facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Audi A6 C4 Avant - upgrade

audi a6 c4 a6c4 1996

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 juter22

juter22
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 23:20

Witam,

przedstawiam moją drogę w upgrade dla Audi A6 C4 rocznik '96 w wersji Avant S-line. Po tym jak udało mi się wyprowadzić fotele, kierownicę oraz gałkę zmiany biegów, pozostało tylko siedzisko z tylnej kanapy pod względem prac tapicerskich, w tak zwanym międzyczasie postanowiłem zrobić mały upgrade systemu audio w aucie.

Oryginalny wołał o pomstę do nieba, 100mm woofer, który zamiast grać charczał, jak się okazało jeden był kompletnie zniszczony a drugi dogorywał w agonii.

Wykonałem u znajomego stolarza repliki na wzór maskownicy oryginalnej paneli ze sklejki 10mm, zabezpieczyłem lakierobojcą i zamontowałem, prawie w obu przypadkach w oryginalne mocowania ;)

Dziura został wygłuszona, fabrykę było jedynie stać na kawałem flizeliny czy czegoś na kształt i wymiar wełny wygłuszeniowej ... tak jakby.

Na panel będę montował dystans, również przygotowany z drewna, już nie ze sklejki, tylko litego, tu mam pierwsze pytanie do bardziej doświadczonych, czy dystans powinien być delikatnie pod kątem tak aby skierować głośnik delikatnie ku górze?

Niestety popełniłem błąd w odczycie wymiarów montażowych, muszę przefrezować dystans, więc za jednym zamachem mógłbym przyciąć go pod kątem tak aby głośnik był skierowany ku wnęce auta tj ku słuchaczowi a nie w nogi jak obecnie.

Jak głosnik wybrał entry-level od Audisona AP5, niedrogi ale jak usłuszałem "kopliwy" :) zobaczymy jak zamontujemy.

Póki co całość pozostanie bez zmian, tj tweeter z fabryki, zwrotnica również (jeżeli to coś można tak nazwać ;))

Piszę o tym ponieważ w tym miesiącu będę z wizytą u blacharza, jeżeli diagnoza będzie aby wymienić całe drzwi, to nie chcę inwestować w maty itp i w takim przypadku wymienię tylko panel tapierki, jeżeli powie, że blacha jest do uratowania, to kolejnym krokiem będzie wygłuszenie drzwi (4) + tylna klapa oraz wnęka bagażnika ...

W kolejnym miesiącu będzie upgrade tweetera oraz radio, obecny Blaupunkt to taki punkt wyjścia.

Całość finalnie będzie spięta pod dwa wzmacniacze Rockford Fosgate z serii Power, 500bd oraz 750x, radio Alpine (niestety modelu nie znam) i być może w przyszłości procesor ...

Zapraszam do komentowania oraz pomocy w doborze komponentów.

Pozdrawiam,

jt

Załączone pliki

Honda Legend: JVC KW-AV71BT + Audio System R165 + Rockford fosgate 750x - było / MB C32t AMG: ori Command + Rockford fosgate 750x + Cerwin Vega sub - było / Audi A6 C4Avant: w budowie

Shop: interstellarsmokerecords.bigcartel

IG: interstellar.smoke.label

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#2 juter22

juter22
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 02 maj 2019 - 22:07

Siema, jak widac watek nie cieszy sie popularniscia ale jakos sobie z tym radze ;)
Stoje przed dylematem, cozy wygluszczyc kabine i jak i czym?
Potrzebowalbym kilku wskazowek zanim za to sie zabiore, mianowicie jakie maty I gdzie? I tu wazne: na poczatek kabina tj. Sufit,podloga - drzwi to etap drugi.
Pozdrawiam I dzieki z gory
J22

Honda Legend: JVC KW-AV71BT + Audio System R165 + Rockford fosgate 750x - było / MB C32t AMG: ori Command + Rockford fosgate 750x + Cerwin Vega sub - było / Audi A6 C4Avant: w budowie

#3 stanec

stanec
  • Użytkownik
  • 2458 postów

Napisano 02 maj 2019 - 23:20

Od siebie mogę polecić maty xwave, fajnie sie sprawdzają. Warto też zobaczyć jak inni to robili i jakimi materiałami.

#4 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 03 maj 2019 - 00:02

Ja pracowałem na czarnym STP i było bardzo fajnie. Z tym ze ja zrobiłem najpierw drzwi, potem podsufitke, a podłogi nie ruszałem. Jakbym to robił drugi raz to zrobiłbym drzwi, a potem właśnie podloge, nadkola, gródź pomiędzy kabina a silnikiem. Zastanawiam się również czy warto wygluszyc uszczelki w drzwiach...

Alpine iLX-702D, Helix DSP.2, Helix A6, Helix A1, Morel MT-350, MP 5.16, Morel Ultimo Ti 12

#5 juter22

juter22
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 03 maj 2019 - 01:13

Chciałbym w tym tygodniu zamówić materiały bo w kolejnym będę miał chwile aby to zrobić samodzielnie - drzwi nie robie teraz z prostego względu iż mam je do wymiany ;)
A 18.5 oddaje auto do specjalisty i będę robił trójkąty pod teeetery oraz dwa wzmacniacze i być może procesor, póki Pioneer deq -s1000a jako aktywna zwrotnica bo chciałbym z 4-kanałowki podpiąć każdy głośnik osobno ale czas pokaże co będzie :)
Wielkie dzięki za aktywność
Pzdr
j22

#6 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 03 maj 2019 - 07:45

Ten Pioneer jak się wczytasz w specyfikacje nie jest już taki fajny, nie ma płynnego cięcia przy aktywce, np tweteera od dołu tniesz tylko na: 3.15kHz, 4kHz, 5kHz itd a woofer od góry tylko na 1.6kHz,2kHz, 2.5kHz, 3.15 itd.
Myślałem o nim ale GMS wypada chyba lepiej.

