facebook

Skocz do zawartości


REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Audi A6 C4 Avant - upgrade

audi a6 c4 a6c4 1996

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 juter22

juter22
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 14 kwiecień 2019 - 23:20

Witam,

przedstawiam moją drogę w upgrade dla Audi A6 C4 rocznik '96 w wersji Avant S-line. Po tym jak udało mi się wyprowadzić fotele, kierownicę oraz gałkę zmiany biegów, pozostało tylko siedzisko z tylnej kanapy pod względem prac tapicerskich, w tak zwanym międzyczasie postanowiłem zrobić mały upgrade systemu audio w aucie.

Oryginalny wołał o pomstę do nieba, 100mm woofer, który zamiast grać charczał, jak się okazało jeden był kompletnie zniszczony a drugi dogorywał w agonii.

Wykonałem u znajomego stolarza repliki na wzór maskownicy oryginalnej paneli ze sklejki 10mm, zabezpieczyłem lakierobojcą i zamontowałem, prawie w obu przypadkach w oryginalne mocowania ;)

Dziura został wygłuszona, fabrykę było jedynie stać na kawałem flizeliny czy czegoś na kształt i wymiar wełny wygłuszeniowej ... tak jakby.

Na panel będę montował dystans, również przygotowany z drewna, już nie ze sklejki, tylko litego, tu mam pierwsze pytanie do bardziej doświadczonych, czy dystans powinien być delikatnie pod kątem tak aby skierować głośnik delikatnie ku górze?

Niestety popełniłem błąd w odczycie wymiarów montażowych, muszę przefrezować dystans, więc za jednym zamachem mógłbym przyciąć go pod kątem tak aby głośnik był skierowany ku wnęce auta tj ku słuchaczowi a nie w nogi jak obecnie.

Jak głosnik wybrał entry-level od Audisona AP5, niedrogi ale jak usłuszałem "kopliwy" :) zobaczymy jak zamontujemy.

Póki co całość pozostanie bez zmian, tj tweeter z fabryki, zwrotnica również (jeżeli to coś można tak nazwać ;))

Piszę o tym ponieważ w tym miesiącu będę z wizytą u blacharza, jeżeli diagnoza będzie aby wymienić całe drzwi, to nie chcę inwestować w maty itp i w takim przypadku wymienię tylko panel tapierki, jeżeli powie, że blacha jest do uratowania, to kolejnym krokiem będzie wygłuszenie drzwi (4) + tylna klapa oraz wnęka bagażnika ...

W kolejnym miesiącu będzie upgrade tweetera oraz radio, obecny Blaupunkt to taki punkt wyjścia.

Całość finalnie będzie spięta pod dwa wzmacniacze Rockford Fosgate z serii Power, 500bd oraz 750x, radio Alpine (niestety modelu nie znam) i być może w przyszłości procesor ...

 

Zapraszam do komentowania oraz pomocy w doborze komponentów.

Pozdrawiam,

jt

Załączone pliki


Honda Legend: JVC KW-AV71BT + Audio System R165 + Rockford fosgate 750x

#0 Reklama

  • 1234 postów
    Lokalizacja: SCA

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych