Skocz do zawartości

Dyskusja na temat cen skrzynek...


cooler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może się i ja jeszcze raz wypowiem obiektywnie.

Uważam, że ceny u Mehow-a są do przyjęcia z wielu powodów.

1) Są to skrzynie zrobione profesjonalnie ;

2) Jest to produkcja jednostkowa na indywidualne zamówienie ;

3) W cenie jest wliczona także jego wiedza dzięki czemu .... masz pewność że ten głośnik poprawnie zagra .

Idąc do dobrego dentysty płacisz ..... około 100 zł za 30 minut (bez jakichkolwiek dodatków czyli plomb itp.). Czy uważasz, że dobrej klasy specjalista innej dziedziny nie może mieć podobnych stawek ? Spróbuj zrobić skrzynie tak dobrze jak On. Ile czasu by Ci to zajęło ?

Cena zależy od bardzo wielu czynników ale ... idąc do restauracji nie przeliczasz przecież ile kosztowały u rolnika produkty które Ci podali na talerzu i na tej zasadzie nie wyliczasz ile warte jest to jedzenie :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak już napisałem, w temacie usług pasuję. Macie rację. Jeśli ktoś coś robi i robi to dobrze, niech zarabia tyle ile mu klient zapłaci:)

Kogo stać niech kupi skrzynkę za 500zł, kogo nie- niech robi sobie sam:)

Na marginesie- porównanie do dentysty jest nietrafne, bo tam dochodzi wiele innych czynników np. ryzyko, odpowiedzialność, zdrowie, życie, wykształcenie, ograniczenie do zawodu etc. i nie można takich kategorii zestawić ze sobą. No ale ogólnie ok.

Ze sprzętem nie spasuję, bo jest u nas za drogo, a w tym przypadku już nie wchodzi w grę opcja: "-nie ma pieniędzy- zrobi sobie sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, ja rowniez widze to jak Ty

 

 

Karolo, wtrące się bo wiesz co 140 za material na closeta (na glosnik 12") 22mm 140zł materiały ? lol lol i jeszcze raz lol jak masz w podpisie :P zmien dostawce drewna bo chyba Ci drogo liczy albo za ten perski dywan

 

 

 

btw rozumiem za co sa ceny w firmach CA - pracownicy, utrzymanie zakladu, podatki, zarobek i milion innych rzeczy i wszyscy o tym wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie metr kwadratowy okolo 30 zł to nawet liczyć 2 metry to wychodzi 60 zł mozna zamowic odrazu pociete + 25 zł troche kleju kabla wełny czy czegoś do srodka to jak samemu sie robi to sie w 100 zmiesci a ty 140 za same materiały ? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos porownywal moze gre tego glosnika w skrzyni BR i zamknietej - moze sie podzieli wrazeniami

 

bo mi wydaje sie ze lepiej zagra w zamknietej chociaz sprzedawca zapewnial ze jest on raczej stworzony do BR

 

W BR 48L@38Hz jakoś tam sobie grał i mulił, ale w closed 32L rozczarował kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne koszty takiej obudowy (moje bynajmniej) to jakieś ca 70-80zł. Tylkoze ja władam np gniazdko za 25zł a nie za 3 czy 5zeta jak to ma miejsce w 95% przypadków.

Cena dla klienta 200zł... zostaje 120-130 zarobku za 4-5 godzin pracy. Podatki w jedną czy w drugą, juz to zostawmy. Niech każdy sam sobie odpowie ile powinien zarabiać (juz nawet nie fachowiec) tylko człowiek!

 

Iiii... do tego wszystkiego jeszcze sobie dolicz czas "rozmowy wstępnej" z klientem, on musi sobie najpierw pogadac, pomysleć, pomarudzić, powydziwiać, pozadawać dziwne pytania. Takie rozmowy trwaja nierzadko nawet i tydzień. A to ciąąągnie za nerwy. A na koniec on Ci powie ze drogo bo na allegro są po 80zł. I jak to wszystko sobie zliczysz do kupy to Ci się nie chce nawet za te 200zeta tego robić.

Zyczę doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobra cena jesli skrzynia jest zrobiona naprawde dobrze i estetycznie

mehow a mozesz cos napisac o roznicy w grze tego glosnika w BR i zamknietej - miales z nim jakies doswiadczenie ?

