Skocz do zawartości

Modyfikacja nagłośnienia Opel Insignia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Moje auto to opel insignia a. 

 

Temat moich dygresji to temat rzeka, powiem co jest zrobione 

 

Wszystkie drzwi wygłoszone stp gold 2.3mm, 

przód głośnik - Focal Slatefiber PS 165f 

tył głósniki - Excursion SX 6C ( przerobiłem tapicerkę, został wykonany mały otwór na tweetera) 

subwoofer - alpine sbg 1044bp 

wzmacniacz - ESX SXE 150.4 

 

sub podpięty jest pod 2 kanały w mostku , przód głośniki podpięte pod 2 pozostałe kanały. 

Tylne głośniki napędzane radiem. 

 

Radio - intellink navi 900 

 

Moim dużym błędem było przerobienie tapicerki pod zestaw odseparowany, wcześniej ori siedział tam głośnik współosiowy. 

Mam już drugą tapicerkę. Chciałbym wyrzucić SX 6C i wstawić coś budżetowego współosiowego np. Focal ACX-165

 

Doradzają mi że bez procesora dobrze tego wszystkie nie wysteruję, procesor jaki chodzi mi po głowie to HiFonics Medusa M8-DSP 

 

Sygnał na wzmacniaczu wchodzi wejściem HI INPUT, doprowadzona jest tam wiązka idąca od radia 8pin, 4 piny czyli przód daje sygnał do wzmacniacza (wzmacniacz sumuje sygnał i w ten sposób mam też sygnał na 2 kanały dla suba - ustawienie na wzmaku 2CH) 

 

 

Wydałem na wszystkie te akcje już worek pieniędzy, wygłuszenia, głośniki, dojazdy po kilka set km.. 

Nadal jestem niezadowolony, wcinają mi sie lekko tweetery tył - dlatego chce wrócić do zestawu współosiowego. 

Pytanie czy dołożyć drugi 2 kanałowy wzmak i podpiąć budżetowe głośniki pod wzmacniacz (chodzi mi o tylne drzwi)? 

Pytanie czy warto pakować 1300zł i zakładać procesor? 

Dźwięk jest zadowalający na USB, z Bluetooth jest dość średnio. 

 

image.thumb.png.49e3162ff161cd001451af1a2615e046.pngimage.thumb.png.f83e09457f19ff890b8ebf4e3467c67a.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci procesor skoro chcesz zamontować zapchaj dziury?

 

Zacznijmy od początku. 

Dlaczego zainstalowałeś akurat te głośniki? 

Czego oczekujesz od audio w samochodzie? 

Jesteś gotów na poświęcenie większej kwoty na audio? 

Słyszałeś jakiś lepszy system oparty na wysokiej klasy komponentach (bose itp się nie liczą)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie odpuść tył, skup się na przodzie. Sam procesor nic nie zmieni w tym wypadku. Co po procesorze jak musisz jeszcze dołożyć wzmacniacz aby napędzić głośniki tylne. Koszty rosną, a głośniki z tyłu nie wnoszą niczego dobrego. Ktoś tobie doradzał? Czy sam wszystko robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doradzała mi osoba z grupy car audio na FB.

To on wybierał mi przód głośniki, zależało mi na dużym basie i średnich dobrych. 

 

Głośniki są mocne, dość mocne. 

Wzmacniacz to 4 kanałowy ESX SXE 150.4 

Napędza mi on aktualnie przednie głośniki i tylny subwoofer, natomiast tylne głośniki podpięte mam pod radio. 

 

Aktualnie dźwięk nie powala, jak jest z USB i jest dobra mp3 to nakurwia basem, natomiast nie każda MP3 jest taka sama, na jednej mam dużo basu, druga gra 2x ciszej .. 

Chciałbym uzyskać taką liniowość żeby wszystko z USB grało tak samo, a nie jedno nakurwia aż boczki się prostują a drugie muzyka jak w maluchu. 

 

Dwa to że po BT jakość dość średnia. 

 

Pytanie czy procesor hifonics pomoże? 

 

https://allegro.pl/oferta/hifonics-m8-dsp-procesor-dzwieku-8-kanalowy-13189699997?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd-top_pla_pmax&ev_campaign_id=17958848607&gclid=Cj0KCQjwvL-oBhCxARIsAHkOiu1SKyzCxeQjqxXlsRl9dfViduA4njpKu8jC4ChCxHQVpZawXfNYyMUaAjeIEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adiq888 napisał:

Chciałbym uzyskać taką liniowość żeby wszystko z USB grało tak samo, a nie jedno nakurwia aż boczki się prostują a drugie muzyka jak w maluchu. 

