Skocz do zawartości

Toyota Celica by digit6


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli taki z tego moral, ze nic wiecej z nich nie wycisne? Mam je jeszcze dodatkowo ciac na wzmaku skoro sa podpiete do ori zwrotek? Szczerze powiem ze gdy na wzmacniaczu mialem na full a potem przelaczylem na HPF gdzie bylo ono ustawione na 50Hz nie slyszalem wlasnie zadnej roznicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli taki z tego moral, ze nic wiecej z nich nie wycisne? Mam je jeszcze dodatkowo ciac na wzmaku skoro sa podpiete do ori zwrotek? Szczerze powiem ze gdy na wzmacniaczu mialem na full a potem przelaczylem na HPF gdzie bylo ono ustawione na 50Hz nie slyszalem wlasnie zadnej roznicy.

 

Nie, morał jest taki jak napisałem wcześniej. -> zbuduj 20L zamkniętą skrzynkę i w nią włóż woofer , jeśli z niej bas :

1) będzie Ci odpowiadał a z drzwi nie to źle zrobione są drzwi ;

2) nie będzie odpowiadał to ... szukaj innych wooferów .

 

PS

Szkoda, że na test nie wysłałem Ci swoich wooferów ale .... co by grało u mnie :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki skacza jak szalone, przy 2/3 glosnosci jest naprawde glosno ale jako takiego basu nie ma, nie wiem wyjscia sa dwa:

1. za duzo od nich wymagam

2. furtki sa zbyt duze i przez to glosnik nie moze pracowac jak trzeba przy tak duzej pojemnosci drzwi.

Opcja 3. - jest to fizyka w akcji i niestety na to nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Dzisiaj zdjalem boczki drzwi i raz jeszcze sprawdzilem glosniki i zmienialem fazy glosnika na zwrotnicy, nic to nie dalo, gralo tak samo,

 

To mnie zastanawia bo zamieniając fazy różnica w basie powinna być i to znaczna :wink:

Zmieniłeś fazę na jednym czy obydwu wooferach :?:

Masz jeszcze w aucie jakieś inne grające głośniki :?:

Testy z wooferami przeprowadzałeś z grającym subwooferem :?:

Jak tniesz od dołu (HPF) woofery :?:

Edytowane przez maxtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne spostrzeżenia, ale o tym na koniec, najpierw odpowiem na pytania maxtz

 

Faze zmienialem na jednym gdzie balans mialem ustawiony tez tylko na ta strone przy ktorej zmienialem.

W tylnych boczkach sa oryginalne 13cm glosniki ktore w ogole nie sa podlaczone.

Subwoofer lezy naraze w garazu, poniewaz nie chce go podlaczac dopoki przod ladnie nie zagra.

Woofery na wzmaku byly ustawione na HPF 50-60Hz ale naprawde nie bylo roznicy gdy przelaczalem je z full na hpf, kompletnie zero reakcji. Ida przez ori zwrotki oczywiscie.

 

A teraz to o czym chcialem napisac na poczatku.

Moj ojciec jak sie okazalo rok temu w swoim VW T5 montowal w przednich drzwiach tez model Hertz HSK!

 

W niewygluszonych drzwiach, w miejscach oryginalnych glosnikow na jakis plastikowych dystansach, na oryginalnych cieniutkich kablach, pod oryginalnym RADIEM i jak tam wsiadlem i wlaczylem byle jaka plyte to trzepaly tak ze prawie boczki by rozwalilo, naprawde graja ladnym kickiem i wiadac ze maja moc! :przestraszony:

Jest to dokladnie to radio: http://img19.allegroimg.pl/photos/400x300/13/02/28/86/1302288691_1 i fabrycznie w aucie jest 6glosnikow wiec przez jakis tam wzmacniacz fabryczny musi to isc, ale fakt faktem gra to tak jak opisujecie na forum.

Za to moje graja tak jakbym mial jakies glosniczki za 100zl a nie to samo co gra w tej T5 :znudzony:

 

Tak mysle i podejrzewam ze moze ta moja Alpinka 9855r jest jakas felerna? Ale czy to mozliwe zeby to mialo taki wplyw na moje glosniki skoro wzmacniacz byl sprawdzany przez kolegow z forum i jest w 100% sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz wsadź swój głośnik w tamte drzwi i posłuchaj. I tak według mnie wina leży w drzwiach.