 

 

ceny w zakladach CA powalaja

najlepszy przeykłada z Precision Power

i potem ktos pisze mam Haj :-) Enddd za 4500zł

tyle ze dostawca kupuje go w USA za 300 usd

 

to jest zenada

 

potem sie dziwia za maja male obroty

nie lepiej sprzedac 10 takich wzmacniaczy w miesiacu za np za 1000zł

niz 1 na rok za 4500zł jakiemus naiwnemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler, czy ty liczyłeś kiedyś koszta? szczerze mówiąc takie gadanie mnie wk...... nieco. to takie pier.... jakby wszystko było za darmo. wiadomo że różnica 300$ a 4500 zł jest duża ale to jakieś pitolenie. Gadacie takie bzdury bo opieracie się na jakimś własnym cichym imporcie gratów zza wielkiej wody, a bo to kolega przywiezie, babcia albo inna ciotka udając że to niby pasa do zębów dla wnusia. czyli kombinujecie jak to każdy polak jak to okraść skarb Państwa czyli nas wszystkich z należnych podatków ceł itd. ściągnij coś na legalu zobaczymy ile Ci wyjdzie finalnie, dolicz jakiś % na serwis, na wysyłki, magazynowanie, marżę dla instalatora i zobaczymy jaką ustalisz finalną cenę detaliczną?

ehhhh zafajdana polska mentalność, niby już komuny nie ma, nie ma życia przekrętów łapówkarstwa i poplecznictwa, nowe pokolenia, nowa rzeczywistość, ale Polak to chyba już w genach ma lawiranctwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mehow a mozesz cos napisac o roznicy w grze tego glosnika w BR i zamknietej - miales z nim jakies doswiadczenie ?

 

Dawno to było, coś mi świta ze w BR lepiej sie to sprawowało. Tylkoze ja to pakowałem chyba w coś około 60L i w takiej obudowie czuć i słychać było ze to odpowiedni litraz dla niego.

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0000400/0000228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87

 

Widać,że stoisz twardo przy swoim i ok , masz prawo do swojego zdania.Wydaje mi się, że chyba wpłynęła na Ciebie za bardzo "magia" allegro.Wiesz, te twoje porównanie skrzynek z serwisu,a z warsztatu to trochę nie bardzo się ma do siebie.Nie wszystko złoto co się świeci,a allegro to nie lekarstwo na wszystkie bolączki i nieuczciwych handlowców.Typowa "polska ekonomia"-po co przepłacać,skoro na alle jest za pół ceny.Albo :"nie dam za skrzynkę 250zł,bo materiały kosztują max 80zł,a resztę gość chce ze mnie wyssać.Wolę ją zrobić sam i nie dam się wydoić".Masz zapał,materiał pod ręką,jakieś zdolności manualne-OK,zrób ją sobie sam.Pytanie tylko czy tak ze wszystkim w życiu codziennym "walczysz" jak z nieuczciwymi,zdzierającymi ludzmi z branży CA?Czy masz świadomość tego,że każdy z nas płaci nie tylko za towar/surowiec do zakupionej rzeczy.Koszty utrzymania lokalu,ZUS,podatki,cła,akcyzy,robocizna,zysk,transport,pozwolenia,szkolenia,bada

nia...Brrr...Jest tego trochę.Zapewniam Cię,że jest to ciężki kawałek chleba.Sam prowadzę działalność,więc wiem co mówię.Twoja brocha czy wybierasz badziewie z alle,czy kupujesz w profi zakładzie ,czy robisz sam jak umiesz.Ale nie pisz że jak ktoś bierze więcej niż na alle to oszust i zdzieracz.

Ciekawe,czy na codzień tak "walczysz z pasożytami"?Jak kupujesz Colę,to kłucisz się z ekspedientką że przecież to tylko litr wody i trochę cukru,a 5 zyla trzeba wydoić?Targujesz się,czy kupujesz "surowce" i robisz sam?Jak tankujesz furacza,to kłucisz się że przetworzenie ropy w benzynę tyle nie kosztuje?Chcesz kupić sweter,to od razu lecisz na ryneczek,albo wertujesz neta,bo nie będziesz przepłacał za "podobny" w sklepie w np.jednej z galerii handlowych?Jak chcesz zrobić remont w chacie,to bierzesz renomowanych fachowców,czy "Pana Stasia" który "robił" regipsy w Niemczech,a jest o połowę tańszy?

