia slychac teraz mocne walniecie w glosnikach? Nawet jak mam glosnosc na min to wylacze radio i wlacze ponownie i takie glosne bum w glosnikach...

Subwoofer w ogole nie dziala, nie wiem co jest grane zaraz oszaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego nie chce dzialac z rem z radia....

 

podłącz pod blue - zadziała ...

 

 

Powiedzcie mi dlaczego przy wlaczaniu radia slychac teraz mocne walniecie w glosnikach? Nawet jak mam glosnosc na min to wylacze radio i wlacze ponownie i takie glosne bum w glosnikach...

 

brak soft on, albo wina mostku.

 

Subwoofer w ogole nie dziala, nie wiem co jest grane zaraz oszaleje.

 

wyłączony w ustawieniach radia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde albo cos w radiu jest namieszane albo nie wiem...dzialaja mi narazie przednie glosniki i graja jakby byly podlaczone pod radio a nie wzmacniacz, zero basu graja jakos tak plasko, ale to pewnie wina regulacji...

Sub jest wlaczony w ustawieniach radia a w ogole go nie slychac, jakiego pecha dzisiaj chyba mam....

Czyli rem z wzmaka polaczyc do blue w radiu ktory jest od zasilania anteny? tak moze byc?

 

Najbardziej wkurza mnie to kopniecie glonikow jak sie wlacza radio, no tak strzelaja jakby bomba pod autem wybuchla, pewnie tak jak mowisz brak soft on, a polaczenie masy radia ze wzmakiem nic nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde albo cos w radiu jest namieszane albo nie wiem...dzialaja mi narazie przednie glosniki i graja jakby byly podlaczone pod radio a nie wzmacniacz, zero basu graja jakos tak plasko, ale to pewnie wina regulacji...

 

a dobrze podpiąłeś czincze ?

 

Czyli rem z wzmaka polaczyc do blue w radiu ktory jest od zasilania anteny? tak moze byc?

 

tak, bo i tak będzie się wzbudzać dopiero jak włączysz radio, ale dziwne że Ci rem nie działa ... może coś uwalone na ścieżkach jest, albo lut ...

 

pewnie tak jak mowisz brak soft on

 

spróbuj zdjąć mostek i podpiąć rem do niebieskiego, wtedy zobacz.

 

a polaczenie masy radia ze wzmakiem nic nie da?

 

wyeliminuje Ci świsty, tąpnięcia nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...