Skocz do zawartości

Czy istnieja minusy zastosowania wielu glosnikow ??


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam z niecierpliwością na zwieńczenie projektu i wszelkie info, nareszcie pojawiło się coś nowego a nie pojedyńcze ewentualnie podwójne sztuki przetworników w skrzyniach.

Nie wiem jak Ci to zagra na zawodach ale wiem że przy normalnym słuchaniu tego RF kto podał ktoś wcześniej twój zestaw zje na śniadanie, wyżuje i wypluje :super: powierzchnia membran jednak zrobi swoje.

Sam powoli przykładam sie do takiego projektu do daily drive tylko że zamist 10" chce użyć 15" ale to dopiero w przyszłym roku.

tutaj masz filmik z 10x jbl gt10, skrzynia strojona na zaledwie 25Hz ale trochę wycisnął na tym więc są szanse że jak dobrze zaprojektujesz skrzynie w db race uzyskasz ponad 140 ale to tylko gdybanie

http://www.youtube.com/watch?v=0YV_Hpl-9YA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ricola to nie jest tak ze uwaza ze pizdzing jest dobry , na codzien by go w saochodzie nie wozil to co planuje to osobne nie zalezne zasilanie \( kable ) przygotowane na wkladanie tej skrzyni razem ze wzmakiem bo na codzien bym nie zniosl takiego grania i takiej masy dodatkowej na tylnej osi ;)

 

 

Mixhal napewno sie bede dzielil doswiadczeniami na bierzaco ale to jeszcze potrwa bo jak wspomnialem to dopiero na przyszly sezon narazie bedzie kompletowanie glosnikow i szukanie wzmaka a jak sie da to budowa skrzyni ale to jeszcze duzo czasu uplynie zanim to zagra , chyba ze wiecej kasy wpadnie to moze jakos w garazu sie bedzie montowac szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik wasylwek dnia 04 wrzesień 2010 - 22:01 napisał

 

10 szt po 79 zł daje Ci prawie 800 zł (nie licząc skrzyni o zabudowach nie mówię)Za taką flotę kupiłbym JEDEN porządny, nawet w używce 12 calowiec starej linii RF power punch na ten przykład, uklecił dobrze przemyślaną budę i "łupnie Ci" jeżeli nie więcej to na pewno tyle samo.

 

 

10x10' vs. 1x12' hmmmmmm

Równie dobrze możemy przyjąć że skoro RF może być używany to GMS też

więc ten przykład tak naprawdę ma się nijak.

 

Kolejny raz mówię, nie ciagnę w stronę dB dragu i niewiele się znam ale słuchałem WNIKLIWIE co chłopaki gadają w tym temacie i coś ...wyniosłem, więc czytaj i wnioskuj ..."uczciwie":

Poza tym to ...tylko GMS watpię w dokładną "powtarzalność" parametrów tych grajków a tam rolę grają sprawy rezonansów grajstwa i nadwozia itd. zagadaj do dragowców sam sie ciekawych rzeczy nt. ciśnien dowiedziałem .

Po prostu wiele łatwiej będzie "zgrać" suba i auto, to głównie miałem na myśli.

 

Sam bym nie wpadł na to , że walczą o każdego decybela np, za pomocą ...papieru wodnego :rotfl: .

 

Sanders buduj ode mnie masz szczere ...błogosławieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylwek ja doskonale rozumiem co mi chcesz przekazac ale mi jeszcze daleko do tych co walcza o kazdy decybel a nawet jego dziesiata czesc... Nie jestem typowym cisnieniowcem bo sub mocniejszy niz 200wat juz mnie meczy , system buduje z innym zalorzeniem - czasoumilacz korkowy i raczej w strone amatorskiego SQ a to co wymyslilem to taki moj swoisty eksperyment i chec realizacji swojego pomyslu dlatego fundusze ograniczam do niezbednego minimum... Moze zlapie bakcyla i bede walczyl o te dziesiatki decybela ale tak czy inaczej tak jak w tym co robie teraz to tak w tamtym bede wybieral swoja droge , z powielania pomyslow ( nie mowie ze zlych ) nie mam satysfakcji tak jak nie mam satysfakcji kupujac glosniki czy wzmaki ktore sluchalo 90% swiatka CA...

