Skocz do zawartości

"Hanka" Civic od Ricoli


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak chcesz na jednym kablu miec tweeter i sredniak a dokladniej czy masz zamiar robic na tym kablu jakis filtr ? Czy jak to chcesz ciac ? Jezeli bedzie na jednym kablu ?

chwile pomyslalem i zrobie inaczej (na jednym kablu to glupi pomysl byl :zawstydzony: ).

 

Woofery zagraja pod 3539 pod wejsciem rca na sub (odpowiednio ciete)

 

sredniaki pod 3540 pod wyjsziem na tylne glosniki (odpowiednio wycieiete pasmo dla nich)

 

tweetery zagraja narazie pod samym radiem i podpiete beda pod wyjscie na koncowkach radia na glosniki przednie i odpowiednio ceite

 

mysle ze o nie bedzie glupi pomysl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czy jest madre nie wiem, wiem ze ma na przednie glosniki HPF, na tylnie HPF i LPF, regulacje zboczy od -6 do -18 przy kazdym z filtrow, lacznie z subem, moge rownierz wyciac kawalek pasma na sredniaki ("od-do"- to jest chyba ten band pass o ktory ci chodzi), do tego czasowki, ktore pomoga wysterowac glosniczki w najbardziej odpowiadajacy mi sposob :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem moje wspaniałe morelki pod JVC... Najbardziej zapadło mi w pamięć, jak w Joan Jett - I Love Rock 'n Roll z prawego kanału na początku grająca gitara penetrowała mi głowę piachem...

Reasumując, szkoda twojego czasu, żebyś nawet tego próbował...

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zeby woofery graly dolem ale nie chce tracic na srednicy, dlatego wpadlem na taki pomysl

 

jak 2-way bardziej ogarnac?? chodzi o strojenie i ukierunkowanie kazdego z glosnikow??

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zauwazylem ze altek zaczol wydawac z siebie dzwieki przytartego wirnika w turbinie... po dlugich i bardzo szczegoowwych ogledzinach doszedlem do wniosku, ze moje porsche nie ma turbo i nie moze wydawac takich dzwiekow :P

 

powaznie to altek mi siada i widze spadki napiecia, bedzie trzeba wymienic seryjne "gowienko" na cos przynajmniej ok 60A, bo swiatla zaczynaja przygasac w rytm basu jak zrobie glosniej, muslalem zeby kondensator wstawic, ale lepszym wyjsciem bedzie wymianan altka na cos co poradzi dwum glodomoram z alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos poradzi jaki altek kupic zeby w miare pasowal (bez wiekszych przerobek-takich ktore nie wymagaja grubego sprzetu w postaci frezarek, tokarek itp) i zebym juz nie mial problemu z pradem, ale tez zbyt mocny nie jest potrzebny :) okolo 70A bedzie chyba najlepszy. Co wy na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zanim dojdzie do wymiany , biorac pod uwage ze twoj sprzet jakis super mocny nie jest , sprawdzisz czy twoj jest w 100% sprawny, ja swoj altek 100A poddalem gruntownej regeneracji i juz nic nie przygasnie a przed tym zabiegiem roznie to bywalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zanim dojdzie do wymiany

 

kupic inny, sprawny jest mniej problemow i szybciej bedzie to zrobione, altki w okolicy mojej to koszt rzedu 50-80zl, wiec regeneracja jest nieoplacalna :(

 

fakt ze to moze byc jedynie poprzez niedomaganie altka z powodu jego nadmiernego zuzycia, o czym wczesniej nie myslalem :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupi nowy , to na pewno nie będzie gorszy ;] Uważam że jak już wymieniać altek to najlepiej na nowy

 

tu masz nową 80-tkę http://allegro.pl/wyprz-alternator-honda-civic-iv-1-3-16v-91-95-i1288262795.html troszkę kosztuje , ale w samochodzie za prąd płacisz tylko raz a nie co miesiąc :D

Edytowane przez L_U_L_I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, czy nie kupisz drugiego "jeszcze lepszego" wyrzucając pieniądze w błoto...

