Skocz do zawartości

Czy istnieja minusy zastosowania wielu glosnikow ??


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar stworzyc instalacje pod db drag , dokladniej pod db race bo nie spodziewam sie rewelacyjnych wynikow ;)

Pomijajac kwestie poprawienia zasilania ( czego nie pomijam ) to ma to byc oparte na 8-12 glosnikow 10' o mocy 150wat RMS co do zasilania to bedzie dobrane gdy juz zdecyduje sie dokladnie na ilosc glosnikow albo bedzie to jeden wzmak okolo 1,5kW w 2ohm albo..... tu pomyslimy. Glosniki co nie popularne beda raczej graly w closed , bedzie to typowo budzetowy projekt mysle ze lacznie z zasilaniem okolo 1500zł. Teraz pytanie... rozwizania z wieloma glosnikami nie sa stosowane poniewaz zazwyczaj psuje to plany z optymalnymi skrzyniami bo bagaznika nie starcza wiec sie stosuje mniej a mocniejszych.... czy sa jeszcze jakies wazne aspekty na ktore powinienem zwrocic uwage zanim zaczne robic buczydlo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ma byc typowa zabawka na przyszly sezon , nie zamierzam z tym jezdzic na codzien , wybralem te glosniki z uwagi na bardzo niska cene ( 79zł ) i poprostu kieruje mna ciekawosc ile db to zrobi jak sie okaze ze jest to przerost formy nad trescia to wyprzedajsac nie strace za wiele , wzmaka tez raczej bede szukal uzywki ma byc mocny i calosc ma zrobic jak najwiecej lomotu closed wybieram tez z uwagi na nie konwencjonalne rozwiazanie ;)

 

Zaplecze pradowe na ta chwile to altek 100A i centra futura CA 770 beda tez kable od spawarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders mało wiem o dragu :kwasny: ale dla mnie to strata czasu i "zacięcia" (nie sam drag tylko ten Twój ...plan).

10 szt po 79 zł daje Ci prawie 800 zł (nie licząc skrzyni o zabudowach nie mówię)

Za taką flotę kupiłbym JEDEN porządny, nawet w używce 12 calowiec starej linii RF power punch na ten przykład, uklecił dobrze przemyślaną budę i "łupnie Ci" jeżeli nie więcej to na pewno tyle samo.

Poza tym to ...tylko :rotfl: GMS watpię w dokładną "powtarzalność" parametrów tych grajków a tam rolę grają sprawy rezonansów grajstwa i nadwozia itd. zagadaj do dragowców sam sie ciekawych rzeczy nt. ciśnien dowiedziałem :rotfl: .

Po prostu na moje sensowniej jest gonic na porządnej sztuce 12 czy tam 15 cali ewentualnie dwóch sztukach 10 calowych.

Oczywiście na moje Ty zrobisz jak zechcesz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156, sam myślałem o tym, że jak nie sprzedam wreszcie, swoich dwóch Lanzarów to sobie w przyszłym sezonie coś "popierdzę" :P

Pewnie same przetworniki za wiele nie wytrzymają, ale rzeczywiście jak piszę Sylwek, to chyba sam pomysł taki sobie.

Lepiej za tą kasę zainwestować w jeden lub dwa przetworniki używki i próbować coś tym pierdzieć.

Sam pomyśl, 10 subów za 800 zł, czy nie lepiej zainwestować w coś czym możesz na prawdę zamieszać i możliwe, że dłużej to zagra :] ?

Taka jest moja skromna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki konkretnie to beda GMS 250 w skrzyniach closed 25-30litrow wzmak to byc moze Impulse SD-1200 albo poprostu pizdzing ;)

Skrzynki zamknięte nie są złym rozwiązaniem. Często były stosowane i dobre wyniki z nich były. NA PEWNO ten litraż jaki podałeś (jeśli planujesz tylko startować)jest sporo za duży.

