Skocz do zawartości

Mój zestaw - dobór basu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono, chciałbym zasięgnąć rady jak dobudować Subwoofer do swojego zestawu, aktualnie posiadam 

 

Radio GMS6323 Luxury - wyjścia na 4 kanały + Subwoofer

 

Wzmiacniacz CRUNCH GPX1000.4

 

Głośniki przód CRUNCH GTi 6.2C w zestawie z gwizdkami

Głośniki tył CRUNCH GTI 693 

 

Auto to Pickup, ale z tyłu zamiast 3 osobowej kanapy są dwa siedzenia, a pomiędzy nimi będzie tunel z MDF i własnie ten tunel miałby  być skrzynią i teraz pytanie, jak to rozbudować myślałem o wzmacniaczu 2 kanałowym CRUNCH GTS2250 i do tego dwa basiory chodzi o to że łatwiej będzi emi zabudować np 2x 20cm niż 1 x 30cm, jaki głośnik zastosować? Najlepiej z CRUNCHa, ponieważ mam taką przypadłość że lubie mieć wszystko z jednej stajni. Czy może też GTi 6.2C ale bez zwrotnić i gwizdków?

 

Bedę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

54 minuty temu, Domino987 napisał:

Jak 5 litrów to głosnik 16-20cm może miałbym coś z Cruncha w tym temacie, tzn 2 głośniki luzem

A jaki model konkretnie? Czy wzmacniacz który wybrałem będzie ok?

 

 

Czy zestaw który posiadam wystarczy czy może coś dołożyć? z przodu i z tyłu? To jest stare auto i robię nowe boczki DIY, więc mogę improwizować, zależy mi na czystym brzmieniu, niekoniecznie głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 litrów? Serio? 16cm woofery potrzebują większej pojemności. Sam męczyłem się z 8 a potem 11 litrową skrzynką, 8" suby nie spełniały moich oczekiwań, grały bardziej kickiem niż basem, dopiero 10" głośnik zaczął grać jak sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jankus napisał:

5 litrów? Serio? 16cm woofery potrzebują większej pojemności. Sam męczyłem się z 8 a potem 11 litrową skrzynką, 8" suby nie spełniały moich oczekiwań, grały bardziej kickiem niż basem, dopiero 10" głośnik zaczął grać jak sub.

No i to jest ważna wskazówka, mogę przeznaczyć więcej litrów na każdy głośnik, ale będę musiał zrezygnować z lodówki na której równie bardzo mi zalezy, więc może dać jeden głośnik na te 10 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Radek_NISSAN napisał:

mogę przeznaczyć

W sumie to trzeba też myśleć o kwotach na modyfikację.

Używka nie wydoi kieszeni, nowe nieco już tak.

 

Małe, 6.5 cala zestawy, które są do wrzucenia w drzwi, raczej nie są optymalne do zaprzęgu do pracy jako sub.

Mają wysokie Fs i emisja niskiego zakresu gdzieś z tyłu nie będzie miało wysokich poziomów SPL.

Szczególnie w budce CL.

 

Inaczej 6.5 cala zbudowane jako typowy mały sub.

W CL szału nie będzie, jednak w B-R już będzie przyzwoicie - w miarę nisko i głośno.

Głośno - mam na myśli to, że jednak zapewne masz dość głośno w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzeczny_52 napisał:

W sumie to trzeba też myśleć o kwotach na modyfikację.

Używka nie wydoi kieszeni, nowe nieco już tak.

 

Małe, 6.5 cala zestawy, które są do wrzucenia w drzwi, raczej nie są optymalne do zaprzęgu do pracy jako sub.

Mają wysokie Fs i emisja niskiego zakresu gdzieś z tyłu nie będzie miało wysokich poziomów SPL.

Szczególnie w budce CL.

 

Inaczej 6.5 cala zbudowane jako typowy mały sub.

W CL szału nie będzie, jednak w B-R już będzie przyzwoicie - w miarę nisko i głośno.

Głośno - mam na myśli to, że jednak zapewne masz dość głośno w tym aucie.

Powiem tak;), to auto to moja zabawka, traktuje to jako hobby tak jak akwarystyka czy inne tematy na które wydajemy pieniądze bez namysłu. Gdybym miał liczyc budżet to bym furę zezłomował, ale chce mieć wyjątkowe stare auto, jednak nie będę robil nic nadwyraz drogo.

 

Cruncha mi ktoś kiedyś polecil i byłem do tej pory zadowolony nawet bez subwofera, ale kto biednemu zabroni bogato żyć 😉

W aucie jest cicho, drzwi, dach, przegroda, nadkola zostały sumiennie wyciszone, przed wyciszeniem w aucie miałem max 83 dB, teraz mam poniżej 70, dla porównania mercedes mojej partnerki roczna Cklasa ma dokładnie tak samo, więc uważam że jest w nim cicho pomimo klekoczącego diesla pod maską. Chcę zrobic fajnie po prostu, dlatego wywaliłem tylna kanapę włożyłem 2 osobne przednie siedzenia od VQ Polo i zrobilo sie trochę miejsca, jednak ma się tam zmieścić również porządna lodówka kompresorowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzeczny_52 napisał:

Przekonałeś mnie :)

Podaj konkretne, max. wymiary wolnej przestrzeni dla tej skrzyni - tak by weszła w tą przestrzeń:

Szer x gł x wys.

 

Dzisiaj nie odpowiem, do 22*00 w pracy jestem.

Ale jutro, jak czas pozwoli, to poszperam w PC.

Dziękuję za zainteresowanie, a co powiesz o zestawie głośników które juz mam? Cos dopychać w drzwi czy wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, do dyspozycji na skrzynke mam 50cmx30cmx20cm, głośnik miałby być zamontowany na boku 30x20, także dwa odpadają musi być jeden 20 cm lub dwa w jednej skrzynce na jej bokach, a najchętniej ten bok 20 cm zmieniłbym na 10cm. Czy skrzynka móże wyglądać tak jak na rysunku? głośniki 20 cm na bokach, czy wtedy trzeba podzielić ją na środku wzdłuż? jak wykończyć wnętrze jakaś pianka?

skrzynka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szymin89 napisał:

Może jakiś 'naleśnik', Audison APS 10 D lub Audio System R10 Flat Evo. Głębokość montażowa 88 mm dla Audisona lub 80 mm dla AS.

Czyli coś takiego jk na rysunku? dwa głośniki na bokach skrzynki , czy przegroda mięzy głośnikami jest konieczna? 

skrzynka2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...