Skocz do zawartości

Moj fiacik


kris1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

. skad wziac taki pierscien pod glosnik jak Ty masz??

To 4 szt skrecane ze soba z tego co widze :)

 

 

jak glosniki graja w tak dlugim dystansie??

To mnie w sumie tez ciekawi bo w seju zrobilem podobny i z sekcji basowej nie jestem zadowolony, mówia ze sej to sej i to przez male drzwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 426
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To 4 szt skrecane ze soba z tego co widze :)

 

 

To mnie w sumie tez ciekawi bo w seju zrobilem podobny i z sekcji basowej nie jestem zadowolony, mówia ze sej to sej i to przez male drzwi...

Będe mógł cokolwiek powiedziec jak skoncze instalacje,gdyż tak jak napisałem brakuje mi sygnał i plus z aku do wzmaka,ale na ten temat może sie wypowiedziec moderator Łukasz(Gilotyn) ma także Fiata, takie same drzwi mamy,słyszałem jak u niego wymiatają HSK i powiem Ci że konkretnie ma drzwi zrobione.Zanim robiłem swoje panele zbierałem informacje potrzebne aby wiedziec co i jak mam robic.Wiesz napewno drzwi tutaj są większe niż w seju stąd różnica dźwięku.

Edytowane przez kris1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega kris1981 napisał.

kris1981 ma obsadzenie głośnika jak i panele zrobione na wzór moich furtek.

 

Również mam u siebie zamontowane 3 dystanse po 18mm. Czy to w jakiś sposób znacząco negatywnie wpływa na dźwięk? Nie wydaje mi się, zresztą parę osób słuchało bravki to może sama wnioski wyciągnąć.

 

Dla ciekawości gromadzę materiały i powoli (jak oswoję się z zimnem :zakrecony: ) zabiorę się za pewne udoskonalenia drzwi, ale jak one zadziałają jeszcze nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę teraz napisać jak tempo6 grają,a więc posciagałem troszkę muzy we flacu(różne gatunki strasze lata i te nowsze ) aby sprawdzić jak to się prezentuje.Wreszcie słychać porządnie dół,słychać dobry wyrazisty kick,a przy tym dźwięku nie brakuje,scena się jakby zmieniła, stała się żywsza,bardziej wyrazista,oczywiście gra to pod artem.Jeśli chodzi o tweetery, całkiem inaczej grają pod zapco niż na zwrotce,dźwięk przejżysty,nabrał więcej detali niż normalnie,scena się powiększyła niż jak było dotychczas,bardzo fajnie się całość uzupełnia jeśli chodzi o tempo6 dół z górą ht20. Niebęde ukrywać że w póxniejszym czasie podłącze tweetery od tempo i zobacze jak one będą grać.Narazie trzeba przeczekac,gdyż priorytetem dla mnie było się wyrobić z panelami pod głośniki a słupki to mniejszy problem,widząc po pracy jaką robiłem dotychczas,i patrząc teraz z boku ile zajęło mi czasu zrobienie słupków a ile paneli.Chciałbym podziękować Łukaszowi(Gilotyn) za bardzo pomocne fotki :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze toć to wygląda na lekko 10cm ale to tak na marginesie. Zazdroszczę cierpliwości to szlifowania szpachli, ja nerwowo nie wyrabiałem :) Najbardziej mi się podobają instalacje "własnoręczne".

Mam tylko pytanie czy nie gra Ci tapicerka na wrotach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze toć to wygląda na lekko 10cm ale to tak na marginesie. Zazdroszczę cierpliwości to szlifowania szpachli, ja nerwowo nie wyrabiałem :) Najbardziej mi się podobają instalacje "własnoręczne".

Mam tylko pytanie czy nie gra Ci tapicerka na wrotach??

Wreszcie to jest to o czym marzyłem,po prostu wnerwiała mnie tapicerka jak włączyłem muzyke a tu plastiki w tapicerce trzeszczą,słychać było jak gra muza razem z tapicerką. Teraz podkręciłem na radyjku aby kick był mocniejszy a tu luzik,dźwiek bardzo przejrzysty,czysćiutki, żadnych odgłosów plastiku niesłychać po prostu malinowo.Wszelkiego typu plastiki od opuszczania szyb z lewej jak i z prawej strony,które sa wyciągane także wygłuszałem od spodu.Gra to naprawde rewelacyjnie i jestem bardzo zadowolony z włożonej mojej pracy w tą instalacje,gdyż poświęciłem bardzo dużo czasu a nagrodą dla mnie jest końcowy efekt czyli doskonały dźwięk. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonały dźwięk

 

Miałeś się odezwać :P

 

Miałem przed chwilą okazję posłuchać jak gra Marea z nowymi klockami i muszę przyznać że morele naprawdę grają zajebiście w porównaniu do esk które były wcześniej, nie mogliśmy dojść jak odpalić zwrotnicę w radiu, i poustawiać aktywkę jak należy, ale to przed najbliższym spotem na pewno się zmieni :wink:

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzyneczką w bagaju też się coś pomyśli, myslę intensywnie na wiosnę nad zabudową z żywicy w boczku lewym jeszcze nie wiem co i jak ale napewno coś zrobię.

Tylko nadal nie jestem w stanie zrozumieć tej skrzyni w bagażniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w aucie robię sam,nikt mi nie pomaga,czytam tylko forum i zasięgam opinii wszystkich kolegów z forum,oglądam zdjęcia.Tak Emilu bardzo polubiłem zabawę z żywicą

Widać lubisz tą żywice hehe i dobrze z zywicą można duzo zdziałać

Lubię sam coś osiągnąc, niż pojśc na łatwiznę i dac do jakiegoś warsztatu.Car audio to choroba, która bardzo mnie wciągnęła :D

 

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, ale nie chodzi mi o to, że to skrzynia, nieustawna i w ogóle, tylko że z przodu idziesz typowo w jakość, a z tyłu emiter trzęsienia ziemi;]

TomoMadej dobrze Cie zrozumiałem,skrzynia jest za duża zajmuje mi ponad pół bagaja,przy tym głośnik jest raczej do cisnienia,ale kupując to wtedy wszystko miało byc inaczej,chciałem miec w aucie sieczke,poczuc cisnienie, i to miałem.Gdy pojechałem pierwszy raz na spota zobaczyłem tak naprawdę na czym polega car audio,niechodzi o sieczke :zakrecony: bassu,gdzie łeb ci urywa w środku tylko o jakośc dźwięku,gdzie dźwięk po prostu płynie a my słuchając muzyczki czujemy się niczym na koncercie.Nigdy bym niepomyślał że zestaw odseparowany potrafi zagrac naprawde z porządnym kickiem, a dobrze(porządnie) zrobione drzwi potrafią taką kolosalną różnice zrobic.Ale żeby to wszystko stwierdzic co napisałem trzeba własnie na spota pojechac aby zobaczyc,usłyszec,porównac,podpatrzec co i jak zrobic,jak zaplanowac,co kupic,z czym połączyc dany zestaw, mozna by pisac i pisac...Chcę zrobic kulturalne granie,z przodem w miarę moich możliwosci mi się udało: to co zostało do zrobienia czyli tweetery morel w słupki,w bagaju porządek zrobic czyli skrzynia.

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym klopot? Dlaczego tego nie polaczyc? Długo miałem w omedze dla mnie sensownie grajacy przód na uwazam załkiem nie najgorszych klockach a z tyłu cos co potrafiło skopac klate, w czym to przeszkadza... Gdyby nie drugie auto i to ze zonka nie chce miec skrzyn w bagazniku do dzis pewnie by tak było. Ja nie widziałęm w tym nic złego, wystarczy tylko zapewnic troszke mieska z drzwi i tyle :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogliśmy dojść jak odpalić zwrotnicę w radiu, i poustawiać aktywkę jak należy

 

z czym mieliscie klopot?? radio jest stosunkowo proste w ustawieniach, chyba ze chodzi o odpowiednie zestrojenie pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzieliśmy jak uaktywnić opcję x-over a dzieje się to po dziwnej kombinacji klawiszy jak się okazało po przeczytaniu manuala po powrocie do domu.

 

w moim jvc tak nie bylo, poprostu wchodzi sie w menu tam gdzie sa filtry i pokretlem ustawiasz na on, bo po odlaczeniu zasilania sa wylaczane. Jesli beda filtry (zwrotki aktywne) wlaczone, na wyswietlaczu pojawi sie napis w prawym gornym rogu "xover"

 

wtedy mozna bawic sie zboczami i czestotliwosciami

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...