 

Witam

Mam zamiar stworzyc instalacje pod db drag , dokladniej pod db race bo nie spodziewam sie rewelacyjnych wynikow ;)

Ja radziłbym właśnie start w dbdragu bo tam masz dużo niższe wyniki. W dbrace'ie musisz mieć ponad 150 dB aby wskoczyć na pudło (niezależnie w jakiej klasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dB Drag Racing i EASCA to chyba nie ta sama organizacja :wink:

Długo tego off topa masz zamiar ciągnąć.

 

Chłopak napisał, że ma zamiar startować w dbrace'ie. Ty wywnioskowałeś, że chodziło o bass race WIĘC organizacja nadal pozostaje ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo o bass race....

Wiec tak teraz juz nie wchodzi w gre wiecej niz 8 glosnikow , cena bedzie nizsza niz wczesniej podalem mysle ze ze wzmakiem 1000zł wystarczy...

 

Wiecie tu chodzi o to zeby wyprobowac swoja koncepcje i zrealizowac ja niskim kosztem... Nie interesuje mnie zakup jednego glosnika za 600zł i wzmaka za 400-500 do niego bo to nie moja koncepcja , wielu probuje na takim zestawieniu robic decybele a ja poprostu chce zrealizowac to co wymyslilem... Zanim skarzecie moj projekt na straty to prosze konkretnie dlaczgo glosnik 1kW 15' + wzmak 1,5kW daje mi gwarancje ze zje moje 8x 10' + wzmak 1,5KW , moc podana ta sama powierzchnia membrany kilkukrotnie wieksza....

 

 

Pamietajcie tu chodzi o pomysl a nie nastawienie ze maja byc z tego garnki... do przyszlego sezony kupujac systematycznie po 1-2 glosniki miesiecznie a pozniej w 4-5 miesiecy odlorzyc na wzmaka to nawet nie poczuje gdy bedzie tak rozlorzone wiec aspekt finansowy mnie nie rusza , jak kupie suby za 70-75 zł to nie wierze ze ich nie sprzedam za 50zł sztuka a wzmaka bede szukal uzywki zeby mniej wiecej za ile kupie to za tyle sprzedac wiec ten aspekt jest nie istotny

 

 

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 04 wrzesień 2010 - 18:28 napisał

Glosniki konkretnie to beda GMS 250 w skrzyniach closed 25-30litrow wzmak to byc moze Impulse SD-1200 albo poprostu pizdzing ;)

 

Skrzynki zamknięte nie są złym rozwiązaniem. Często były stosowane i dobre wyniki z nich były. NA PEWNO ten litraż jaki podałeś (jeśli planujesz tylko startować)jest sporo za duży.

 

 

 

 

Jak myslisz jaka pojemnosc byla by optymalna - tylko do startow lub jednego startu jak faktycznie bedzie lipa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak myslisz jaka pojemnosc byla by optymalna - tylko do startow lub jednego startu jak faktycznie bedzie lipa..

Jeśli to ma być konstrukcja do bassrace'u to nie bierz pod uwagę moich słów o pojemności skrzynek. W tej konkurencji celem nie są decybele i w tym wypadku te 25-30 litrów doskonale się sprawdzi. Najwyżej wybierzesz sobie niższą klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 05 wrzesień 2010 - 01:27 napisał

 

Jak myslisz jaka pojemnosc byla by optymalna - tylko do startow lub jednego startu jak faktycznie bedzie lipa..

 

Jeśli to ma być konstrukcja do bassrace'u to nie bierz pod uwagę moich słów o pojemności skrzynek. W tej konkurencji celem nie są decybele i w tym wypadku te 25-30 litrów doskonale się sprawdzi. Najwyżej wybierzesz sobie niższą klasę.

 

 

A zakladajac ze chcialbym jednak celowac w jak najwieksze cisnienie , bo zapewne bede tez chcial pierdnac jak najwiecej ale zalorzenie z bass race powstalo na podstawie asekuracji bo nie wiadomo czego sie moge spodziewac , nie ukrywam ze granice 140db chcialbym przekroczyc.

