Skocz do zawartości

Dyskusja na temat cen skrzynek...


cooler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

poszukuje sklepu, prywatnej osoby

ktora wykona mi estetycznie ale i wlasciwie wyliczona skrzynie zamknieta z mdf-u min 20mm dla glosnika 12 Hertz ES-300 starsza seria (ta z mieskiem)

 

w atrakcyjnej cenie

 

obecnie glosnik gra w skrzyni dedykowanej z ktora zostal kupiony ale jest to BR i po prowizorycznym zaslonieciu portu BR gra lepiej

odziwo dla mnie mocniej i nieco szybciej

 

Moze ktos poda mi namiary gdzie w woj. lodzkim moge zamowic taka skrzynie ?

 

i jeszcze pytanie

czy ktos porownywal moze gre tego glosnika w skrzyni BR i zamknietej - moze sie podzieli wrazeniami

 

bo mi wydaje sie ze lepiej zagra w zamknietej chociaz sprzedawca zapewnial ze jest on raczej stworzony do BR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

miki87, zrob mi skrzynie max za 100 zł z MDF min 20 ( bo o takiej tu mowa ) do mojego glosnika bardzo cie prosze :P

 

niech strace wyslij kurierem

 

podaj adres i mogę Ci zaraz wysyłać

 

Ścianki trochę grubsze, bo 25mm, ale to chyba nie problem? Dodatkowo profilowane ranty-ładny efekt, wygłuszenie i skręcane konektory:)

 

http://img28.imageshack.us/img28/1232/dscf0101v.th.jpg http://img8.imageshack.us/img8/4188/dscf0103f.th.jpg http://img20.imageshack.us/img20/6025/dscf0096be.th.jpg

 

No i bez browara, bo go już ni ma... ;-)

 

Ogólnie 100zł to cena uczciwa za kawałek pociętej, poklejonej i skręconej płyty mdf obitej kocem. Nie popadajmy w skrajność -dla fachowego zakładu stolarskiego to prosta robota, no ale jak ktoś chciałby zarabiać na tym krocie to już niedobrze... podobnie jak z zawyżaniem cen sprzętu CA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 100zł to cena uczciwa za kawałek pociętej, poklejonej i skręconej płyty mdf obitej kocem. Nie popadajmy w skrajność -dla fachowego zakładu stolarskiego to prosta robota, no ale jak ktoś chciałby zarabiać na tym krocie to już niedobrze... podobnie jak z zawyżaniem cen sprzętu CA...

miki87,uważasz że ta cena jest uczciwa?Czemu sam się za to nie weźmiesz?Jak dasz radę utrzymać tą cenę to zapewniam Cię że będziesz miał roboty od pyty.Sam będę u Ciebie zamawiał bo mi się nie chce nawet za 200 tego robić.

Powiedz coś więcej o zawyżaniu cen,co jak i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, zrob mi skrzynie max za 100 zł z MDF min 20 ( bo o takiej tu mowa ) do mojego glosnika bardzo cie prosze :P

 

niech strace wyslij kurierem

 

podaj adres i mogę Ci zaraz wysyłać

 

Ścianki trochę grubsze, bo 25mm, ale to chyba nie problem? Dodatkowo profilowane ranty-ładny efekt, wygłuszenie i skręcane konektory:)

 

Obrazek Obrazek Obrazek

 

No i bez browara, bo go już ni ma... ;-)

 

Ogólnie 100zł to cena uczciwa za kawałek pociętej, poklejonej i skręconej płyty mdf obitej kocem. Nie popadajmy w skrajność -dla fachowego zakładu stolarskiego to prosta robota, no ale jak ktoś chciałby zarabiać na tym krocie to już niedobrze... podobnie jak z zawyżaniem cen sprzętu CA...

Za stówkę skrzynkę z 25mm MDFu to ja będę u Ciebie zamawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz że ta cena jest uczciwa?

Tak, uważam, że taka cena jest uczciwa.

Czemu sam się za to nie weźmiesz?

To nie moja branża.

Jak dasz radę utrzymać tą cenę to zapewniam Cię że będziesz miał roboty od pyty.Sam będę u Ciebie zamawiał bo mi się nie chce nawet za 200 tego robić.

Dam innym zarobić i wskażę pierwszego lepszego sprzedawcę:

[skrzynie z mdf]

http://www.allegro.pl/item895700358_skrzyn...ach_gratis.html

http://www.allegro.pl/item907328343_profes...osnik_25cm.html

 

Budowa skrzyń dla profesjonalnego zakładu jak już pisałem to małe piwo. Więc jeśli nie chcesz sobie tym głowy zawracać może poszukać wykonawcy.

 

Powiedz coś więcej o zawyżaniu cen,co jak i gdzie?

