Skocz do zawartości

Czy istnieja minusy zastosowania wielu glosnikow ??


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na marginesie glosniki to koszt 600zł ;)

 

 

Grzegorz1969 to prawda od tego powinienem zaczac a nie robic na pale cos co sobie wymyslilem , powalcze z teoria zeby podejsc do tego w taki sposob aby miec pewnosc ze wykorzystalem dostepne srodki przynajmniej w 70% ( te 30% to na doswiadczenie zostawiam )

 

 

Fakt jest taki ze kolega z forum na dwoch yakuzach i magnacie czyli sprzecie za jakies 1200zł przekroczyl dosc znacznie granice 140db , j jezeli ja osiagne na pierwszym starcie to bedzie dla mnie pierwszy sukces a pozniej bede staral sie cos do tego dokladac , z pewnoscia przed startem pojawie sie kilka razy na pomiarach , zaczne od pomiaru rezonansu budy , mam nadzieje ze mozna tez jakos sprawdzic czestotliwosc rezonansowa skrzyni closed o danej pojemnosci ( to glupie ale nie wiem jak to jest choc wydaje mi sie ze tak i strojenie odbywa sie za pomoca samej pojemnosci ale jak to sprawdzic/obliczyc ze np. buda ma czestotliwosc rezonansowa 48Hz a jak chce w tym momencie zrobic closed pod to ? ) , juz jestem pewny ze powstana dwie skrzynie closed i br , czy dzielone czy nie kwestia doksztalcenia sie co daje jakie rezultaty ,

 

 

 

Mysle ze najwiekszym problemem bedzie wzmak pod te zabawki a dokladniej jego cena bo nawet glupiue chinskie waty w liczbie 1,5 - 2kW w 2 ohm to spory koszt , chyba ze dwie sztuki pizdzingow zapiete w 1ohm i zasilajace po 4 glosniki albo poszukiwanie SLA 3000 tylko ze koszta rosna i jak bym mial wydac 1000-1500zł na takie glupie waty to w tej kasie moge juz kupic z powodzeniem sporo madrzejsze ale mniej , lecz z pewnoscia jezeli tak bedzie wygladal koszt wzmaka to bedzie to jednak cos lepszego a slabszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może jeszcze jedno małe sprostowanie ....

To nie samochód ma częstotliwość rezonansową tylko układ skrzynia, zestrojenie, umiejscowienie, ukierunkowanie w samochodzie.

To czy uda się wykorzystać dach i lub tylną klapę jako membranę bierną która będzie działać na twoją korzyść czy też przyniesie to wprost odwrotny skutek wynika z ...

setek prób lub .....

dokładnych pomiarów w których często pomaga MES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tu też musisz ?

Nie muszę ale chcę

 

wasylwek nie za bardzo wiem co chcesz komuś udowodnić, zrozum że temat dotyczy całkiem innej kasy, chyba że chcesz pomóc finansowo autorowi i zabawisz się w sponsora.

 

Spójrz sobie co "tłuką" chłopaki w zawodach w tej chwli nie inwestując minimum 10-15 tysi w instalację Drag zbudujesz średnią pierdziawkę. A do osiągniecia "zwykłych" 140 dB (które na marginesie da sie jeszcze nawet słuchac no codzień) osiągniesz na zaproponowanym JEDNYM głośniku.

 

Tylko że robiąc te "zwykłe" 140 dB być może złapiesz zajawkę bądź podziękujęsz

A różnica jest kiedy wydajesz na sprzęt ~10-15 tysi bądź okolice ~tysiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ...Ryszardzie :ok: .

Trochę nie teges, wczoraj byłem :rotfl: .

Po prostu widzę po sobie, żeby w tych czasach coś osiągnąć trzeba już ostro w portfel sięgnąć "walka" już dawno osiągnęła jak nie światowy to europejski poziom.

Takie opowieści, że można zakupić budżetowe klocki i pojeździć po próżnych guru magikach stroicielach etc. to raczej do tych z "mchu i paproci" :rotfl: . Nawet Kubica nic nie osiągnie jak nie wlezie do porządnego bolida za ggrrruuba mamonę .