 

Mysle ze ksztalt skrzyni nie bedzie standartowy , mysle o czyms w ksztalcie litery "L" z ogoniem zawinietym od strony klapy baganika tak zeby 6 glosnikow bylo skierowanych w gore a dwa skierowane do przodu

 

 

z tym że na bass race bez TL nie ma się co wybierać :P.

 

pomysł fajny i oryginalny. ciekaw jestem co pokaże :)

 

 

 

Z tym bedzie problem , napewno pojade sie pomierzyc w Poznaniu ale na codzien nie bede mial mozliwosci treningu :( Ale chodzi o fan , caly nastepny sezon poswiece na zabawe z tym projektem i ewentualnie wprowadzanie zmian miedzy startami....

 

 

Jezeli w closed bedzie slabo to pomysle o br choc raczej bardziej mnie interesuje skrzynia cosed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj wszystkie głośniki w jedną stronę

 

 

Rozwin dlaczego bo z DB mam zerowe doswiadczenie ;)

 

 

i ja bym się jednak ku BR skłaniał, może takiemu mniejszemu za to z większym portem,

 

 

Na poczatku bedzie closed ale mysle ze przygotuje z rozpedu druga skrzynie br zeby miec porownanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 szt po 79 zł daje Ci prawie 800 zł (nie licząc skrzyni o zabudowach nie mówię)Za taką flotę kupiłbym JEDEN porządny, nawet w używce 12 calowiec starej linii RF power punch na ten przykład, uklecił dobrze przemyślaną budę i "łupnie Ci" jeżeli nie więcej to na pewno tyle samo.

10x10' vs. 1x12' hmmmmmm

Równie dobrze możemy przyjąć że skoro RF może być używany to GMS też

więc ten przykład tak naprawdę ma się nijak.

jak sie okaze ze jest to przerost formy nad trescia to wyprzedajsac nie strace za wiele

To też weźmy pod uwagę

Tym bardziej że przy ilości jaką chce kupić sanders156 (obecnie ~8) można się pewnie jeszcze troszkę potargować

bartasswlkp tak robił można by spytać czy próbował grać bez tej jednej kierowanej gdzie indziej

Jeśli porównanie miało by być jakieś miarodajne to musiałby je testować w innej skrzyni przy innej pojemności itd. nie wystarczyłoby tylko odłączyć jeden głośnik pozostawiając resztę bez zmian

 

sanders156 trzymam za Ciebie kciuki, nawet jeśli nie zgarniesz garnków to gwarantuję Ci że zdobyte doświadczenie na pewno się przyda i przynajmniej odskoczysz troszkę w bok od monotonnych konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 trzymam za Ciebie kciuki, nawet jeśli nie zgarniesz garnków to gwarantuję Ci że zdobyte doświadczenie na pewno się przyda i przynajmniej odskoczysz troszkę w bok od monotonnych konstrukcji

 

 

Dzieki , dzieki wam i roznym opinia mam juz 100% pewnosci ze projekt musi zostac zrealizowany , zrobic cos inazej niz inni i przelamac stereotyp - bezcenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo poprostu pizdzing ;)

 

przeczytalem caly temat i nie moglem sie oburzyc na ten wlasnie fragment postu :wsciekly:

wszyscy tak psiocza na pierdzingi a nie jeden z nich ma je w bagazniku i cieszy plecy masazem suba... :zakrecony:

ludzie! trzymajcie sie jednego, albo pierdzing jest do niczego i omijamy go szerokim lukiem albo wkoncu przyznajcie ze jednak ten wzmak jak zadno inne urzadzenie wyszlo Peiying'owi

 

co do samego projektu, gdyby napisal taki temat ktos nowy na forum zaraz odezwaly by sie glosy ze "co ty robisz, daj sobie spokoj, kup dobra 12" i bedziesz miec wiecej miejsca w bagaju..." itp. :zakrecony:

 

sam jestem ZA ukonczeniem projektu i tym bys podzielil sie doswiadczeniami :super::super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...