 

Nie będę wywoływał wilka z lasu, bo było już o tym wiele... więc szkoda bojów z wiatrakami:)

Jeśli ktoś trochę zna rynek sprzętu i patrzy na to z boku wie o czym piszę. Co gorsze dla polskiego świata car audio 'handlarze' weszli nawet na rynek używek, no i dzięki temu ceny używanego sprzętu również wchodzą na wyższy level.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś trochę zna rynek sprzętu i patrzy na to z boku wie o czym piszę. Co gorsze dla polskiego świata car audio 'handlarze' weszli nawet na rynek używek, no i dzięki temu ceny używanego sprzętu również wchodzą na wyższy level.

Nie mówię złośliwie ale trochę się interesuje CA i powiem szczerze że nie wiem o czym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co robić skrzynie o ściankach 25 mm ? (chyba, że ciężka skrzynia w bagażniku poprawia trakcję auta) .

Nie lubię nikogo reklamować (tym bardziej jak nie mam z tego profitów) ale .... radzę wejść na stronę Mehow-a i zobaczyć jak są robione dobre skrzynie :P . Czy warto zapłacić za nie więcej ? To akurat pozostawiam osobistej ocenie każdego jednak dobry głośnik bez dobrej skrzyni dobrze nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które znalazłem na szybko są z 19mm MDFu i są obite..no ale ten minimetr pewnie wpłynie na charakterystykę brzmienia subwoofera i w ogóle głośnik nie zagra;) Nie chodzi mi o szczegóły tylko o fakt, że można zrobić skrzynie w uczciwej cenie:)

Jest to pierwszy lepszy przykład z Allegro, czyli sprzedawcy dochodzą koszty prowizji, więc realna cena jest jeszcze mniejsza. Myślę, że jeśli by Ci zależało i miałbyś potrzebę to byś znalazł zakład, wytłumaczył co i jak i kupował po tej uczciwej cenie, a stolarze byli by Ci wdzięczni-bo to ich branża. No ale to nie moja sprawa czy Ci na tym zależy.

 

 

Jesli podajesz przyklady to chociaz przeczytaj te oferty, bo w przeciwnym razie twoje zdanie staje sie pustym slowotokiem.Mialy byc skrzynki z 20 mm MDF'u, obite itd.

Nie rozumiem, może wkleję opis i wtedy wyjaśnisz w czym problem:

* Produkt: Skrzynia zamknięta

* Typ: Skośna

* Wykonana z: 19mm płyta MDF

* Wygłuszenie : Mata wygłuszająca

* Obicie: Tkanina obiciowa wytrzymała i łatwa w czyszczeniu

* Terminale : Pozłacane

* Kabel głośnikowy: 2x4mm2 z miedzi beztlenowej OFC

* Wymiary 10" : Szerokość: 44cm; Wysokość: 36cm; Głębokość góra/dół: 22,5/32cm

* Otwór pod głośnik 10": 23,5 cm

* Wymiary 12" : Szerokość: 44cm; Wysokość: 36cm; Głębokość góra/dół: 22,5/32cm

* Otwór pod głośnik 12": 28 cm

* Kolor obicia: Szary

* Pojemność: 30 litrów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które znalazłem na szybko są z 19mm MDFu i są obite..no ale ten minimetr pewnie wpłynie na charakterystykę brzmienia subwoofera i w ogóle głośnik nie zagra;) Nie chodzi mi o szczegóły tylko o fakt, że można zrobić skrzynie w uczciwej cenie:)

Jest to pierwszy lepszy przykład z Allegro, czyli sprzedawcy dochodzą koszty prowizji, więc realna cena jest jeszcze mniejsza. Myślę, że jeśli by Ci zależało i miałbyś potrzebę to byś znalazł zakład, wytłumaczył co i jak i kupował po tej uczciwej cenie, a stolarze byli by Ci wdzięczni-bo to ich branża. No ale to nie moja sprawa czy Ci na tym zależy.

 

To do mnie bylo ?

 

Nie rozumiem,

 

Widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś trochę zna rynek sprzętu i patrzy na to z boku wie o czym piszę. Co gorsze dla polskiego świata car audio 'handlarze' weszli nawet na rynek używek, no i dzięki temu ceny używanego sprzętu również wchodzą na wyższy level.

Nie mówię złośliwie ale trochę się interesuje CA i powiem szczerze że nie wiem o czym mówisz.

 

Podam Ci empiryczny przykład, który MI uświadomił jak to jest i skupię się na jednym przykładzie. W sumie off top się robi, ale skoro prosisz bez sarkazmu to napiszę;-)

 

Zapewne kojarzysz wzmacniacze i markę Precision Power? Kiedyś zupełnie przypadkowo trafiłem na pewien sklep za granicą (i to nie było USA!) który sprzedawał owe piecyki...