#7 juter22

juter22
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 03 maj 2019 - 09:55

A ten GMS to co to? W jakiej cenie?
Ten Pioneer fajny bo z apki można robić wszystko
A o GMSie mało informacji w sieci ;(

#8 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 03 maj 2019 - 11:04

GMS DDA 435, zniknął z większości sklepów ale za 999 można jeszcze kupić. Bardzo fajny sprzęt, sterujesz z aplikacji na Androida, ustawiasz wszystko płynnie, od eEQ po cięcia czy czasy, nie masz nic narzucone, działa sprawnie i chyba każdy go chwali. Mi bardzo przypadł do gustu i gdyby nie fakt, ze wraz ze zmiana auta przechodzę na 3 drogi to bym go nie zmieniał. Kiedyś kusił mnie ten Pioneer ze względu na „Made tor iPhone” i pełna kompatybilność z iOS ale jak wczytałem się w maniaka to mi szybciutko przeszło.

#9 juter22

juter22
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 03 maj 2019 - 12:46

To GMS tylko pod android? Ja mam iOSa to będę musiał z szafy wyszperać starego Szajsunga pod to??? O_o

#10 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 712 postów

Napisano 03 maj 2019 - 14:43

Masz niedaleko do zachodniej granicy.

W takim razie jak nie chcesz wydawać zbyt dużo kasy, to możesz wybrać się na zakupy i zafundować sobie coś z Axton'a.

Link zawiera DSP bez wzmacniacza jak i DSP plus wzmacniacz czterokanałowy w jednym "opakowaniu":

https://cenowarka.pl...0&xf=6808_Axton

Link manuala modeli ze wzmacniaczem celem zobrazowania ich możliwości - skromnych, ale na początek przydatnych:

https://gzhls.at/blo...cf7007cacc0.pdf

Użytkownik grzeczny_52 edytował ten post 03 maj 2019 - 14:50

#11 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 03 maj 2019 - 17:49

To GMS tylko pod android? Ja mam iOSa to będę musiał z szafy wyszperać starego Szajsunga pod to??? O_o

Niestety tak, tez mam iOS i w aucie dyżur pełni stara Xperia. Ale jak już się pobawiasz i poustawiasz to nie będzie tak potrzebne. Te Axtony tez wydają się być rozsądną propozycją.

#12 Kirlok

Kirlok
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 03 maj 2019 - 18:25

W opisach, manualach widnieje obsługa app android/iOS... Kłamią?

#13 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 03 maj 2019 - 19:56

Tak, niestety kłamią. Aplikacja na iOS była napisana już rok temu ale coś z nią było nie tak i nie otrzymała certyfikatu (czy coś w tym stylu) i nie może być umieszczona w App Store.

#14 juter22

juter22
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 04 maj 2019 - 13:42

To co w tej sytuacji można nazwać ‚best match’?
Axton czy GMS czy Pioneer?

#15 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 403 postów

Napisano 04 maj 2019 - 14:17

Pioneer nie, zbyt ograniczony, zostaje Axton; który na naszym rynku nie ma zbyt wielu odbiorców, bynajmniej ja się z tymi DSP nie spotkałem, a o GMSie można się sporo naczytać, sporo dobrego, ja jestem użytkownikiem od roku i jestem bardzo zadowolony, gdyby nie 3 drogi to bym się go nie pozbywał.

#16 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 04 maj 2019 - 14:31

Z tych trzech to Axton jesli cena gra mniejsza role, chociaż  A500DSP w cenie 149€ lub A530DSP w cenie 199€ jest chyba rozsądnym wyborem. Przynajmniej gwarancja jest i producent dłużej na rynku:) Jak jest z GMS wszyscy wiemy... dziś jest a jutro nie ma, typowa chińszczyzna- pakowacz. 

Za Axtonem przemawia jeszcze aplikacja na iOSa. 

Dorzucił bym  MOSCONI 6to8 DSP nawet w podstawowej wersji czyli tylko analog, dość duza możliwość rozbudowy o wejścia i wyjścia cyfrowe, łączność z procesorem po bt i transmisja dźwięku po bt. Niestety transmisja i komunikacja jest na osobnym module, które trzeba zmieniać w razie potrzeby.

Kenwood KDC-X7200DAB, Mosconi 6to8,AS R100.4, AS AX165-C2, Hertz HL-70'Soundstream 160s, Focal TNK. Focal FPX-1.1000, RE Rex8s4.

#17 juter22

juter22
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 04 maj 2019 - 17:20

To chyba by było trochę za dużo ;)
Dwa wzmacniacze + dsp + to Mosconi to graty byłyby kilkukrotnie droższe niż auto ;)
Same maty ab-2 i ks6 na kabinę w tej loszce to ponad 700, więc wole w pierwszej kolejności maty, potem będą drzwi i klapa (tez wygłusze jak będę podmieniła), a dwa dsp to chce jedno jako aktywna zwrotnica ;)

#18 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 04 maj 2019 - 17:59

Mosconi 6to8 to jest dsp.

Kenwood KDC-X7200DAB, Mosconi 6to8,AS R100.4, AS AX165-C2, Hertz HL-70'Soundstream 160s, Focal TNK. Focal FPX-1.1000, RE Rex8s4.

#19 juter22

juter22
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 04 maj 2019 - 20:57

A530DSP to chyba też, prawda?

#20 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 04 maj 2019 - 21:37

A530dsp to wzmacniacz z dsp, dodatkowo mozna go uzyc jako stand alone i podlaczyc wzmycniacze do niego- 5 wyjsc analogowych. To samo umozliwia gms dda435.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych