Skocz do zawartości

wzmacniacz po serwisie SWESTA


dbdrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, wcrew napisał:

Proszę przeczytać specyfikacje techniczną ww opampa, idąc Pańskim tokiem myślenia to żarówka dostająca mniej V będzie świeciła ciemniej 

No niestety , chyba tak się nie uda wyjaśnić fenomenu .  A żarówka nie jest liniowa rezystancją  jej świecenie nie jest liniowo zależne od napięcia . Tylko nie prowadzimy dialogu o żarówkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 minut temu, nakamichi napisał:

Co do usterki , skoro ponownie pojawiła sie po 7 dniach , to jak miałem stwierdzić jej obecność ? Miałem wzmacniacz testować non stop 7 dni ?  Tego rodzaju uwagi się zgłasza i ew podejmuje dalsze działania .

Przepraszam ale po takim faux pax jak niedokręcanie śrub oraz Pana pewności siebie nie miałem najmniejszej ochoty z Panem dyskutować, po prostu czas jest równie ważny i  cenny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nakamichi napisał:

No niestety , chyba tak się nie uda wyjaśnić fenomenu .  A żarówka nie jest liniowa rezystancją  jej świecenie nie jest liniowo zależne od napięcia . Tylko nie prowadzimy dialogu o żarówkach .

Czy aby na pewno? Właśnie o to mi chodzi że pamietamy: kiedyś to było, ME, MŚ, MP, ja też byłem MP w... zapasach ale czy to uprawnia mnie w bycia ekspertem w tej dziedzinie na całe życie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wcrew napisał:

Przepraszam ale po takim faux pax jak niedokręcanie śrub oraz Pana pewności siebie nie miałem najmniejszej ochoty z Panem dyskutować, po prostu czas jest równie ważny i  cenny... 

Jedynie dla Pana satysfakcji , nie dokreciłem 4 wkretów pomimo iz wstepnie wkrecilem je w dedykowane otwory .

Potrafię sie do tego przyznać i z tym żyć . Nie traktuje tego nawet w kategorii nie wiedzieć czego , tylko zwykłego przeoczenia . Ale jak to dla kogoś problem , to trudno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przyznanie się do powiedzmy, niedopatrzenia, jednak ja również oczekuje od Pana wypowiedzi potwierdzających nie tylko teorię jak i również w praktyce (oczywiście interesujących dla Pana) pomysłów nas amatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wcrew napisał:

Dziękuję za przyznanie się do powiedzmy, niedopatrzenia,

Nie to był błąd , tylko nijak nie potrafię przełożćc tego na tematy o których tu mowa . Normalny wypadek przy pracy , niezamierzony , ale nie myli się tylko ten kto nic nie robi . Nie jestem robotem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, każdemu może się zdarzyć, jednak na tym właśnie przykładzie chciałbym Panu pokazać, że tak wysoko idąca pewność siebie wymaga większej uwagi w sprawach "błahych" i większej otwartości na pomysły amatorów, a jak już chce się amatorów edukować to może w taki sposób aby się czegoś nauczyli lub zrozumieli a nie w sposób "uja się znasz, pomyśl dlaczego a ja i tak ci nie powiem" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, nakamichi napisał:

To co z tym OpAmpem , co on inaczej realizuje po zmianie zasilania ( można podzać zakres zmiany napięcia ) ?

Inaczej , zmiana którego parametru po zmianie zasilania moze powodować słyszalną zmianę brzmienia .

Sa30 standardowo daje 5V, lme49990 oczywiście będzie działać, jednak sugerowane jest min. 8V, 12V wystarcza dla większości dobrej jakości opampów, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wcrew napisał:

Sa30 standardowo daje 5V

To raczej powinieneś sprawdzić , nie pamiętam takich zasilań w Gienkach , zazwyczaj było tam plus minus 15 ew 12 V . Tam stabilizacja jest na diodach Zenera ? jakiej wartości ? Dla obecnych scalaków nie jest to istotny problem , ale stosowane powszechnie w Gienkach TLe to scalaki z 40 letnia historią i nawet jak mogły to raczej nie radziły sobie najlepiej przy takim zasilaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wcrew napisał:

 

 

pomyśl o Lme49990, bardzo fajny jasny ale nie ostry opamp, czy w projekcie jest uwzględnione podniesienie napięcia dla opampów?