Niestety wyznaję zasadę, że tylko przygotowanie drzwi na podstawie odsłuchu głośnika w 20L skrzynce a nie na podstawie fotek z innych instalacji daje gwarancje, że jesteś w stanie przygotować drzwi dobrze a nie tylko ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faze zmienialem na jednym gdzie balans mialem ustawiony tez tylko na ta strone przy ktorej zmienialem.

 

To robisz to źle. Żeby usłyszeć czy masz dobrze ustawioną fazę muszą grać oba woofery naraz i zmieniasz polaryzację przy jednym z nich. Jak gra Ci jeden woofer i zmieniasz przy nim polaryzację to nie usłyszysz żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To robisz to źle. Żeby usłyszeć czy masz dobrze ustawioną fazę muszą grać oba woofery naraz i zmieniasz polaryzację przy jednym z nich. Jak gra Ci jeden woofer i zmieniasz przy nim polaryzację to nie usłyszysz żadnej różnicy.

Dobrze, ale nawet jesli juz na jednym z nich zmienilem faze, to puscilem sygnal na obydwa i potem zmienialem balans lewo prawo pomalu i tez nie bylo slychac roznicy i zeby jeden gral chociaz w polowie tak zywo jak w tym VW T5.

 

Swoja droga jak to mozliwe ze tam na niewygluszonych drzwiach i plastikowych dystansach tak trzepie bokami a u mnie kompletnie nic, dzisiaj wezme wykrece cala zwrotke z glosnikiem i podlacze to do T5 ojca. Zobaczymy wtedy czy ten glosnik u niego zagra tak samo czy moze zupelnie inaczej, bede mial porownanie.

 

A zaraz wlasnie dopoki mam czas pusze jeden glosnik bezposrednio ze wzmacniacza ustawiajac hpf 50-60Hz i zobaczymy jak to zagra.

 

Edit:

Głośnik został podlaczony bezposrednio do wzmaka i tam pociety z pominieciem zwrotki i niestety ale gra tak samo slabo jak przez zwrotke.

 

Nie chce mi sie wierzyc ze drzwi sa slabo wygluszone, bo przykladalem sie do tego naprawde dokladnie i mocno dociskalem mate, zatkalem wszystkie nawet najmniejsze otwory, wiec stawiam ze to wina radia wedlug mnie.

Edytowane przez digit6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga jak to mozliwe ze tam na niewygluszonych drzwiach i plastikowych dystansach tak trzepie bokami a u mnie kompletnie nic, dzisiaj wezme wykrece cala zwrotke z glosnikiem i podlacze to do T5 ojca. Zobaczymy wtedy czy ten glosnik u niego zagra tak samo czy moze zupelnie inaczej, bede mial porownanie.

Z tego co mi sie wydaje to tam drzwi w T5 wyglądają tak jak w passacie B5/B6 i może nie są wyklejone matami ale za tworzą dla głośnika bardzo szczelną komorę w standardzie i stąd ta dobra gra woofera.

 

Na pewno winą nie są zbyt duże drzwi w twoim aucie bo skoro głośniki grają lepiej w T5 wacko.gif

 

Jeżeli głośniki są sprawne (co wyjdzie po zamianie) to masz gdzieś poważnego babola confused.gif bo co jak co ale różnicę czy głośniki grają w fazie czy nie to usłyszy nawet moja żona naughty.gif

Edytowane przez maxtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytuacje. Seryjne audio u znajomych gra lepiej basem niż u mnie. W drzwiach mam r6a zasilane stegiem k2.01. Auto to corsa b. Membrana lata jak szalona a słychać tylko pukanie. Pewnego razu miałem okazje jechać u siebie na tylnym siedzeniu. Po włączeniu radia byłem w szoku. Grało bardzo ładnie mięciutkim basem. Musiałem wyjść i sprawdzić czy ktoś mi suba nie podrzucił ale okazało sie że w bagażniku pusto.

 

Nie ma pojęcia czego to jest wina i co zrobić żeby to poprawić. Może po prostu zmienić samochód :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z podmianki glosnika nici, poniewaz boczki w T5 sa na zaczepy ktore lubia pekac w lecie a co dopiero zima, wiec nie chce ojcu rozwalic calych drzwi urywajac mu zaczepy z boczkow.

