Skocz do zawartości

ZAKŁÓCENIA, ŚWIST SILNIKA, SZUMY W GŁOŚNIKACH - PORADNIK


miki87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

@ Tonio 

Jeżeli wzmaki były grzebane to wszystko jest możliwe.

 

Miałem taki przypadek że gniazda rca w wzmacniaczu 4 kanałowym wyglądały ok.

A czasem potrafilo strasznie zakłócenia łapać. 

Po otworzeniu i dostaniu się do stojaka z plastiku trzymającego te gniazda jedna z nóżek masy dla wejscia AB była pęknięta w taki sposób że dopiero jak naciskałem na gniazda pojawiała się szczelina.

Pomogło dolutowanie zworki z kabelka.

 

Posprawdzaj sprzęty aby być pewnym.Ponieważ takim babolon nie zaradzą żadne jak to piszesz 7 krotne high endy.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A te masy to w trzech kolejnych piecach maja być połamane ?

A co z ekranami , samodzielnie się rozlutowują lub znikają po włożeniu wszystkich wtyków , a łączą się właściwie ( i ich ilość jest wystarczająca ) jedynie przy podłączeniu jednej pary RCA i to obojętnie której ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ich tam wie?

:wink:

Czary mary jakieś ?

Raczej mało prawdopodobne ale- 

Osobiście jaj za to sobie uciąć nie dam.

 

 

Sedno tematu.

Tele diagnoza zawsze daje mnogość możliwości.

A potem wychodzi że to było najprostsze niedopatrzenie.

Bo właśnie sygnałówek chyba nie podmieniał (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby rejestrował się u nas na forum wróżbita maciej.

Na odległość to prawie niewykonalne, ale znajdź/odwiedź montażystę CA to znajdzie problem w kilka minut.

Naoglądałem się w życiu "perfekcyjnie" zrobionych instalek, także wszystkiego się można spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Słyszałem gwizd, zwiększający się pod wpływem obrotów.

- kabel zasilający póściłem obok samochodu - nic nie dało

- wymieniłem kable, chyba z 6 rodzajów, raz troche lepiej, raz gorzej.

- - podmieniłem wzmacniacz - BINGO!!!! wzmacniacz siał !!!!!!!!

 

Da się go jakoś uratować? Wcześniej nic mu nie dolegało. Masa padła w gniazdach RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zwarłem masy RCA - nic

- podpiąłem sygnał wysokovoltowy (ma wejścia) - jeszcze gorzej

- jeden z kanałów łapie (tylko jeden z czterech)

- zastosowałem z hollywooda, chyba się to nazywa separator mas, czy coś takiego - i nic

 

ten wzmacniacz nie siał, ale zaczął, co w nim padło? jeden kanał sieje, wczoraj podpiąłem starego kenwooda i cisza, więc wina wzmacniacza,

 

szkoda mi go zmieniać, bo fajnie się komponuje z drugim phonocarem, mają fajne łączniki, wygląda to dobrze

 

czy oprócz padniętej masy w RCA, coś się Wam nasuwa, jakiś pomysł?

ew. przez co można przepuścić zasilanie? jakiś transformator? sam już nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem dyletantem w tym temacie, nie wiem, dlatego pytam na tematycznym forum. Pytam osoby, które mają większą wiedzę ode mnie, a jak czytam wypowiedzi większości, ich wiedza jest ekspercka. 

Stąd też, jeśli ktoś spotkał się z siejącym gwizdami wzmacniaczem i przyczyna nie były masy RCA, a raczej ich brak byłbym wdzięczny za pomoc, bo może uda się mi naprawić go, nie wysyłając do naprawy, ew. ktoś poda gotowy namiar, zamiast szukać i wertować wiele stron różnych wątków i nie każe mi tracić czasu jeśli sam wie, gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Niestety ale i mnie dopadł problem z zakłóceniami.

 

Bzyczy w glosnikach przy wyłączonym zapłonie a włączonych światłach do pozycyjnych.

 

Jak przekręci się zapłon czy uruchomi silnik problem nasila się.

 

Po wciśnięciu hamulca(światła stop) problem wycisza sie/znika.

 

 

Przepinalem kable rca w różnej konfiguracji. (Mam 6 zylowe AIV ) też nie pomaga.

 

Radio to Alpina cde 193.

 

Problemu do obecnej wiosny nie było.

Potem pożyczyłem inny piec na testy (cyfrową Alpina) i od tamtej pory zaczęło się.

 

Bzyczy tylko na 1 parze wejść ( w piecach 4 / 5 kanalowych )

 

W 2 kanalowych też ale mniej.

 

Wiadomo, jak wzmaka skręca sie na minimum z czułością to mniej słychać jak na maksimum czulosci to bardziej.

 

Na sam koniec dziś podpialem się do akumulatora zewnętrzną parą kabli zasilających. W rozety wpialem zasilanie radia i wzmacniacza.

Bezpośrednio do wzmacniacza wpinalem na 10 cm kablach glosniki- bzyczy. Ciut mniej Ale bzyczy.