bardzo trudno dostępny podwójny,jedyny  jaki znalazłem to pojedynczy, a czy podnieść napięcie to będzie decydował mój fachman ja o tym nie mam zielonego pojęcia ale dzięki za wskazówki zasugeruje mu to zobaczymy, jeszcze myślę nad opa1612 lub 2604 tego mam  w jednym genesisie i jest lepiej jak dobrze a on jest plug and play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dbdrag napisał:

jeszcze myślę nad opa1612 lub 2604 tego mam  w jednym genesisie i jest lepiej jak dobrze a on jest plug and play

Gordon jak robi te piece to daje właśnie bodaj 1612, jedynie trzeba mieć podstawkę SMD>THT do nich.
Rozważ jeszcze bypass > sygnał wpada prosto na drivery, omijasz całą sekcję preamp. Oczywiście op-ampy też w jakiś tam sposób kształtują brzmienie, czego byś się pozbawił ofc. No ale dąży się do transparencji prawda? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to nie jest kłótnia tylko wymiana zdań a ja opisałem sytuacje jaka mnie spotkała z forumowiczem co chciałem a dostałem,potraktował mnie jak intruza, zapomniałem dodać iż  po wymianie kondensatorów myślałem ze   dostane  stare z powrotem gdyż nie były rozlane razem ze wzmacniaczem tak by nakazywała logika , ale w paczce ich nie było wiec na drugi dzień po odbiorze paczki napisałem sms do niego o zwrot starych kondensatorów, dostałem taka odpowiedz iż o takich rzeczach mówi się przed wysyłką a teraz to on ich niema . co mam o tym myśleć wyrzucił zostawił dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,  że skoro padło A to dobrze by było aby Swest także mógł się odnieść do opisanego na początku problemu .

 

Od siebie powiem, że w zeszłym roku robił mi przegląd i regulację 5ciu wzmacniaczy po paru latach w piwnicy,  plus jakieś tam zlecone przeze mnie prace dodatkowe typu wymiana wentylatorów i ogólnie byłem zadowolony. 

 

Myślę,  że bezbłędny jest żaden z Nas , jedyne co można w tym wypadku zarzucić,  to może słabszy kontakt z klientem , ale być może nie pomyślał nawet , że może wyjść taki kwas z powodu zmiany serii użytych kondensatorów. 

 

Ja także się upierałem aby wymieniać kondensatory i zostało mi logicznie wyjaśnione,  że niektóre serie porządane przez nas, są już od dawna nieprodukowane , więc jeśli nawet się je dostanie to są już leżaki od lat i wcale nie lepiej trzymają parametry niż te które siedzą we wzmacniaczu.

 

Może wiec warto spytać po prostu Swest dlaczego użyłeś takich a nie innych kondow niż robić "dym"?

 

Albo jak z tym M1, zgłosić reklamację i na ile znam Nakamichi , na pewno by nie zostawił by tego bez reakcji jeśli reklamacja była uzasadniona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dbdrag napisał:

według mnie to nie jest kłótnia tylko wymiana zdań a ja opisałem sytuacje jaka mnie spotkała z forumowiczem co chciałem a dostałem,potraktował mnie jak intruza, zapomniałem dodać iż  po wymianie kondensatorów myślałem ze   dostane  stare z powrotem gdyż nie były rozlane razem ze wzmacniaczem tak by nakazywała logika , ale w paczce ich nie było wiec na drugi dzień po odbiorze paczki napisałem sms do niego o zwrot starych kondensatorów, dostałem taka odpowiedz iż o takich rzeczach mówi się przed wysyłką a teraz to on ich niema . co mam o tym myśleć wyrzucił zostawił dla siebie?

Weź,  Ty tak na poważnie?

 

To ja musze się też opomnieć o stare kondensatory do Sławka z Warszawy po upgrade dwóch pieców.

 

Jak jedziesz do wulkanizatora z objechanymi oponami na wymianę na nowe to każesz sobie zapakować stare do bagażnika?

 

Nie sądzisz,  że warto spuścić trochę pary z gwiazdką niż stresować tak na prawdę pierdołami?

 

Spytam wprost po ch... Ci stare szmelcowate kondy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, truck napisał:

Weź,  Ty tak na poważnie?

+1

Też bym na to nie wpadł.