 

"Usiadłeś" na CA,bo skrzynkę sobie sam sklecisz.Pewnie,że można wszysto próbować zrobić samemu,napewno będzie taniej.Tylko czy Ty masz tą całą wiedzę żeby wszystko zrobić samemu i zrobić to dobrze,zgodnie ze sztuką itd.Mozesz nauczyć się produkować rzeczoną Colę,ale czy od razu wiesz jak ją zrobić,czy będzie Tobie od razu smakowała?A może dopiero za 348 podejściem Ci się uda i wkońcu stwierdzisz,że taniej było od razu kupić sprawdzony towar?Regipsy też sobie możesz położyć.Czy od razu wiesz co i jak,a może dopiero jak machniesz z 500m2 to stwierdzisz,że lepiej wziąć fachowców?

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler, odpowiem Ci dość obrazowo.

W handlu jest tak, że otrzymuje się rabat za ilość lub kwotę za jaką zakupiło się towar.

Nikt w Polsce nie kupi powiedzmy 1.000 wzmacniaczy PPI aby mieć niską cenę i niską marżę gdyż i tak ich tyle nie sprzeda nawet jak były by po 1500 zł. Nie ukrywajmy też, że większość wzmacniaczy w atrakcyjnych cena jest po naprawach.

Jeśli chodzi o same marże to dam Ci przykład -> hurtowa cena VK238 (to taki mały hajcośtam) to około 3-5$ ile kosztuje na aukcjach ?

Niestety poziom intelektualny dużej części młodych "klientów" CA jest .... (sam sobie wymoderuje ) gdyż czytając opis aukcji np VK i posiadając podstawową wiedzę ze szkoły podstawowej wiedział by, że jest to naciągactwo i fałsz.

Problem w tym, że większość nie ma w ogóle wiedzy i dla nich 2 x 50 Wat to wzmacniacz który ma o 2 x 350 za mało i brakuje jeszcze t (bo ten co ma 2 x 400 to ma Watt). Policz teraz ile na aukcjach w tym czasie sprzedało się takich wynalazków a ile markowych nawet tańszych wzmacniaczy.

Taki ignorant nie kupi dobrego wzmacniacza gdyż musi mieć na gaz do swojego auta i zbiera na xenonki oraz skrzydło na tylną klapę.

Skoro jest mniej świadomych klientów to będzie mniejsza sprzedaż -> mniejsza sprzedaż to mniejszy zakup i wyższe ceny zakupu.

Jako klient to mi się nie podoba ale .... za ten fakt nie obwiniam sprzedawców (choć oni też powinni edukować klientów, ale jak edukować kogoś kto się uczy wyłącznie z youtube?) lecz nasz system szkolnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sprzętu z USA to piękny przykład choroby wyolbrzymiania i generalizowania Polaków.

Uczepić się jednej dziury w całym i tam wbijać szpile, na siłę ją powiększać i przenosić na wszystko inne...

 

W przypadku takich marek jak Helix, Brax, Genesis, Dego, u-Dimension i innych marek pochodzenia europejskiego/unijnego już nie ma tego "fenomenu". Ceny wszędzie takie same.... no ale cała branża CA to złodziejstwo bo PP w stanach jest 5 razy tańszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sprzętu z USA to piękny przykład choroby wyolbrzymiania i generalizowania Polaków.

Uczepić się jednej dziury w całym i tam wbijać szpile, na siłę ją powiększać i przenosić na wszystko inne...

 

W przypadku takich marek jak Helix, Brax, Genesis, Dego, u-Dimension i innych marek pochodzenia europejskiego/unijnego już nie ma tego "fenomenu". Ceny wszędzie takie same.... no ale cała branża CA to złodziejstwo bo PP w stanach jest 5 razy tańszy....

Michał daj spokój, nie ma co, Polska mentalność, toć to 100% Polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sprzętu z USA to piękny przykład choroby wyolbrzymiania i generalizowania Polaków.

Uczepić się jednej dziury w całym i tam wbijać szpile, na siłę ją powiększać i przenosić na wszystko inne...

 

W przypadku takich marek jak Helix, Brax, Genesis, Dego, u-Dimension i innych marek pochodzenia europejskiego/unijnego już nie ma tego "fenomenu". Ceny wszędzie takie same.... no ale cała branża CA to złodziejstwo bo PP w stanach jest 5 razy tańszy....

Michał daj spokój, nie ma co, Polska mentalność, toć to 100% Polacy

 

Kocham Polske, chcę tu pracować i żyć. Ale fakt że wychowałem się w niemczech w konfrontacji z tą "naszą" mentalnością daje mi popalić... i nie dam spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sprzętu z USA to piękny przykład choroby wyolbrzymiania i generalizowania Polaków.

Uczepić się jednej dziury w całym i tam wbijać szpile, na siłę ją powiększać i przenosić na wszystko inne...