 

Usiadlem sobie w moim aucie odpalilem plytke, nastepnie ta sama plytke odpalilem w T5 i tak jak mowilem w T5 graja z wykopem i naprawde czuc ze tam siedzi cos innego niz seria, no przy wyzszych glosnosciach juz znieksztalca ale tak jak mowilem sa podpiete pod same radio, natomiast u mnie gra to jakby nie gralo, zero basu, zero kicka, same wysokie tony i slaba srednica.

 

Jutro podlacze jeszcze na krotko radio do wzmaka naprawde grubym przewodem pozlacanym chinch dlugosci ok.1m z mojego kina domowego tak zeby wyeliminowac wine kabla, jakos mam przeczucie ze z tym radiem jest nie do konca tak jak byc powinno i to ono ma wine, podlacze z wyjscia front a potem sproboje z wyjscia rear radia i zobaczymy czy bedzie roznica w brzmieniu, bo byc moze cos z wyjsciami chinch w radiu jest nie tak.

 

Edit:

Podlaczalem radio na krotko innymi chinchami z wyjscia na przednie glosniki w radiu i z wyjscia na tylne glosniki podpinajac je do wejscia przednich na wzmaku i nic, dzwiek jest taki sam jak byl.

Juz szukalem radyjka z wyjsciem na wzmacniacz zeby zobaczyc czy zagra to lepiej ale niestety takiego juz nie mam.

Edytowane przez digit6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z podmianki glosnika nici, poniewaz boczki w T5 sa na zaczepy ktore lubia pekac w lecie a co dopiero zima, wiec nie chce ojcu rozwalic calych drzwi urywajac mu zaczepy z boczkow.

 

Usiadlem sobie w moim aucie odpalilem plytke, nastepnie ta sama plytke odpalilem w T5 i tak jak mowilem w T5 graja z wykopem i naprawde czuc ze tam siedzi cos innego niz seria, no przy wyzszych glosnosciach juz znieksztalca ale tak jak mowilem sa podpiete pod same radio, natomiast u mnie gra to jakby nie gralo, zero basu, zero kicka, same wysokie tony i slaba srednica.

 

Jutro podlacze jeszcze na krotko radio do wzmaka naprawde grubym przewodem pozlacanym chinch dlugosci ok.1m z mojego kina domowego tak zeby wyeliminowac wine kabla, jakos mam przeczucie ze z tym radiem jest nie do konca tak jak byc powinno i to ono ma wine, podlacze z wyjscia front a potem sproboje z wyjscia rear radia i zobaczymy czy bedzie roznica w brzmieniu, bo byc moze cos z wyjsciami chinch w radiu jest nie tak.

 

Edit:

Podlaczalem radio na krotko innymi chinchami z wyjscia na przednie glosniki w radiu i z wyjscia na tylne glosniki podpinajac je do wejscia przednich na wzmaku i nic, dzwiek jest taki sam jak byl.

Juz szukalem radyjka z wyjsciem na wzmacniacz zeby zobaczyc czy zagra to lepiej ale niestety takiego juz nie mam.

 

 

Digit jestem ze szczecina i mam u siebie na przodzie HSK w słabo wygłuszonych drzwiach (dekarka) możę spotkamy się w przyszłym tygodniu w okolicy wałcza , mogę ci udostępnić do odsłuchu 9833r i moje HSK :) jak coś pisz śmiało dogadamy się na spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakaś podróba HSK :P

 

Wprawdzie ja o CA wiem jeszcze mniej niż autor wątku, ale przypomniała mi się sytuacja kiedy to pewien znany sklep w Polsce sprzedawał towar podrobiony nawet o tym nie wiedząc.

 

Nie chcę tutaj podważać oryginalności tych głośników, ale kontrowersji jest wiele (na podstawie opinii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie rece opadajaaa..............

 

Dorwalem radio z wyjsciami na wzmacniacz, podlaczylem i tak samo slabo gra jak na Alpince, zero polotu, wiec radio tez odpada..........