 

Z realizacji bede napewno zdawal relacje , plan jest nie odwolalny tylko tak jak wspomnialem nie spodziewajcie sie ze za miesiac juz bede podawal wyniki pomiarow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chwile wroce do tematu... tak sobie myslelem ze skoro zestaw ma poprostu robic cisnienie to moze lepiej kupic te audiony po 70 pare zloty albo moze cos jeszcze innego bedzie w stanie zagrac glosniej niz gms a jest w podobnej cenie ( rownej lub tanszej )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zestaw ma poprostu robic cisnienie

moze cos jeszcze innego bedzie w stanie zagrac glosniej

:huh:

 

moze lepiej kupic te audiony po 70 pare zloty

w tej kwocie to 8'

 

 

ale można kupić za grosze kilka takich spalonych i zrobić im solidne cewki

Tylko co nam da dobra cewka w takim głośniku :?:

Jeśli chcemy aby była mocniejsza nawiniemy ją grubszym drutem (i tu już na starcie czeka nas wymiana karkasu) i czy:

-w układzie magnetycznym nie będzie za ciepło (można zrobić lepsze chłodzenie)

-nawinięcie grubszym drutem spowoduje prawdopodobnie przeróbkę górnego nadbiegunnika bądź jego wymianę

-zawieszenia to wytrzymają (szczególnie dolne, oczywiście można kupić inne)

ale czy będzie tego jakiś sens

eksperymentować można ale to jak się trafi jakaś sztuka spalona za przysłowiową „złotówkę” plus koszta przesyłki albo jak komuś znajomemu się gdzieś poniewiera bezużytecznie,

jak by się komuś coś takiego poniewierało to chętnie odkupię na testy mogą być „zwłoki” :rolleyes:

 

Swoją drogą słuchałem tych audionów żółtych 8’ pod samym radiem, do skromnej łupanki z włączonymi podbiciami w sam raz ^_^

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik sanders156 dnia 11 wrzesień 2010 - 00:54 napisał

skoro zestaw ma poprostu robic cisnienie

 

 

 

Użytkownik sanders156 dnia 11 wrzesień 2010 - 00:54 napisał

moze cos jeszcze innego bedzie w stanie zagrac glosniej

 

 

 

 

Zle sie wyrazilem , chodzi mi oczywiscie o cos co zrobi cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem, wiec tylko podalem propozycje :zawstydzony:

 

mialem za to LTC i na tym samym sprzecie i tej samej glosnocsi itp., na tej samej piosence (bastest) sie nie spalil jak audion i mozna bylo spokojn ie zrobic glosniej i gral dobre 5 minut i niiic mu sie nie stalo.

 

drogie nie sa, a duzo wytrzymalsze jak audiony

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders dalej uparcie twierdzę, że takie jak:

 

DD, Cactus , Emphaser, Oldy RF, etc. na tych bym dragował bo ma to...sens (jakiś tam)

Inne to takie raczej zrobić by zrobić.

 

Może jednak lepiej SQ ? :hyhy:

 

Swoją drogą jak miałem w testach GMSa 25, to wcale nie poległ (tak szybko jak miał :hyhy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylwek ale tutaj wlasnie chodzi o to zeby to zrobic , i miec jakies nowe doswiadczenie a jak wkreci mnie klimat zawodow db to wtedy beda myslal powaznie o wynikach , ale wtedy nie bede robil instalki w duzym kombi tylko jakims mickro samochodziku np. w starym mini :D SQ na codzien owszem nie pozostawiam tego tematu ale na zawody to jednak bardzo dziekuje......

 

 

Musze sobie sciagnac jednego GMS'a zeby go troche potestowac przed zakupem stada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma "dragowego" zapędu

 

* Moc max: 320 W

* Moc nominal: 150 W

* Średnica: 25 cm

* Impedancja : 1 X 4 ohm

* Pasmo częstotliwości : 38-1500 Hz

* Skuteczność: 1W/1M 89dB

* Śr.cewki : 44 mm

* Magnes : 40 ( OZ ) strontium wentylowany

* Głębokość montażu 11 cm

* Dwustopniowa IMPP wzmacniana

* Pozłacane terminale konektorów (hi na pewno może nawet ...platynowane :rotfl: )

* Górne zawieszenie KOMPOZYT POLIMER-BUTYL wzmacniany przeszywany , impregnowany przed promieniami UV

 

Na pierdzenia 300 W powinien zdzierżyć.

Czyń waść powinność o postępach melduj.

 

Hmmm mój był na innym koszu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co nam da dobra cewka w takim głośniku :?:

Jeśli chcemy aby była mocniejsza nawiniemy ją grubszym drutem (i tu już na starcie czeka nas wymiana karkasu) i czy:

-w układzie magnetycznym nie będzie za ciepło (można zrobić lepsze chłodzenie)

-nawinięcie grubszym drutem spowoduje prawdopodobnie przeróbkę górnego nadbiegunnika bądź jego wymianę

-zawieszenia to wytrzymają (szczególnie dolne, oczywiście można kupić inne)

ale czy będzie tego jakiś sens

eksperymentować można ale to jak się trafi jakaś sztuka spalona za przysłowiową „złotówkę” plus koszta przesyłki albo jak komuś znajomemu się gdzieś poniewiera bezużytecznie,

jak by się komuś coś takiego poniewierało to chętnie odkupię na testy mogą być „zwłoki” :rolleyes:

 

Swoją drogą słuchałem tych audionów żółtych 8’ pod samym radiem, do skromnej łupanki z włączonymi podbiciami w sam raz ^_^

 

Swego czasu zajmowałem się ekstremalnym tuningiem głośników i coś o tym wiem. Z resztą na spocie miałem ze sobą jednego takiego potworka, przez pół godziny dostawał gdzieś około 1,5 kW i nic mu nie było(papierowo miał 700). Pierdzieć pierdział słabo, bo miał skrzynię za małą o około 50 litrów.