 

ze pieniazki pojda w bloto nie ma takiej opcji. Gdyby okazal sie bublowaty, idzie do wymiany na drugi bez jakichkolwiek dyskusji ze strony sprzedajacego. U mnie w miescinie jest zbyt duza konkurencja z czesciami, zeby ktos sobie mogl pozwolic na zrobienie w balona kogos z miasta i tym samym dac reklame negatywna o sobie :)

Po za tym bubli nie sprzedaja, tylko u nas to na zlom wywoza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik TomoMadej dnia 12 listopad 2010 - 12:11 napisał

Kto wie, czy nie kupisz drugiego "jeszcze lepszego" wyrzucając pieniądze w błoto...

 

 

ze pieniazki pojda w bloto nie ma takiej opcji. Gdyby okazal sie bublowaty, idzie do wymiany na drugi bez jakichkolwiek dyskusji ze strony sprzedajacego. U mnie w miescinie jest zbyt duza konkurencja z czesciami, zeby ktos sobie mogl pozwolic na zrobienie w balona kogos z miasta i tym samym dac reklame negatywna o sobie :)

Po za tym bubli nie sprzedaja, tylko u nas to na zlom wywoza :)

 

 

Tutaj chodzi o to ze przykladowo co bys wolal majac swoj silnik 1,3.... jak zacznie nie domagac to zrobic kapitalke czy swap ? Wiem ze ani jedno ani drugie bo to prawie koszt samochodu ale chodzi o to ze kupujac uzywany altek nie wiesz do konca w jakim jest stanie , czy jest w 100% wydajny tez raczej sie nie dowiesz a jak klepknie za 3-4 miesiace to nie wiem czy tak chetnie ktos ci w jego miejsce da nowy/uzywany.... a robiac kosztem 100-150zł kapitalny remont/regeneracje jestes pewny ze masz altek jak nowy tylko duzo taniej niz nowy.... Ale to two wybor ja bym ie kupil uzywanego altka tak jak bym nie kupil uzywanego aku ( kwasowego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okazje kupis z tds'a altka od jednego z forumowiczow, zobacze jak sprawa wyglada z mocowaniem ile jest przerabiania, wtedy zastanowie sie nad regeneracja altka, tylko czy ktos zrobi to w 100% dobrze... tez nie ma gwarancji, ze nie kleknie po 2-3 miesiacach i plucie sobie w brode, ze moglem kupic uzywke... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wykonczylem drzwi od pasazera na tip top :)

 

http://images38.fotosik.pl/392/74c90d392c0e0473med.jpg

 

 

juz obmyslilem wysuniecie glosnika przed tapicerke (do dystansu, ktory juz jest przykleje i przykrece kolejny, okragly i w maskownicy wytne dziure, po czym wszystko ladnie obrobie zywica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś jeden z uzytkowników podpinał takie same Phase jak moje pod tego pionka i narzekal na brak dynamiki, wtedy wnisokowalem ze to wina wzmaka ale koleś miał duzo mniejsze drzwiczki... Teraz wiem (po mojej walce z srejem) ze to nie musiała być wina pieca...

 

Swoja droga mialem gm x404 i testujac go byłem naprawde mile zaskoczony... Tyle ze nie jestem pewnien czy to A-class na 904 mozna porównac z 3545 czy q90x, raczej wątpie. Ale piec wg opinii ludzików znajacych temat to fajny klocek.

 

 

Ale to two wybor ja bym ie kupil uzywanego altka tak jak bym nie kupil uzywanego aku ( kwasowego )

Hehe tak lekko z OT'a... Ale lepiej jest kupowac uzywana zelówke która bankowo byla wykorzystywania do katowania (bo takie jest jej przeznaczenie), to wydaje mi sie równie bezsensowne co uzywany kwas. Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...