Skocz do zawartości

Toyota Celica by digit6


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, a wedlug mnie najlepiej jakby to co zamontowalem pare tygodni temu gralo tak jak przystalo na zestaw za 3klocki, bo od samego poczatku posilkowalem sie Waszymi radami i taki zestaw zostal zaakceptowany i powinno to przeciez dawac kopa a nie grac jakby wszystko ktos przypadkowo poskladal z klockow z marketu.

 

Niech to w koncu zagra, bo z takim podejciem to ja bede dokupowal kolejne klocki i zawsze cos bedzie nie tak, a na koniec ktos rzuci pomyslem zeby w ogole zmienic tego RS4 na co innego i najlepiej glosniki tak samo...

 

Nie jest to slaby zestaw wedlug mnie, tylko chcialem zebyscie pomogli mi ustawic te ciecia na radiu, bo kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac. Przeciez polowa forum ma HSK i nikt nie potrafi mi odpowiedziec jak je optymalnie pociac??

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapodaj no tu jeszcze raz zdjecie tego jak masz ustawione co na wzmaku i pod zdjeciem podpisz co do czego jak jest podlaczone bo tak ogladam to wczesniejsze zdjecie i generalnie cos mi nie pasuje tylko ze niebardzo jeszcze wiem co i gdzie bo nie moge sie doczytac polaczen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez HSK juz okolo 1,5 roku ( od roku na polce ) i wiem ze sobie zagraja poprawnie ale moje "ostroznie" tyczylo sie wpuszczenia ich w przester bez ciecia , wiadomo ze sie nie uszkodza odrazu ale bez ciecia woofera gdy badz co badz jest przeciazany trzeba byc ostrozniejszym , woofery w drzwiach nie sa w stanie zagrac calego pasma to nie sub zeby gral poprawnie od progu slyszalnosci i szczegolnie w 2way moim zdaniem brak ciecia woofera na dole wplywa negatywnie na srednice...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciecia mam robic na wzmaku czy na radiu? Chcialem zrobic je na radiu bo tam przynajmniej sa jasno napisane wartosci tyle ze nie ma tam pelnego zakresu tylko z przeskokami np 50Hz/63Hz/80Hz itd...na wzmaku za to jest wieksze pole do manewrow ale trudno trafic w te 60Hz na potencjometrze skoro tam nie ma skali...

 

Ale jakie inne zdjecie wzmaka mam dac? Te od strony kabli glosnikowych? Na tym co dalem wczesniej generalnie wszystko widac, lewe chinche przod prawe sub, a ciecia sa tez podpisane. Caly przod idzie przez pasywna oryginalna zwrotke i tam tweetery sa uciszone -2dB.

 

Woofery ustawione byly nawet nizej niz 60Hz, nawet na 30Hz i jakos roznicy nie bylo wielkiej slychac miedzy 40 a 80Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiedzy 50 a 80 Hz jest tak ogromna roznica ze nie idzie tego przeoczyc , a ty chyba nadal nie napisales czy na probe zamienisles jeden pls z minusem na wzmaku....

 

Tnij gdzie chcesz ale nie tu i tu... pusc wzmaka pelnym pasmem bez filtrowania albo z filtrowaniem od samego dolu i tnij na radiu albo ustaw na radiu na flat i tnij wzmakiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym co dalem wczesniej generalnie wszystko widac, lewe chinche przod prawe sub, a ciecia sa tez podpisane. Caly przod idzie przez pasywna oryginalna zwrotke i tam tweetery sa uciszone -2dB.

 

To w takim razie dla mnie juz jasne. Masz 4 kanaly i 4 przelaczniki filtrow jak widze.

 

Skoro Ch1 i Ch2 ida na prawy i lewy przod to czemu sa ROZNIE ustawione? o.O

 

Daj na obu albo full albo hpf i wtedy od tych okolo 55Hz i jesli faz nie popitoliles to bedzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ch1 i Ch2 ida na prawy i lewy przod to czemu sa ROZNIE ustawione? o.O

 

 

 

Nie rozumiem tego ( nie czepiam sie ale nie rozumiem )

ch1 i ch2 to przod i ma tutaj ustawione HPF i ciecie na 80Hz wiec co nie zrobi na radiu to i tak nizej niz 80hz nie zejdzie wiec dlatego proponuje puscic to na full zeby wyeliminowac ciecie na radiu na flat.... mozna oczywiscie tez zostawic HPF i pociac na okolo 50Hz ale na probe bym uscil pelnym pasmem