Nadal podtrzymuję teorię, że lepiej użyć 2 sztuk za 400 zł niż 10 szt za 79 zł.

 

 

Sanders jeszcze jest druga strona medalu i jest ona bardzo...logiczna.

O ile w SQ można się "zabawiać", bo już któryś raz powiem, swojego króliczka można sobie gonić i w ostateczności spocząć na mniemaniu, że sie go złapało o tyle jak chcesz się pobawić w szukanie ciśnień to na sam początek należałoby zaopatrzyć sie w tego TL-a bo takie szukanie w ciemno (uzależnienie się od pasiadacza) to gorzej jak SQ.

 

 

Nikomu niczego nie udawadniam , sam rozmyślam czy nie pobawić się w dB drag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal podtrzymuję teorię, że lepiej użyć 2 sztuk za 400 zł niż 10 szt za 79 zł.

 

Racja ale w pomysle sandersa chodzi wlasnie o to zeby dac te 10 gowienek DLA JAJ :wink: powiedzial wprost ze ne jedzie po zlote gacie tlyko zeby miec z tego Fun :) a jesli przypadkiem cos na tym ugra to tylko lepiej dla niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ale w pomysle sandersa chodzi wlasnie o to zeby dac te 10 gowienek DLA JAJ :wink: powiedzial wprost ze ne jedzie po zlote gacie tlyko zeby miec z tego Fun :) a jesli przypadkiem cos na tym ugra to tylko lepiej dla niego :)

 

 

Dokladnie ;)

 

 

sanders jaki piec będzie ?? bo to raczej większy wydatek niż głośniki

 

Mysle ze najwiekszym problemem bedzie wzmak pod te zabawki a dokladniej jego cena bo nawet glupiue chinskie waty w liczbie 1,5 - 2kW w 2 ohm to spory koszt , chyba ze dwie sztuki pizdzingow zapiete w 1ohm i zasilajace po 4 glosniki albo poszukiwanie SLA 3000 tylko ze koszta rosna i jak bym mial wydac 1000-1500zł na takie glupie waty to w tej kasie moge juz kupic z powodzeniem sporo madrzejsze ale mniej , lecz z pewnoscia jezeli tak bedzie wygladal koszt wzmaka to bedzie to jednak cos lepszego a slabszego

 

 

Problem w tym ze nijak tych 8sztuk nie moge spiac w 1ohm co mi bardzo utrudnia wybor pieca bo gdyby w 1ohm bylo by sporo taniej taki SLA 1500 albo pizdzing i sporo kasy by w kieszeni zostalo dlatego nawet suby 8ohm by mi styknely bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu widzę po sobie, żeby w tych czasach coś osiągnąć trzeba już ostro w portfel sięgnąć "walka" już dawno osiągnęła jak nie światowy to europejski poziom.

Nie zaprzeczam

odpowiedz na pytanie

Użytkownik wasylwek dnia 11 wrzesień 2010 - 12:26 napisał

DD, Cactus , Emphaser, Oldy RF, etc. na tych bym dragował bo ma to...sens (jakiś tam)

Inne to takie raczej zrobić by zrobić.

 

 

Czyli Ci co startowali na alphard’ach, carpower’ach, pioneer’ach itd. zmarnowali tylko swój czas

I proszę Cię weź w końcu zrozum

Napisano dziś, 11:56

Użytkownik FUBU dnia 13 wrzesień 2010 - 11:45 napisał

Racja ale w pomysle sandersa chodzi wlasnie o to zeby dac te 10 gowienek DLA JAJ powiedzial wprost ze ne jedzie po zlote gacie tlyko zeby miec z tego Fun a jesli przypadkiem cos na tym ugra to tylko lepiej dla niego

 

 

 

 

Dokladnie ;)

 