Jestem zdania, że każdą konstrukcję można poprawić. Tak jak z np. 990-ATX można wykrzesać spokojnie od 50 do 100 Watt więcej, bez wielkich modyfikacji, tak np. z Solinga zrobić coś dobrego. Ostatnio dostałem właśnie za free Solinga cp-123 czy jak się to tam wabi, z przemieszczoną cewką. Przyjdzie zima, to przewinę go i zmodyfikuję tak, że spokojnie będzie przyjmował po 500-600 watt (już nawet plan jest. Zrobi się lepszą wentylację cewki (tutaj jej zwyczajnie nie ma, dlatego pod byle czym się rozkleja), utwardzi zawias, coby nie wypluło go od razu. Wcale od razu nie trzeba stosować grubego drutu - przekonałem się o tym robiąc tego emphaser-a.

Sam głośnik wcale tak źle nie wygląda. Kilkanaście lat temu wszystkie głośniki tak wyglądały (papierowa membrana, piankowy zawias).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders dalej uparcie twierdzę, że takie jak:

 

DD, Cactus , Emphaser, Oldy RF, etc. na tych bym dragował bo ma to...sens (jakiś tam)

Jeśli za ~800zł jesteś w stanie załatwić głośnik/głośniki którejś z wyżej wymienionych firm nadające się do dB Drag’u i to w stanie nowym to bardzo chętnie się piszę sanders156 pewnie też

w przeciwnym razie nie widzę sensu bo to że ja bym to nie oznacza że Ty byś

a tak apropo

DD, Cactus , Emphaser, Oldy RF, etc. na tych bym dragował bo ma to...sens (jakiś tam)

Inne to takie raczej zrobić by zrobić.

Czyli Ci co startowali na alphard’ach, carpower’ach, pioneer’ach itd. zmarnowali tylko swój czas :?:

Wcale od razu nie trzeba stosować grubego drutu - przekonałem się o tym robiąc tego emphaser-a.

Wybacz Morfi ale emphaser to nie audion :P

Jaka siedzi w tym żółtym bądź pomarańczowym ustrojstwie cewka dowiem się na dniach jak dojdzie :wink:

Oczywiście się zgadzam podałem ten przykład czysto teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Morfi ale emphaser to nie audion :P

 

Głośnik to głośnik, dobrze zrobiony będzie robił robotę.

 

Wracając do tematu, według mnie głośniki powinny grać w jednej płaszczyźnie - jeśli montujemy, to wszystkie na jednej ściance. Najkorzystniej byłoby, gdyby grały w jednej komorze. Choć i kilka warto byłoby w tym przypadku zamontować. Były już w PL auta z wieloma głośnikami, które robiły ponad 150 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczął bym od :

1) Sprawdzenia co dokładnie mierzy miernik zwany Term-Lab i jak to mierzy ;

2) Co powoduje zmiany rejestrowane przez ten miernik i na jakiej zasadzie ;

3) Jak wykorzystać prawa fizyki aby zmiany te były jak największe przy jak najniższym nakładzie.

ale ....

Ja się nie znam i już wystarczająco napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za ~800zł jesteś w stanie załatwić głośnik/głośniki którejś z wyżej wymienionych firm nadające się do dB Drag’u i to w stanie nowym to bardzo chętnie się piszę sanders156 pewnie też

w przeciwnym razie nie widzę sensu bo to że ja bym to nie oznacza że Ty byś

a tak apropo

 

Czyli Ci co startowali na alphard’ach, carpower’ach, pioneer’ach itd. zmarnowali tylko swój czas :?:

 

Wybacz Morfi ale emphaser to nie audion :P

Jaka siedzi w tym żółtym bądź pomarańczowym ustrojstwie cewka dowiem się na dniach jak dojdzie :wink:

Oczywiście się zgadzam podałem ten przykład czysto teoretycznie.

 

NC

Tak.

Tak, ja bym

 

Czy tu też musisz ?

Spójrz sobie co "tłuką" chłopaki w zawodach w tej chwli nie inwestując minimum 10-15 tysi w instalację Drag zbudujesz średnią pierdziawkę. A do osiągniecia "zwykłych" 140 dB (które na marginesie da sie jeszcze nawet słuchac no codzień) osiągniesz na zaproponowanym JEDNYM głośniku.

 

I nie odwodze nikogo od doświadczeń.

 

P.S. za 800 zł sam się piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...