 

W przypadku takich marek jak Helix, Brax, Genesis, Dego, u-Dimension i innych marek pochodzenia europejskiego/unijnego już nie ma tego "fenomenu". Ceny wszędzie takie same.... no ale cała branża CA to złodziejstwo bo PP w stanach jest 5 razy tańszy....

Michał daj spokój, nie ma co, Polska mentalność, toć to 100% Polacy

 

Kocham Polske, chcę tu pracować i żyć. Ale fakt że wychowałem się w niemczech w konfrontacji z tą "naszą" mentalnością daje mi popalić... i nie dam spokoju.

Tyyyy Germaniec :P

A my i tak pastroim nowyj mir, i nikamu nie pazwalim na nowom pierjestoikę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robię dla siebie skrzynię ( na razie kupiłem jedną gotową z Allegro i to w wersji..."droższej" była, nie jest zła ale UMIEM ZROBIĆ wiele lepszą )

JAK ROBIĘ i podliczam sobie koszty materałów (robociznę sobie odliczę bo ...lubię grzebać a "stolarka" w CA sprawia mi ...sporo frajdy :rotfl: ) to się zastanawiam czy aby Mehow nie za ..."nisko się ceni"* :P .

 

*Miałem do czynienia z obudowami Mehowa :hyhy:

 

Temat roszczeniowo-żałosny.Kolejny raz się powtórzę wolę otaczać się rzeczmi ...lepszymi (logicznie droższymi) niż gorszymi, jak mnie nie stać to nie kupuję albo ...robię by było mnie stać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sprzętu z USA to piękny przykład choroby wyolbrzymiania i generalizowania Polaków.

Uczepić się jednej dziury w całym i tam wbijać szpile, na siłę ją powiększać i przenosić na wszystko inne...

 

W przypadku takich marek jak Helix, Brax, Genesis, Dego, u-Dimension i innych marek pochodzenia europejskiego/unijnego już nie ma tego "fenomenu". Ceny wszędzie takie same.... no ale cała branża CA to złodziejstwo bo PP w stanach jest 5 razy tańszy....

Michał daj spokój, nie ma co, Polska mentalność, toć to 100% Polacy

 

Kocham Polske, chcę tu pracować i żyć. Ale fakt że wychowałem się w niemczech w konfrontacji z tą "naszą" mentalnością daje mi popalić... i nie dam spokoju.

Tyyyy Germaniec :P

 

właśnie stąd bierze sie moje zamiłowanie do sprzętu germanieckiego :hyhy:

 

[ Dodano: 2010-02-11, 10:13 ]

Jak robię dla siebie skrzynię ( na razie kupiłem jedną gotową z Allegro i to w wersji..."droższej" była, nie jest zła ale UMIEM ZROBIĆ wiele lepszą )

JAK ROBIĘ i podliczam sobie koszty materałów (robociznę sobie odliczę bo ...lubię grzebać a "stolarka" w CA sprawia mi ...sporo frajdy :rotfl: ) to się zastanawiam czy aby Mehow nie za ..."nisko się ceni"* :P .

 

*Miałem do czynienia z obudowami Mehowa :hyhy:

 

No to teraz narobiłeś dopiero bigosu... dzisiaj podwyższe ceny obudów na stronce http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler, czy ty liczyłeś kiedyś koszta? szczerze mówiąc takie gadanie mnie wk...... nieco. to takie pier.... jakby wszystko było za darmo. wiadomo że różnica 300$ a 4500 zł jest duża ale to jakieś pitolenie. Gadacie takie bzdury bo opieracie się na jakimś własnym cichym imporcie gratów zza wielkiej wody, a bo to kolega przywiezie, babcia albo inna ciotka udając że to niby pasa do zębów dla wnusia. czyli kombinujecie jak to każdy polak jak to okraść skarb Państwa czyli nas wszystkich z należnych podatków ceł itd. ściągnij coś na legalu zobaczymy ile Ci wyjdzie finalnie, dolicz jakiś % na serwis, na wysyłki, magazynowanie, marżę dla instalatora i zobaczymy jaką ustalisz finalną cenę detaliczną?

ehhhh zafajdana polska mentalność, niby już komuny nie ma, nie ma życia przekrętów łapówkarstwa i poplecznictwa, nowe pokolenia, nowa rzeczywistość, ale Polak to chyba już w genach ma lawiranctwo.