 

Podmienilem potem radio na inne, podmienilem RCA, wpinalem potem nawet 1 Kabel (nie parę) RCA, podmienilem.piece Na inne ( W sumie 3 )

I w każdej konfiguracji bzyczy mimo że wszystko poza autem, a zapłon wylaczony(tylko światła do pozycyjnych wlaczone)...

 

Brakuje mi już pomysłów.

Moje podejrzenie to masa auta i kwestia zasilania(zbierania zakłóceń od auta po akumulatorze )

 

Co mi przychodzi jeszcze do głowy to oczyścić klemy.

Znajomi podpowiadają wypinac po kolei żarówki i sprawdzić masa czy jest ok lub coś nie zwiera przy oprawkach...

 

Ja już zglupualem i mam tego dosyć....także wszystkie porady będą miłe widziane...

 

 

Aa, wpiecie głośników na krótko w kostkę radia (podpięcie do końcówki radia ) powoduje całkowitą ustąpienia problemu i kompletny brak bzyczenia więc wygląda to tak jakby jednak jakaś pętla masy, sam już nie wiem żaden że mnie elektronik...

 

Ostatecznie rozważam wymontowanie wszystkiego i wpiecie się w Końcówkę Radia by cokolwiek grało....

 

 

 

Ps. Podanie sygnalu z telefonu przez mini jack-rca na piec który leży poza autem a zasilany jest z kabli bezpośrednio z akumulatora lecacych też poza autem, głośnik wpięty we wzmacniacz na krótkich 30cm kablach - też bzyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz po wciśnięciu hamulca problem znika.

Ja bym tu szukał.

W kostkach instalacji samochodowej

Jak tam sterowany jest stop, minusem czy plusem itd.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz po wciśnięciu hamulca problem znika.

Ja bym tu szukał.

W kostkach instalacji samochodowej

Jak tam sterowany jest stop, minusem czy plusem itd.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Z głowy nie powiem.

Muszę jakoś sprawdzić.

 

W każdym razie do wiosny nie było problemu lub nie był zauważony gdyż:

1. Grałem na jednym piecu 4 kanałowy - przód był pod wyjście A pod zwrotka pasywna.

Pod wyjście B był podpięty RCA który przesylal sygnał od Suba/wyjścia głośnikowe były zmostkowane.

To właśnie na wejściach B jest bzyczenia.

Teraz chciałem zrezygnować z Suba na rzecz aktywni i problem uwidocznil się.

 

2. Jednocześnie przy zmianie na aktywke testowałem inny piec - by go zamontować w boczku musiałem użyć dłuższego wkręta- możliwe że gdzieś wykrecilem się w jakiś przewód,wiazke. Nie mam jak tego sprawdzić na szybko, rozebrać trzeba dużo elementów.

 

Wkreta oczywiście nie ma już, Ale pytanie czy to mogło być przyczyną początku problemów?

 

Bo tak jak mówię, pospinalem wszystko poza autem, jedynie zasilanie było wspolne z autem(pobrane prosto z akumulatora) i dalej bzyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to zkłócenie było od zawsze

Tylko filtr suba go maskowal

Może inny wzmacniacz 4ch podepnij

Wkręt wykrecony już nie powinien mieć znaczenia

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to zkłócenie było od zawsze

Tylko filtr suba go maskowal

Może inny wzmacniacz 4ch podepnij

Wkręt wykrecony już nie powinien mieć znaczenia

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dziś pospinalem i inna 4 kanałowe i dwu.

Na dwu ciut ciszej Ale ciągle jest problem

Może takie auto.

Czy CAN sprawdzający miedzy inymi czy jakaś żarówka nie jest przepalona ma tu znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz drugi aku lub możesz odpiąć ten z auta bez szkody dla elektroniki - nie wiem czy można - to sprawdź obecną instalację czy będą te zakłócenia.

 

Będziesz miał pewność co do sprawnych komponentów i okablowania. Tylko chyba będzie trzeba odpiąć masę od karoserii, aby całkowicie odseparować się od auta.

 

Żarówki można sprawdzić. Nie zaszkodzi, a może wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie czy wzmacniacz który jest zaraz obok akumulatora ( dosłownie 10/20cm ) i wejscie na rca skierowane od aku (czyli rca wpinam jakieś pół metra od aku )  może powodować zakłócenia ? Wzmak 4 kanałowy przód odseparowane 13cm i tweeter tył 16cm, zakłócenia słychać tylko w tweeterze na odpalonym silniku, wraz z obrotami coraz głosniej... poza tym wszystko gra normalnie, gdy skrece gain na min. to zakłóceń nie ma a im wiecej dam głośności na wzmaku tym zakłócenia są bardziej słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak może to być przyczyna ale nie musi...

ja ze swoimi zakłóceniami na wooferze walczyłem bardzo długo, zrobiłem wszystko co jest napisane w poradniku a nawet więcej...

zmieniałem sygnałówki na pojedyńczo, podwójnie, potrójnie ekranowane, dawałem sygnałówki własnej roboty, z masą ekranu z jednej strony, kładłem je tunelem środkowym, a potem prawym progiem, masowałem je od strony radia, a potem od strony wzmacniacza... nie pomagało nic...

dopiero wymiana wzmacniacza na taki sam model pokazała winowajce, w moim przypadku siał zakłócenia sam wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...