 

ch3 i ch2 to sub tutaj proponuje wylaczyc HPF ( wiec zrobic na full ) a LPF zostawic tak jak jest lub toche nizej na jakies 50Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Full na radiu i full na wzmaku woofery powinny wyraźnie kopać bassem już od niskich głośności, jak pisał sanders156 różnica między 50 a 80Hz jest wyraźnie słyszalna. Proponowałbym wzmaka mieć ustawionego na full jedynie operować pokrętłem gain, resztę roboty zostawić radiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem przed chwila w garazu, rozkrecilem caly boczek od drzwi wlaczylem radio, potem zamienilem polaryzacje i kompletnie nie uslyszalem zadnej roznicy, nawet membrana tak samo chodzila, sprawdzane na rocku,popie,trance i czy tak podlaczylem czy odwrotnie to gralo to tak samo, oczywiscie balans ustawiony na jedna strone....jest jakis inny sposob zeby sprawdzic polaryzacje? radio mialem rozkrecone na vol.15 wiec bylo dosc glosno a roznicy zadnej.

 

Edit:

Zejde jeszcze raz i zrobie tak jak mowicie na wzmaku caly przod na full i na radiu na flat, zamienie polaryzacje i zobacze co sie bedzie dzialo.

Edytowane przez digit6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie polaryzacji polega na tym ze robisz balans w jedna strone , robisz sobie na te twoje vol.15 i powoli balansem przesuwasz do srodka i jezeli zanika bas w momencie gdy co raz bardziej gra drugi glosnik znaczy ze masz odwrocona polaryzacje a jezeli zaczyna sie go pojawiac wiecej albo utrzymuje sie na tym samym poziomie znaczy ze jest ok....

 

druga sprawa to bez obrazy ale troche za malo slyszysz roznic....

 

 

Zrob tak jak pisze na przod na wzmaku wlancz full a na radiu flat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala godzine siedzialem w aucie, przekladalem + z - i roznic nie slysze, nawet jak balansem pomalu jade na druga strone, nie wiem moze gluchy jestem...czytalem cos o jakims sposobie z bateria 9V, jesli sie ja podepnie pod glosnik na sekunde i glosnik puknie na zewnatrz znaczy ze dobrze, a jesli do srodka to odwrocone bieguny...sprawdzal ktos? Skoro nie slysze roznicy to wizualnie bedzie juz to bardziej widoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zmienilem, w radiu jest wszystko na flat a we wzmaku caly przod ustawiony na full...jutro poprostu wyjme glosnik, sprawdze jaki kabel jest podpiety do + potem czy dobrze do zwrotnicy podlaczylem i od zwrotnicy do wzmaka sprawdze i z drugiej strony tak samo i musi byc dobrze.

 

Nikt z Was nie jest z okolic Piły-Poznania?? Podjechalbym do kogos na odsluch bo moze one juz wiecej z siebie nie wykrzesaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Poznania i jak nie ogarniesz sytuacji to sie ustawimy sprawdzic czy nie masz za duzych wymagan ;) Jak pusciles na FULL to byla roznica czy tez nie... daj troche bass boosta na wzmaku jak pojawi sie sporo basu znaczy ze wymagasz za wiele albo masz cos pogrzebane w radiu , moze zrobisz reset radia zeby zaczac od poczatku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos wiecej na temat tego fadera?

 

Puscilem na FULL i...wiem wiem zaraz powiecie ze nienormalny jakis jestem, ale roznicy nie bylo...nie no podbijac na wzmaku nie chce bo to nie ma sensu, w radiu na bank to co mialo byc jest wylaczone, bo reset radia juz robilem. Wszystko na flat, jakies EQ Mode powylaczane, MX tak samo wylaczone, takze praktycznie radio gra na surowo.

 

Jak jutro sie nic nie rozstrzygnie to bedziemy myslec o ustawce, bo do Poznania kawalek mam, jakies 70km.

Edytowane przez digit6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze inaczej a zarazem jeszcze prosciej, puść osobny kabel do dowolnego wofera, odepnij go calkowicie od zwrotki, podepnij nowy kabel bezposrednio pod jeden kanal w piecu i do wofera, przykrec i wtedy sluchaj :) jezeli to nie pomoze to zbyt wymagasz Edytowane przez leonsr60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...