 

Wina radia w takim razie wykluczona, wina wzmacniacza tez, zostaja glosniki...zloze chyba jednak jakas skrzynke 20l i wpakuje tam glosnik, zobaczymy jak to zagra, jesli tak samo jak w drzwiach, to zostanie mi wyslac komus glosniki na testy, bo moze faktycznie to jakas podróba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam te za 300zł i jak je puscilem na krótko bez wygluszenia drzwi to szalały jak by zaraz blacha miała wylecieć a podbić nie bylo zadnych... Chetnie podepne twoje i zobacze co sie bedzie działo. Jak chcesz to moge ci na priw wyslac krotki filmik jak to u mnie chodzilo po wlozenia zaraz i zobaczysz ze szaleją choc i tak za duzo nie slychac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale moje graja zle na postoju a w trakcie jazdy jest tragedia, zero basu, same wysokie i srednie tony, tak jakbym sluchal jakis dennych glosnikow z marketu pod samym radiem i nie osadzonych w drzwiach tylko lezacych gdzies na podlodze.

 

Czekam na wolne i bede kroil skrzynke do testow, narazie wyniknal inny powazny problem.

Moja Alpinka 9855r szaleje i winda przestala dzialac, tzn jest tak jakby na pierwszym stopniu wychylenia i nie chce sie calkowicie schowac.

Wkladam plyte cd i radio calkowicie sie nie zamyka, slychac jak pracuje silniczek ale juz go nie wciaga, regulujac w radiu wysokosc podnoszenia panelu moge jeszcze go podniesc o jeden stopien ale opuscic na zero juz nie. Przy wlaczaniu radia tez slychac jak chce wciagnac panel ale on zostaje w swojej pozycji.

 

Stalo sie to od momentu jak wyciagnalem radio zeby podpiac jakies inne do testow, jak myslicie co to moze byc i czy warto naprawiac czy samo wroci do siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj obstawiam ze mamy ten sam problem i lezy on w drzwiach nie w glosnikach, oboje mamy badziewne do naglosnienia drzwi i oboje mamy ten sam problem.

 

U mnie w seju, testowalem mnóstwo wooferow w tym i hsk za 300zl... Zadne z nich nie potrafia tam zagrac basem, po przelozeniu kazdego z nich do marnych drzwi omegi glosniki ozywaja po stokroć !!

 

Omege i sreja mam w dekarce, boje sie zainwestowac w konkretne maty do tego pudla bo po podmiance masy pieców, jednostek i wooferow zadnych wyraznych zmian nie zauwazylem a patrzac na tej same grubosci butyl i kawalek sreberka co w dekarce naprawde szczerze watpie w ich cudowne wlasciwosci skoro juz na wstepie jest tak tragicznie...

 

 

Swoja droga Maxtz dziwi sie ze nie slychac zmiany faz, w tym moim parchatym sreju naprawde równiez ciezko jest zauwazyc kiedy jest faza a kiedy jej brak...

 

digit moze jestes pierwszy, ktory tak naprawde czegos oczekuje od tych glosnikow bo to przeciez forumowa najwyzsza polka :)

I co jak co mozna sie smiac badz nie ale potrafia odwdzieczyc sie naprawde swietna sekcja basowa i tego nie wmowi mi nikt....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraznych zmian nie zauwazylem a patrzac na tej same grubosci butyl i kawalek sreberka co w dekarce naprawde szczerze watpie w ich cudowne wlasciwosci skoro juz na wstepie jest tak tragicznie...

Uważaj, bo zara będzie referat o szkodliwości, tragicznych parametrach i jakości dekarki.

Ta mata po prostu jest cichym zabójcą i drzwi nią zrobione nie MAJĄ PRAWA(!)zagrać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dekarka tylko GMS, fakt faktem jest to pewnie w 90% wina zle wygluszonych drzwi, poniewaz pewien kolega z forum rowniez mial ten sam problem co ja (brak basu) drzwi byly wyklejone dynamatem i nic to nie dalo, dopiero po poprawkach zagralo to jak trzeba, wiec u siebie tez bede zabieral sie do tego raz jeszcze.

 

Najpierw zrobie odsluch, ale to jutro bo juz skrzyneczke 20l na glosnik zbudowalem wiec zobaczymy czy w niej zagra to jak trzeba ;)

 

Co do radia, to faktycznie dolem zle bylo wlozone i teraz winda juz chodzi jak nalezy...uff cale szczescie, bo myslalem ze juz sie moge pozegnac z radiem.

Edytowane przez digit6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...