 

a mnie twoje gadanie wk..................... nieco mocniej i co :-)

ty se jeszcze koszty stresu dolicz i tego wku...............a

i krucjaty na forum

 

czlowieku w zyciu chodzi miedzy innymi o to bym nie dac lub dac jak najmniej zrobic sie w dupe - przynajmniej w takim kraju zyjemy

a to co robi spora czesc zakladaow czy to skelpow CA odnosnie cen sprzetu bardziej uznanego to robienie klientow w dupe

nie wystarczy marza 5-10% czy nawet 15% najlepiej jest 200% 300% - trzeba sie opamietac

 

a myslisz ze sklepy w innych krajach tych kosztow nie ponosza - tylko w Polsce tak jest ?

przestan bredzic prosze

 

uwazasz ze cena Precioson Powe DCX-1000.4 w tym sklepie 4200zł to uczciwa cena

ten wzmacniacz mozna spokojnie kupic za 1200-1400zl - srednio okolo 30% ceny sklepowej

 

czy to jest NORMALNE - UCZCIWE - czy ten sklep wysyla go w zlotych kartonach

http://www.precisionpower.com.pl/2006/seri...elokanalowe.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, importer źle skalkulował cenę ale ...

rynek to natychmiast zweryfikował i masz możliwość kupić ten wzmacniacz za 1.400,00 zł to chyba dobrze.

Inna sprawa, że nie jest to wzmacniacz wybitny i niezastąpiony. Można znaleźć u konkurencji produkty równie dobre i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co robi spora czesc zakladaow czy to skelpow CA odnosnie cen sprzetu bardziej uznanego to robienie klientow w dupe

nie wystarczy marza 5-10% czy nawet 15% najlepiej jest 200% 300% - trzeba sie opamietac

 

 

i znowu...

 

..to piękny przykład choroby wyolbrzymiania i generalizowania Polaków.

Uczepić się jednej dziury w całym i tam wbijać szpile, na siłę ją powiększać i przenosić na wszystko inne...

 

 

Sklep CA,zakład/detaliczny punkt sprzedaży nie ma NIC do ceny detalicznej.

Cena ta jest ustalana i narzucana/podyktowana przez DYSTRYBUTORA. I sklep ma obowiązek tymi cenami się posługiwać.

 

Pisząc w sposób powyższy tworzysz błędny obraz takich zakładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy wiecie że od 2007 firma PPI nie istniała, dopiero od nie dawna są próby wskrzeszenia tej firmy. Te wszystkie sztuki za 300$ w stanach to są sztuki wyprzedażowe, zresztą jedną z przyczyn upadku firmy było zaniżanie cen na ebayu, bo cena nie była kontrolowana przez producenta. A ta strona, którą podałeś to nie strona sklepu internetowego tylko dystrybutora, zobacz sobie jaki był retail price w USA na te wzmacniacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często spotykane na alle skrzynki w kwotach ~100 to badziewie jakich mało . MDF rozwarstwia się a skrzynka jest skręcona 8 ( ośmioma ) wkrętami i w ogóle nie sklejana na krawędziach , po złożeniu w środku widać szczeliny które potem są tylko objechane klejem na kantach . Materiał jest lipnej jakości i po miesiącu jest skosmacony nie mówiąc o braku wyfrezowania na głośnik oraz braku wytłumienia ( a jak już to watolina ) .

 

Na koszt skrzynki składa się :

-Kupno i składowanie MDF-u 1 gatunku w różnych rozmiarach 19 , 22 itd

-Zakup terminala ceny różne w zależności od klienta 5-30 zł

-Zakup tunelu BR

- Zakup gąbki czopkowej

- Zakup materiałów dobrej jakości które nawet po latach nie mechaci się w różnych kolorach

- Zakup kleju montażowego i wkrętów ( na skrzynię skrzynię BR szczelinę ostatnio poszło ok 80 szt )

i pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem ....

 

To same materiały nie licząc parku maszynowego który trzeba kupić , wyrzynarki , piły , frezarki , ,,dobre'' wkrętarki , zużyty prąd i najważniejsze czas !!! ok 4-5 godzin w pyle ( i nie chodzi o Firmę CA ) tak tyle trzeba poświęcić żeby zrobić porządną obudowę skręcaną i sklejaną

 

Doby program projektowy to następne $$$ bo nie każda skrzynka zalecana przez producenta sprawdzi się :P

 

Tak więc widzicie że te 200 zł wzwyż za dobrą skrzynkę to niewiele .

 

http://img502.imageshack.us/img502/4319/p1030429c.th.jpg

 

http://img25.imageshack.us/img25/2185/p1030439k.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...