Skocz do zawartości

Ford Focus MK2 - jak wyłączać DSP i wzmacniacz po hi input?


intermis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kolega ma Forda Focusa MK2 z jakimś fabrycznym radiem, z niego po sygnale wysokim (do wyjść głośnikowych) podłączony jest procesor HiFonics Medusa M8-DSP, a z niego remote out idzie do wzmacniacza Helix M FOUR. Problem polega na tym, że wystarczy otworzyć drzwi i radio się "budzi" a wraz z nim cały system, który pozostaje włączony przez kilkanaście minut dopóki radio nie pójdzie "spać". Potrzebuję porady w jaki sposób rozwiązać temat. Myślałem o tym żeby dać przekaźnik/przekaźniki na wyjścia głośnikowe i wyzwalać je po stacyjce, w momencie gdy nie będzie kluczyka to sygnał nie będzie dochodził do procesora i nie będzie uruchamiał systemu. Podpowiedzcie proszę jak to rozwiązać w możliwie prosty i elegancki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz, przerabiałem to samo w Focusie MK3, jednostki SYNC tak mają, wysyłają sygnały testowe do głośników i procesor wzbudzany HI inputem żyje własnym życiem. Jedyne co pozostaje to zrezygnować z hi input remote i zrobić zwykłe przykładowo po stacyjce lub na przełącznik jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę poza tym że system się włącza i wyłącza przy otwarciu drzwi przykładowo to nic niepożądanego się u mnie nie działo, włączył się to się za chwilę wyłączył jesli nie bylo sygnału audio. Też kwestia konfiguracji procesora po jakim czasie ma zasypiać, ja sobie dałem spokój i nie przeszkadzało mi to na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szymin89 napisał:

Nie ma jakiegoś canbus adaptera

To jest fabryczne radio Forda, jaki canbus adapter masz na myśli?

 

21 godzin temu, michas75 napisał:

zrezygnować z hi input remote i zrobić zwykłe przykładowo po stacyjce lub na przełącznik jakiś

7 godzin temu, Jankus napisał:

Ja bym też proponował odpuścić wzbudzenie po hi-input i podłączyć pod stacyjkę bądź skrzynkę bezpieczników.

W tym procesorze nie ma takich ustawień, dostaje sygnał po hi-input to z automatu startuje, nie da się tego wyłączyć.

 

4 godziny temu, michas75 napisał:

Tak naprawdę poza tym że system się włącza i wyłącza przy otwarciu drzwi przykładowo to nic niepożądanego się u mnie nie działo

Zgadza się, ale akumulator żre, a kolega dość często otwiera drzwi/klapę na postoju jak się bawi w detailingi itp. 🙂

 

4 godziny temu, michas75 napisał:

kwestia konfiguracji procesora po jakim czasie ma zasypiać

Niestety w tym procku nie ma takich opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...