Skocz do zawartości

Jaki przód 16cm z dobrym basemmm....


Garkotluk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam w tej chwili JL Audio TR 650 csi na przodzie niestety jestem zmuszony pożęgnać sie z subem , ale chciałbym chociasz namiastke bassu mieć w aucie jakie woofery zagrają łądnym ciepłym basem . Oczywiście system jest i bedzie zasilany wzmakiem .

 

Dziekuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a co sądzicie o Hertz HV ???

 

Najbardziej uniwersalne, wg mnie.

Kiedy trzeba zagrają konkret bassem, czyt. ruszą lusterkami zewnętrznymi, a kiedy trzeba to kopną, np. w rocku.

Pamiętaj jednak, że trzeba je naprawdę dobrze i godnie zasilić, aby mogły pokazać to na co je stać.

A mógłbyś podać budżet plus jeszcze to jakim wzmacniaczem będziesz chciał je zasilać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garkotluk, Powiem Ci tak,hertz HV nie słuchałem,wiem (bo mam) i z innych różnych opinii że R6 grają dobrze dołem ale jak dla mnie (kumpel stwierdził ze R6 graja ładniej ale nie ulegało wątpliwości przy których więcej elementów lata w drzwiach ) wofer z zestawu VIBE SE-K 60 bije je na łeb z dołem całkowicie,Vibe gra przy tych samych klockach i ustawieniach zdecydowanie wyraźniejszym basem,nie wiem jak w jednym ani drugim zestawie tweeter bo ori tweeterków nie słuchałem.Ale jak chcesz dobry bas to ja bym widział na dzień dzisiejszy Vibe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sl grają od 40 Hz a HV od 50 Hz czy to duża rużnica ??

 

To sa tylko suche dane papierkowe, od tych czestotliwosci masz juz suba.. Zaden przod ne zaga poprawnie tak nisko.. Ja polece jeszcze od siebie Em-phasery te co mam w podpisie :rotfl: Jak gdzies znajdziesz, to bierz.. Daje im tylko 50 W, a potrafia basem tak zagrac, ze lusterka wszytkie 3 sie trzesa, a ja mam mam masaz plecow dosc konkretny, a sub chwilowo odpiety i drzwi zrobione bidnie tylko APP.. Juz mysle co bedzie jak drzwi porzadnie zrobie Narazie nie slyszalem wiecej basu z przodu pod moim wzmakiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym z tym polemizował. jak bedziesz mial mozliwosc to wrzuc np. woofer PHD z serii MF na przykład (to jedna z propozycji a jest ich jeszcze troche ). Szybko zmienisz zdanie. Ja jeszcze wyzej niz 60Hz suba nigdy nie ciąłem a ostatnio jezdziłem nawet chyba cos w ok. 50-55Hz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi juz te EP trzesa tak, ze jestem w szoku i dopiero teraz sie przekonalem jak mam ciulato drzwi zrobione.. Zreszta zobaczysz w Kato i ocenisz Ale naprawde jak dla mnie pozytywnie.. Zreszta mam je dopiero 2 dzien tak naprawde podpiete, moze one tez schodza do powiedzmy okolic 50 Hz, tylko ja za malo slyszalem ?? :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze autor jakiego basu oczekuje. HV mają tendencję do kopania niż rzucania mięsem. Wiadomo wszystko zależy od reszty klocków, ale pod wieloma kombinacjami wzmaków i radyjek bardziej kopały niż schodziły i za to je cenie

 

Po przebrnięciu wielu kombinacji "obsiadłem na"

Denon DCT850

i Audison VR209/VR203 puszczone w bi-ampingu a następnie aktywnie poprzez zwrotkę Alpine 3656

Wtedy zobaczyłem na co tak naprawdę stać ten system, aczkolwiek czuje że jeszcze da się coś z niego wydusić, ale to już głębsza ingerencja z lutownicą :D

 

Jeśli ktoś pokłada duże nadzieje na basowe granie systemu przedniego, musi przyłożyć się na 200% do wytłumienia furtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...