Zaciekawiła mnie ta marka(jeszcze jej nie znałem) więc postanowiłem sprawdzić jak wygląda ona na naszym rynku, a dokładniej chodziło mi oczywiście o cenę.

Konkretny przykład: U nas piec DCX1000.4 reklamowany był jako mega hajend(nie ubliżając-bo to świetny wzmacniacz)

Jakież było moje zdziwienie gdy wyczytałem cenę detaliczną polskiego dystrybutora, która oscylowała w okolicach ~4500zł...

Wiesz dlaczego się tak zdziwiłem? Bo taki sam NOWY, sprawny, oryginalny, w pudełku wzmacniacz TAM był w cenie 650zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie zaraz zaczną się wypowiedzi, że cło, że gwarancja, że podatek i jeszcze trud włożony w import...

Ale sorry... różnica ~4 tys. zł mnie roz**bała... to chyba trzeba promem kosmicznym importować towar i zapewnić dożywotnią gwarancję, żeby koszt tego wszystkiego wyniósł ~4tys. zł... ?!!! Nie chcę tutaj nikogo 'dotykać' ale przekonałem się na własnej skórze i swoje zdanie mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, masz rację jeżeli chodzi o kwestie sprzętu - ale nie ma sie co dziwić. Każde ręce pośrednika to chęć zarobku. Poza tym ludzie sprzedający to w PL muszą się z czegoś utrzymać stąd te ceny - co mnie nie dziwi bo to normalne prawa rynku.

 

Ale prosze daj sobie spokój z takimi skrzyniami... To nieudolnie poskładane, taśmowe badziewie ściągane ze wschodu

 

Minimum 140 złotych to kosztują same materiały na takiego closeda - mówimy o płytach MDF 22 mm pierwszej jakości, odpowiednich klejach, butaprenie oraz materiale, którego ceny wahają się od 30 zł w górę za metr kwadratowy w hurcie.

 

A gdzie praca? Wiesz ile jest mozolnej roboty w kurzu itd żeby poprawnie i równo złożyć skrzynie ? W pojedynkę poza tym dokładnie też się tego nie zrobi.

 

Już ja widziałem te karmniki z lolegro. Kumpel sobie to kupił bo zrobienie skrzyni na wymiar z dobrych materiałow przerosło jego budżet.

Nie dośc, że płyta niezaokrąglona na brzegach przeżynała lichy mechacący sie materiał to skrzynia była krzywo złożona i miała przedmuchy.

 

O takich rzeczach jak rozwarstwiający się MDF ( co zwłaszcza było widoczne w otworze na głośnik ) nie wspominam. Ta płyta jakościowo nie przypomina w ogóle MDFu a raczej jakiś sprasowany kurz.

Poźniej wikol lał sie litrami, żeby reanimować taką płyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolo, ja rozumiem, że z czegoś żyć trzeba, ale znowu niech nie przeginają pały, wszystko w granicach rozsądku, bo później kupi synuś tatusia piec za 4 tys. i uważa, że musi być najlepszy...a tak naprawdę 3/4 kasy idzie na pośrednictwo.

Co do skrzyń... jeśli jest jak piszesz to ok. Zawsze, sam sobie robiłem skrzynie i nie musiałem korzystać z ofert allegro. No ale nie można też popadać w skrajność.. bo zaraz wyjdzie, że 300zł taka skrzynia ma kosztować i to okazyjnie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie można też popadać w skrajność.. bo zaraz wyjdzie, że 300zł taka skrzynia ma kosztować i to okazyjnie;-)

 

Tak, dobrze i starannie zaprojektowana i złozona skrzynia closed o pojemności >20L z MDFu pierwszego gatunku, z podwójną przednią ścianką powinna kosztować w przedziale 200-300zł... i to jest uczciwa cena.

 

Od normy to odbiegasz Ty ze swoimi teoriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie można też popadać w skrajność.. bo zaraz wyjdzie, że 300zł taka skrzynia ma kosztować i to okazyjnie;-)

 

Tak, dobrze i starannie złozona skrzynia closed o pojemności >20L z MDFu pierwszego gatunku, z podwójną przednią ścianką powinna kosztować w przedziale 200-300zł... i to jest uczciwa cena.

 

Od normy to odbiegasz Ty ze swoimi teoriami.

 

Tak jak napisał to Michał, takie ceny to norma. Ale niektórzy robią duże oczy na wieśc o takiej cenie :P

 

Jedni wolą jakość drudzy paździerz i ja to szanuję.

 

Na szczęscie żyjemy w wolnym państwie i każdy może dokonać najlepszego jego zdaniem wyboru.

