Skocz do zawartości

Lista wooferów nadających się do komór


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Panowie poszukuje jakich woofersow do komor ale bardzo malych powiedzmy z 5 litrow to max. Najlepiej 165 ale jak nie bedzi etakich przetwornikow w odpowiednim litrazu to moze i 13 dobra tez byc nadgoni sie subem niska partie. Jesli nie w temacie to przepraszam ale nie chce kupowac a rozejrzec sie w doswiadczeniu waszym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurum Cantus 130 Mehow miał kiedyś u siebie:

http://audiomanufaktura.pl/bmw-e34/

 

zdjęcie w połowie strony.

 

Cięte pasywnie ze scan speakiem i pędzone raptem 4x40RMS przy 4ohm (a Aurumy są 8ohm) i naprawdę dawało radę. Bardzo przyjemne wooferki. O ile pamietam to właśnie w mniej więcej takie zabudowie.

 

Można by też spróbować Intertechnik MDS05 ale chyba bardziej jako kickbass.

 

Ostatnio liczyliśmy tez, że Morel Elate 6 by taka komora pasowało.. ale bez odsłuchów  w tym względzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Rzeczywiście istnieje, rozumiem, że chodzi o ten głośnik: http://stx.pl/wm-stx-6-5-1-5-180-4-f-a-fc-x.html ? Jak on ma się do MDS-05?


Spoko, wiem że to temat o wooferach do komór i dlatego zapytałem jak się mają jedne do drugich. Może zapytam inaczej-co waszym zdaniem zagra lepiej w 6l STX czy MDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy lepiej?

 

Zauważyłeś w ogóle że to dwa różne rozmiary?

 

Jeżeli lepiej dla Ciebie znaczy więcej kopa no to logiczne że stx za pośrednictem większej ilości centymetrów kwadratowych więcej napompuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zauważyłem, że to dwa różne rozmiary ;)

Lepiej, to nie znaczy więcej kopa bo gdyby o to mi chodziło, to tak bym zapytał. Chodziło mi o to, który z tych wf poradzi sobie lepiej w komorach ok 6l, tzn zagra zarówno odpowiednio dołem, jak i średnicą. Generalnie który będzie lepszym wyborem nie ze względu na pompę, tylko sql jeżeli można tak to w ogóle nazwać w wf za 169pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...