Skocz do zawartości

Czy istnieja minusy zastosowania wielu glosnikow ??


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

moze zamiast 8x25cm to 6x30cm?? :hyhy:

 

 

30cm to juz zmiana glosnika jak 30cm to 4 na scianie ale to troche zaczyna sie zmieniac w standartowe rozwiazanie , bagaznik mam szeroki na okolo 90-100cm wysoki 80cm okolo....

 

 

dasz im jeden port i będzie ok

 

To racja ale mialo byc closed ;)

 

 

Trop i kierunek jest dobry :super: brak jeszcze tylko ...... linijki :wink: .

 

PS

Ciekawe dlaczego wspomniałem o linijce :zawstydzony: .

 

 

Nie mam pomyslu... co przegapilem ??

 

 

 

 

wasylwek - Nie do konca :P Jezeli pomysl z jednym wspolnym portem jestw stanie zapobiec temu zjawisku to nic straconego i tak jak wspomnialem mialem pomysl zeby skrzynia byla w ksztalcie litery "L" moze gdyby tak zrobic i umiescic po dwa rzedy w plaszczyznie poziomej i dwa w pionowej to uda sie osiagnac dany efekt ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka lekcja historii nieodległej dotyczącej również "powietrza".

Na początku ubiegłego stulecia jak większość wie a reszta może sprawdzić dominowały samoloty wielopłatowe -> czyli wielopłatowce. Sto lat później buduje się praktycznie wyłącznie samoloty jednopłatowe (jednopłatowce).

Stało się tak, gdyż konstruktorzy dysponując większą wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną wiedzą że ...... :zabanowany: .

Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloplatowce maja wady i zalety... duzo wieksza powierzchnia nosna ale tez wiekszy opor... Jedno platy je wyparly ze wzgledu na chec zwiekszenia predkosci niestety okupujac to zmniejszeniem zwrotnosci lecz w danej chwili dzieki technologi nauczono sie budowac odpowiednio duze pojedyncze platy i pozostaly tylko zalety tego rozwiazania a wady zostaly zniwelowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloplatowce maja wady i zalety... duzo wieksza powierzchnia nosna ale tez wiekszy opor... Jedno platy je wyparly ze wzgledu na chec zwiekszenia predkosci niestety okupujac to zmniejszeniem zwrotnosci lecz w danej chwili dzieki technologi nauczono sie budowac odpowiednio duze pojedyncze platy i pozostaly tylko zalety tego rozwiazania a wady zostaly zniwelowane

 

Dobra odpowiedź więc jeśli pozwolisz troszkę ją na potrzeby tematu zmodyfikuję :

Wielo.....głośnikowce maja wady i zalety... dużo większa powierzchnia .... czynna membrany ale tez większy opór...a co za tym idzie zużycie energii (już szperasz co miałem na myśli :rotfl: ). Jedno....głośnikowce je wyparly ze wzgledu na chec zwiekszenia ....... sprawności niestety często okupujac to zmniejszeniem .... punktualności lecz w danej chwili dzieki technologi nauczono sie budowac odpowiednio duze pojedyncze .... głośniki i pozostaly tylko zalety tego rozwiazania a wady zostaly zniwelowane.

Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders156 ja Ciebie ani nie zniechęcam ani nie zachęcam do tego. Uważam, że każdy jeśli ma taką możliwość powinien się uczyć i na podstawie zdobytej wiedzy podejmować właściwe decyzje. Możesz się uczyć korzystając w główne mierze z teorii lub korzystając w głównej mierze z praktyki to zależy wyłącznie od Ciebie.

Starałem się tylko lekko (nie opisując ich dokładnie gdyż jeśli będziesz chciał sięgniesz do literatury) wskazać gdzie mogą się kryć "kruczki" które sprawią, że "oczywista oczywistość" nijak się ma do osiągniętych wyników.

Niezależnie czy będziesz realizował swój plan warto abyś z tego pomysłu wyciągnął tyle wiedzy ile się da -> porzucenie projektu na etapie projektu jest też zdobywaniem wiedzy, gdyż decyzję o porzuceniu podejmuje się na podstawie analizy i ewentualnie obliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders156 jezeli myslisz nad wieloma glosnikami do db, to wg mnie powinienes przemyslec inny naped do nich, tzn, osobny wzmacniacz na kazdy glosnik, dzieki czemu moglbys wprowadzic przesuniecie fazowe aby "sumowac" cisnienie przy termie, niwelujac w ten sposob rozna odleglosc membran od miernika.

 

minusem tego rozwiazania to koniecznosc zastosowania osobnych skrzyn dla kazdego glosnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem kiedyś coŚ takiego i fajny wiaterek wiał ...

 

To BP4th, zamiast tunelu jest otwór stratny (jak w piecach gitarowych).

 

 

Nie przesadzajmy, że głośniki oddalone od siebie o kilkanaście cm będą się nawzajem wygłuszać, albo termlab będzie odbierał fale dźwiękowe przesunięte w fazie względem siebie o niewiadomo ile stopni.

Dla 50Hz półfala ma 3,3m, ćwierćfala 1,65. Rozsunięcie głośników o 20cm daje przesunięcie fazowe ok 11'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To BP4th, zamiast tunelu jest otwór stratny (jak w piecach gitarowych).

Band pass 4th a otwór stratny to...zdecydowanie inne konstrukcje i zasady działania.

 

 

Też uważam, że przy paśmie sub i extremalnych strzałach fazy odsunałbym na trochę dalszy plan.

 

Pablo to, że fajnie "wiało" to zaledwie namiastka konstrukcja ma "wtłoczyć" w czujkę terma (nie zagłębiałem się ...jeszcze CO tak FAKTYCZNIE on mierzy) coś...mega maxymalnego :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko zglupialem , ale przemyslalem kilka spraw. Mianowicie konstrukcja na 8 glosnikach sprawia troche jednak wiecej problemow niz myslalem zaczynajac od tego o czym rozmawiamy konczac na kwesti budzetowego wzmaka gdzie jednak z uwagi na te dokladnie zastosowane przetworniki cena wzmaka mocno wzrasta ( duza moc przy 2ohm ) , rozsadek mi podpowiada ze rozwiazaniem rozsadniejszym bylo by , i teraz uwaga bo pewnie padniecie ze smiechu bo sam nie wierze w to co pisze , 4x PEIYING PYBL300A10 + PEIYING 1K76D taki zestaw pizdzinga ma takie zalety ze trzyma budzet , zmiesci sie na bude/sciane , cos napewno dmuchnie , minusy sa takie ze przepada cala magia rozwiazania na 8 subach ale tez wszystkie jej wady o ktorych wspomnieliscie i ja wspomnialem , najbardziej mnie boli ze nie ma tych GMS'ow w postaci 8ohm lub 2x4ohm i czuje ze znalezienie wzmaka 1,5kW - 2kW w 2ohm w cenie ponizej 1000zł bedzie bardzo trudne i to mnie w danej chwili najbardziej zniecheca....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x PEIYING PYBL300A10 + PEIYING 1K76D taki zestaw pizdzinga ma takie zalety ze trzyma budzet , zmiesci sie na bude/sciane , cos napewno dmuchnie , minusy sa takie ze przepada cala magia rozwiazania na 8 subach

 

To juz nie bedzie zabawy bez tych 8 glosnikow w closed a za cene tych pizdzingow juz mozna normalna zabawke 140+dB zlozyc na cywilizowanych klockach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w moje ręce wpadł żółty audion 20cm

W skrócie napiszę tyle że konstruktorzy mieli naprawdę ciekawą wizję gorzej już z jej realizacją :wstyd:

Membrana pomalowana farbą :idiota:

Najlepsze jednak jest to że w głośniku zamontowano dwa magnesy po 2cm szt.

A cały układ magnetyczny z nadbiegunnikami ma wysokość 5cm i 2mm szkoda tylko że wysokość nawoju na cewce wynosi ~13,5mm

Kosz głośnika bez przeróbek spokojnie umożliwi na wchył zawieszenia na ok. ~17mm

ale nie na seryjnym dolnym zawieszeniu :suchy:

Na temat mocy nie będę się wypowiadał gdyż kupiłem go uszkodzonego z taką wadą (chyba)

http://images36.fotosik.pl/200/993a88e498ffcac0.png

Oczywiście „grał” i jeszcze go troszkę pomęczyłem :P

Ogólnie seryjnie głośnik badziewny wręcz odpustowo-bazarowy lecz dobry jako baza do przeróbek :]

Audiony sie palą szybko

Testowałeś :?:

Bo ja odniosłem wrażenie że aż tak bardzo łatwo to go się nie spali, owszem uszkodzi ale troszkę w inny sposób

Oczywiście w 200W RMS nie wierzę

U mnie na tym zsuniętym i przesuniętym drucie z karkasu spokojnie dostał max ze wzmacniacza który ma moc znamionową 35W przy 8ohm więc teoretycznie dostał ~52,5W (impedancja 6ohm) dodam też że włączyłem wszystkie podbicia :niepewny:

i że testowałem go na różnych częstotliwościach :zawstydzony:

No i go nie spaliłem ^_^ choć przyznam że było ciepło i śmierdziało :P

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...