Tak się nie da... Sądząc po Twoim języku (niestety), muzyka którą sobie wybierasz (mp3...) tym bardziej tutaj nie pomoże. DSP też nie bardzo. To tak jakbyś chciał, żeby wszystkie baby na świecie Ci się podobały tak samo :D

 

11 minut temu, adiq888 napisał:

Doradzała mi osoba z grupy car audio na FB.

No i masz...

 

Podjedź do kilku warsztatów CA w okolicy (mniejszej bądź większej), niech dadzą posłuchać swojej wizytówki (jeśli nie mają, to uciekać), wybierz, zapłać i słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to właśnie brakuje tu procesora by to wszystko ogarnąć najlepiej z wbudowanym wzmaczem by nie powiększać kosztów i wtedy będzie możliwość to normalnie zestroić. Ech Ci FB eksperci, sam dobór klocków dla mnie jest z dupy totalnie ale czasu już nie cofnę, przykładowo integra Muswaya plus monoblok pozamiatała by tam totalnie, pozorne oszczędności tak właśnie się kończą. Jak dla mnie na tą chwilę powinieneś dokupić normalnego procka z zintegrowanym wzmacniaczem sprawdzonej firmy a obecny wzmacniacz wymienić na D klasowe mono na suba. Poszukać osoby która Ci to ogarnie i wystroi tak że banan na mordce będzie w odpowiednią stronę. Pozostaje życzyć wytrwałości w dążeniu do celu i powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adiq888 napisał:

jak jest z USB i jest dobra mp3 to nakurwia basem, natomiast nie każda MP3 jest taka sama, na jednej mam dużo basu, druga gra 2x ciszej .. 

Chciałbym uzyskać taką liniowość żeby wszystko z USB grało tak samo, a nie jedno nakurwia aż boczki się prostują a drugie muzyka jak w maluchu.

 

Sam sobie odpowiedziałeś, że nie każda MP3 jest taka sama i to nie ważne czy MP3 czy CD audio czy streaming, kwestia masteringu danej płyty/utworu, poza tym te cichsze są z reguły lepsze. Ale, że teraz jest dużo "nakurwiaczy" to zrodził się taki niedobry trend o nazwie "Loudness war" i wtedy dla takich osób ta gorsza jest lepsza, a ta lepsza jest gorsza bo "nie nakurwia". Poczytaj co to jest "Loudness war", co to poziom sygnału audio, co to normalizacja. Procesor pomaga w zrobieniu "kulturalnego" grania, w Twoim przypadku niewiele pomoże. Miałem niedawno do czynienia z tym procesorem, na forum właściwie brak informacji o nim i ja tam żadnej możliwości normalizacji w menu nie znalazłem, więc wydasz kolejne 1300 zł i nadal jeden utwór będzie "nakurwiał", a drugi "jak w maluchu". Musisz sobie empetrójki wyrównać na komputerze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając materiał źródłowy to kupy się sam setup nie trzyma więc może najpierw setup a potem materiał jak już będzie rozsądnie na czym zagrać. W tej chwili najlepsze MP3 w maksymalnym bitrate wiosny tu nie uczyni. A jak się chce mieć dobre MP3 grające tak samo trzeba je sobie samemu przygotować przykładowo z FLAC i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal slatefiber ps 165f to bardzo zły model? 

Swoje kosztował , tyle co musway ml 6.2c 

 

Natomiast wsadzenie sx 6c na tył i alpine sbg to był mój wymysł.

 

Osoba z FB doradziła mi focale i wzmacniacz. Budżet na tamten moment też nie pozwalał szaleć i iść w match z wbudowanym dsp.

RADIO CAR warszawa montowało mi przednie boczki po poprzednim lokalnym partaczu. 

Gdy odebrałem auto wspomnieli że sygnał z radia jest dość kiepski i nie oddają te focale dobrze. 

 

Generalnie na temat focali powiedzieli "bardzo fajne głośniczki". 

Tylne sx 6c będą niedługo usunięte i w ich miejsce wpadną po prostu budżetowe współosiowe głośniki, aby tylko zalepiały dziurę. 

Oczywix tapicerkę mam drugą, bo w swojej zrobiłem otwory + gość lokalny "majster" zepsuł mi ją .. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...