Skocz do zawartości

Jaki przód 16cm z dobrym basemmm....


Garkotluk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

"Brzmienie:

Nie oszukujmy się że głośniki nie są najwyższej jakości co nie pozostało bez znaczenia. Dźwięk jest donośny, przestronny i mocno wypukliny w górnych częstotliwościach. Dla ludzi lubiących wysokie tony na pewno przypadnie to do gustu. Poza tym zdecydowanie brakuje bassu. Było to do przewidzenia, ze względu na wcześniejsze doświadczenia z tymi głośnikami tak czy inaczej w związku z czym planowana jest rozbudowa o aktywny subwoofer w system 2.1"

To jak to jest z tym basem?Z tego co tu jest napisane wynika że tylko góra się wydziera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie do uzytkownikow vibe, czym odkreciliscie zwrotnice ? Bo wlasnie pojechalem do castoramy szukalem w imbusach itp i nic nie pasowalo, sam juz nie wiem czym to odkrecic, moze jakis posredni imbus by pasowal ale byl tylko za duzy i za maly ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaahha ale wstyd :/

Testowalem w castoramie wszystko i zobaczylem ze jak probuje torxem robic to od razu glowka sie piluje ;d wiec zaczalem wyklinac co za shit, az tu nagle pomyslalem ze to chyba nie jest sruba ;d i podwazylem od dolu :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pewno są odkręcane

 

Obrazek

 

bo w BlackAir 6 to tylko imitacja śrub a pokrywkę górną ściąga się od dołu przez podważenie śrubokrętem

potwierdzam, że w se-k60 zwrotnica podobna wizualnie i konstrukcyjnie to tej z Black Air 6 i myślę że tą imitację śrub ciężko będzie czymkolwiek odkręcić :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotki rozkręca się palcami .. te niby imbusy to imitacja ...

 

Trzymasz środek i kręcisz obudową ( bokami ).... nie wiem już w jaką stronę ale pierwsze co zrobiłem to zdjąłem pokrywę z tej zwrotki by zobaczyć co tam jest ..... trochę dziwnie się ściąga i zakłada ale nie potrzeba żadnych kluczy he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie metalowym kiedyś kupiłem taki nietypowy imbus, koleś długo przymiarki robił, ale w końcu znalazł. Polecam jakiś mniejszy, ale stricte metalowy/ z narzędziami sklep.

 

yy dzieki za pomoc ale okazalo sie ze to nie jest sruba tylko jej imitacja i calosc odkreca sie palcami

 

Czy wy umiecie czytać .... ????

 

Już dawno napisałem wyżej jak to się ściąga ...... Zresztą gołym okiem można zobaczyć jak to prosto zdjąć .... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wstępnym montażu Vibe SE K60 ....

 

Narazie się nie zachwycam bo basu mało ponieważ nie zdążyłem założyć tapicerek na drzwi i miedzy szybą a blacha drzwi jest długa szczelina o szer. 1 cm.

 

Jutro założę ten boczek i wchodząca tam na wcisk guma uszczelni drzwi i wtedy będe mógł ocenic jak to zagra.

 

Na minus zauważyłem,że w zwrotnicach są za małe zaciski na kabel ... nie wejdzie tam cały 2,5 mm2.

 

Tweetery takie sobie i odrazu na -3dB na zwrotce.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz ....

 

Czy mogę z tego zestawu użyć tylko wooferów a tweetery i zwrotki zostawić z Axtonów CAC 2.6 ??

 

Tweetery na bank są lepsze a zwrotki mają dużo ustawień i raczej jest lepszej jakości ...

 

Czy częstotliwość pracy tweetera i podział częstotliwości w zwrotnicy są identyczne ???? Będą jakieś dziury w paśmie ??

 

Mam takie info na temat zwrotki w Axtonach:

 

Frequency Crossover

# fiberglass PC boards using quality components

# air-core and iron-core chokes with generous wire cross sections and MTK metallized foil capacitors for the high-frequency range

# 12 dB/oct. high-pass

# switchable low-pass with 6 or 12 dB/oct. x-over slopes for the mid/woofers

# switchable high-frequency polarity: 0° or 180°

# high-frequency level adjustable in 3 steps with a jumper on the x-over board

# PTC thermistors to safeguard the tweeter against electrical overload

 

 

Crossover Frequency 3500 Hz

 

Crossover Slope Bass/Midrange 6/12 dB/Oct

 

Crossover Slope Tweeter 12 dB/Oct.

 

Frequency Response (- 3 dB) 60 Hz - 25 kHz

 

 

 

Na temat zwrotki Vibe ciężko coś znaleźć ...

post-226-1266703031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy zwrotnice Axtona lepsze. Mam zwrotki Vibe i chociażby same cewki już są lepsze bo powietrzne a nie rdzeniowe jak w Axtonie, ale jak podłączysz to się przekonasz co bardziej Ci pasuje. Co lepsze nie znaczy, że lepsze dla Ciebie. Ucho nie jest objektywne :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 2 drożne zestawy odseparowane w tej klasie maja tą samą częstotliwość podziału na zwrotkach ??

Nie

 

To to ja wiem ale jak to wygląda w teorii ???

Wg teorii najlepszym wyjściem są pomiary i projekt nowej zwroty.

 

A skoro masz zwrotnice i tweetery, to sprawdź jak w praktyce się to zachowa czy odczujesz jakąś dziurę paśmie czy nie(warto spróbować też odwrócić fazę na tweeterach i sprawdzić czy będzie różnica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...