 

Podłącze się jeszcze do kwestii tego sprzętu a właściwie gwarancji na niego. Nie dziwi mnie fakt, że prywatny import kwitnie mimo braku GW na taki sprzęt. Ile razy coś mi sie zepsuło to w 90% przypadków wg. producenta były to wady wynikłe z niewłaściwego użytkowania i gware mogłem sobie wsadzić wiadomo w co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie można też popadać w skrajność.. bo zaraz wyjdzie, że 300zł taka skrzynia ma kosztować i to okazyjnie;-)

 

Tak, dobrze i starannie zaprojektowana i złozona skrzynia closed o pojemności >20L z MDFu pierwszego gatunku, z podwójną przednią ścianką powinna kosztować w przedziale 200-300zł... i to jest uczciwa cena.

 

Od normy to odbiegasz Ty ze swoimi teoriami.

Wiem, że każdy broni swojego i wcale Ci się nie dziwie, bo w tym siedzisz i jest to Twoje źródło dochodu. Więc nie będziesz nigdy obiektywny. Ja oceniam z boku ze strony hobbysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji zgadzam sie w 100%, nie mowie tutaj tylko o sprzecie CA, ale ogolnie, jak ustatnio czytalem gwarancje na swojego irivera, to doszedlem do wniosku ze nie wazne jak to sie zepsuje bedzie to moja wina, bylo chyba 20 punktow, w ktorych bylo napisane w jakis przypadkach gwarancji nie uwzgledniaja. A co do sprzetu, kazdy ma swoje zdanie, mi sie wydaje ze jednak ceny moglyby byc nizsze, ale nic tego nie zmieni, chocby przyklad normalnie vibe kosztuja 399, a nagle pojawiaja sie za 230 zl. Zreszta nawet na wlasnym przykladzie, kiedys sciagnalem 10 powerbassow ES10ds - cena u dystrybutora nie pamietam dokladnie 699 albo 799, ja za 2 sztuki placilem 80 dolarow (kurs wtedy byl 2.0 ), absolutnie nie mowie ze akurat dystrybutor zaplacil 40 dolarow za sztuke a reszta to prowizja, bo kazdy wie ze troche oplat jeszcze dochodzi... dlatego w Polsce zeby miec dobre granie trzeba albo oszczedzac albo zarabiac (dobrze) a w USA zyc normalnie i starcza na wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji zgadzam sie w 100%, nie mowie tutaj tylko o sprzecie CA, ale ogolnie, jak ustatnio czytalem gwarancje na swojego irivera, to doszedlem do wniosku ze nie wazne jak to sie zepsuje bedzie to moja wina, bylo chyba 20 punktow, w ktorych bylo napisane w jakis przypadkach gwarancji nie uwzgledniaja. A co do sprzetu, kazdy ma swoje zdanie, mi sie wydaje ze jednak ceny moglyby byc nizsze, ale nic tego nie zmieni, chocby przyklad normalnie vibe kosztuja 399, a nagle pojawiaja sie za 230 zl. Zreszta nawet na wlasnym przykladzie, kiedys sciagnalem 10 powerbassow ES10ds - cena u dystrybutora nie pamietam dokladnie 699 albo 799, ja za 2 sztuki placilem 80 dolarow (kurs wtedy byl 2.0 ), absolutnie nie mowie ze akurat dystrybutor zaplacil 40 dolarow za sztuke a reszta to prowizja, bo kazdy wie ze troche oplat jeszcze dochodzi... dlatego w Polsce zeby miec dobre granie trzeba albo oszczedzac albo zarabiac (dobrze) a w USA zyc normalnie i starcza na wszystko.

I tu kolega trafił w sedno problemu. Rozchodzi się o jakieś wypośrodkowanie, a nie zrobienie z car audio 'sportu' tylko dla bogatych. Wiadomo, że najlepiej zarabiać na tym co się lubi robić, ale z opamiętaniem. Podejrzewam, że większa część forumowiczów, żeby kupić sobie dobre radio czy wzmacniacz musi tyrać i składać przez jakiś czas.. bo nie każdy w wieku 20-25 lat ma stały przelew od sponsora.

Niech będzie, usługi usługami- jakiś 'synek' ma kasiorę to rób mu audio za kilka tysi, nic do tego nie mam-twoja praca, wyklejaj wszystko papą wartości gresu czy marmuru...jego kasa. Jeśli ja kasy nie mam robię sam, a bardzie -robię sam -bo lubię;-)

Problem pojawia się przy sprzęcie audio, bo tu oczywiście handlarzyki zbierają żniwo i windują ceny jak się da i nie ma się co dziwić, że ludzie ciągną sprzęty zza granicy bo czasami różnice są kolosalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...