Gordon też nie odesłał mi starych części wylutowanych z gienków. Dodam, że z kolei @nakamichi po serwisie Monoblocka dał woreczek z bodaj dwoma wylutowanymi rezystorami 😉

Do tego Gordon po bypassie wzmaków nie wspomniał, że zmienia się polaryzacja wyjść na głośniki. Nie ma co burzyć piany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, truck napisał:

Albo jak z tym M1, zgłosić reklamację i na ile znam Nakamichi , na pewno by nie zostawił by tego bez reakcji jeśli reklamacja była uzasadniona .

I też w to wierzę, natomiast samo nie dokręcenie nie jest takim problemem aby zgłaszać, po prostu dużym niedopatrzeniem, którego się nie spodziewałem po tak uznanym fachowcu, myślę że ten temat jest wyjaśniony i miał tylko wskazać że każdy jest człowiekiem :)

 

 

18 godzin temu, nakamichi napisał:

To raczej powinieneś sprawdzić , nie pamiętam takich zasilań w Gienkach , zazwyczaj było tam plus minus 15 ew 12 V . Tam stabilizacja jest na diodach Zenera ? jakiej wartości ? Dla obecnych scalaków nie jest to istotny problem , ale stosowane powszechnie w Gienkach TLe to scalaki z 40 letnia historią i nawet jak mogły to raczej nie radziły sobie najlepiej przy takim zasilaniu .

Sprawdzał to elektronik i ponoć tak było, w każdym bądź razie jest podwyższone i z żadnym testowanych op nie było problemów.

 

Wracając do tematu, moje doświadczenie ze współpracy ze Swestem są jak najbardziej pozytywne a zakres usług dość szeroki:, wzmaki, zrodło czy przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to wszystko i nie wieżę, że powstał taki długi temat tylko dlatego ze nie oddałem starych części??? :) :)  

 

          Bo własnie to rozwścieczyło kolegę, ale dopiero po odebraniu wzmacniacza, odsłuchach i opinii: '' gra cudnie niech się wygrzeją kondensatory będzie jeszcze lepiej '' :) Planował nawet wysłać drugi wzmacniacz bym mu zrobił to samo... No i wtedy dopiero zażyczył sobie zwrot części??? :) Zwrot części nie jest standardowy i wypadało by o tym wspomnieć przed naprawa lub chociaż w trakcie... Zwłaszcza, ze wzmak leżał u mnie miesiąc czekając na magiczne złote kondensatory... Co do kondensatorów to pierwsza wzmianka w komunikacji brzmi: '' to jest z naszego forum coś takiego mnie interesuje na tych kondensatorach   chyba ze masz lepsze kondensatory''  Na zdjęciu złote kondensatory nichcon nie widać napisu fine gold... Faktycznie gdzieś później pisze, ze chciał by fine gold, ale jakoś tego nie zarejestrowałem - moja wina dla tego są inne nichicon złote FW... Gdzieś indziej pisze, ze jest laikiem i prosi o wyrozumiałość... Potencjometry były sprawne tu raczej kolega myli szum własny wzmacniacza z trzeszczeniem potencjometrów... No i założyłem sprawdzone OPA2604...

 

         Podsumowując to dobrze ze powstał taki temat bo widać, ze trzeba wyjaśnić takie rzeczy jak to ze zwrot części trzeba zgłaszać na początku naprawy, tak samo to ze chce się fakturę... Gwarancja u mnie na każdą naprawę to miesiąc... Dokręcaj śrubki w terminalach przed wysyłką bo mogą same się wykręcić, zginać i afera gotowa... Wyjmuj płytę z radia jeśli to możliwe, bo w transporcie mechanizm z płyta w środku może ulec uszkodzeniu...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wcrew napisał:

Sprawdzał to elektronik i ponoć tak było, w każdym bądź razie jest podwyższone i z żadnym testowanych op nie było problemów.

No nie tak , nie zakrzywiaj rzeczywistości . W org jest tam 12 V . Typując element niezgodnie z wymogami obecnego tam zasilania spowodowałeś jego obniżenie do 5 V . Należalo tez sprawdzić przyczynę tego stanu rzeczy , tzn czy nowy / szybszy Op Amp nie pobiera zwiększonego pradu z powodu oscylacji . To sa elementarne wymogi . Najpierw układ musi byc poprawny , aby mógł być "piękny" .

To sa "kanony" tez zabawy .    

Gdybyś podał napięcie obecnych tam diod Zenera o co Cie prosiłem  i znał zasadę działania stabilizatorów równoległych , to juz dawno dało sie stwierdzić jak dalece mijasz sie z prawdą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...