 

chyba ze dwie sztuki pizdzingow zapiete w 1ohm

Ostatnio to przemyślałem i doszedłem do wniosku że warto kupić piec firmy hifonics (model wyleciał z głowy ale chyba coś z 1000) chodzą po 500zł używki co osiąga 1000W przy 1ohm

Z resztą hehepack też ma na zbyciu za nie dużą kasę jak na uzyskiwaną moc jakiś tam piecyk ephaser'a

A co do kole audio to troszkę poczytałem i się zniechęciłem a jedynym jego obrońcą jest bartasswlkp który się go pozbył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders156 zanim cokolwiek kupisz postaraj się uzupełnić zdanie :

W samochodzie osobowym umieszczając 8 głośników niskotonowych w przedziale bagażowym i dokonując pomiaru czujnikiem zamontowanym na przedniej szybie pojazdu nie można uzyskać bez ........ (tu wpisz czego) takiej zmiany ....... (tu wpisz czego) jak w przypadku jednego lub dwóch głośników gdyż ......... (tu wpisz uzasadnienie) .

Wszystko jest proste i daje się całkowicie łopatologicznie i zrozumiale wyjaśnić :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne więcej jak dwa głośniki w bagaja nie załaduję :rotfl: .

 

 

czekasz teraz na jakies slowa poparcia?? temat nie o tym :...:

 

 

sanders tak dumalem sobie wczoraj o Twoim "niecnym" planie i doszedlem do wniosku ze ma to sens (powierzchnia drgajaca membrany czynnej) bedzie w tym przypadku dosc duza, co moze sie przelozyc na satysfakcjonyjacy wynik :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli upoluję głośniczek który mi polecono to dla zabawy i ja sobie coś takiego sklecę z tym ,że będę się chciał przekonać jak daleko można zajść na jednum głośniku 10" i wzmacniaczu 500 Wat według instrukcji.

PS

Kiedyś podobno Dawid Goliata pokonał :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders156 zanim cokolwiek kupisz postaraj się uzupełnić zdanie :

W samochodzie osobowym umieszczając 8 głośników niskotonowych w przedziale bagażowym i dokonując pomiaru czujnikiem zamontowanym na przedniej szybie pojazdu nie można uzyskać bez ........ (tu wpisz czego) takiej zmiany ....... (tu wpisz czego) jak w przypadku jednego lub dwóch głośników gdyż ......... (tu wpisz uzasadnienie) .

Wszystko jest proste i daje się całkowicie łopatologicznie i zrozumiale wyjaśnić :rotfl: .

 

 

No i czuje sie jak kretyn :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sanders tak dumalem sobie wczoraj o Twoim "niecnym" planie i doszedlem do wniosku ze ma to sens (powierzchnia drgajaca membrany czynnej) bedzie w tym przypadku dosc duza, co moze sie przelozyc na satysfakcjonyjacy wynik :chytry:

 

Widzialem ta sama zalete ale jezeli Grzegorzowi chodzilo o to

 

 

Czy chodzi tutaj ze kazdy z glosnikow jest jednak w innej odleglosci od miernika i odleglosc pomiedzy pierwszym rzedem glosnikow a ostatnim wynosi powiedzmy metr przez co zmiana cisnienia akustycznego w poblizu miernika nie nasttepuje w tym samym czasie ??

 

 

 

 

 

To ta zaleta moze okazac sie zludna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak, podobny problem maja chlopaki z F1 zeby odpowiednio zasilic ostatni cylinder z kanalu wlotowego nad glowa kierowcy, dlatego jak juz takie cos to chlopaki robia sciane z glosnikow, zeby wszystkie byly w jednej odleglosci od miernika Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik wasylwek dnia 13 wrzesień 2010 - 22:12 napisał

 

Jedno jest pewne więcej jak dwa głośniki w bagaja nie załaduję .

 

 

 

 

czekasz teraz na jakies slowa poparcia?? temat nie o tym

 

Poważny Ty jesteś ? O czym jak nie o dwójce przeciw osemce czy tam dziesiątce sobie tu "gaworzymy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...