Skocz do zawartości

Kondensator


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, marsko napisał:

Witam.Jestem tu nowy.

Siema. Fajnie ale jest też odpowiedni temat, na tym forum do przywitania się. Co do płytki z kablami do tego kondensatora, to nawet w instrukcji obsługi nie ma mowy o takiej.  Foto by pomogło. Albo to woltomierz- powinien być wpięty równolegle pod zaciski +/-, albo "przyrząd do ładowania" tego kondensatora -wtedy na początku powinien być wpięty w szereg z +. 

manual:

https://www.manua.ls/ground-zero/gztc-10fx/manual?p=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka wygląda jak by miała być wpięta równolegle w kondensator, Ale to chyba tylko led informujący o obecności napięcia na instalacji (słabe foto od spodu)- osobiście bym tego nie montował.. 😉 Każde ładowanie kondensatora powinno odbywać się przez "coś co ograniczy prąd ładowania" np. żarówkę, wpiętą w szereg z "+" taka jak w kierunkowskazie 21W/12V. Inaczej można go uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jurand87sca napisał:

albo "przyrząd do ładowania" tego kondensatora -wtedy na początku powinien być wpięty w szereg z +. 

 

Przepraszam, ze się wcinam, ale ta płytka mi tak wygląda, jakby właśnie służyła do bezpiecznego, wstępnego, "miękkiego" naładowania kondensatora.

 

Godzinę temu, jurand87sca napisał:

Każde ładowanie kondensatora powinno odbywać się przez "coś co ograniczy prąd ładowania" np. żarówkę, wpiętą w szereg z "+" 

 

Ten większy gabarytowo rezystor jest właśnie w szeregu z "+".

Diody mogą być do zasygnalizacji, czyli "ładowanie" oraz stan "wstępnego naładowania, ale ciężko z jakości zdjęcia prześledzić PCB. Wygląda, że przez ten mniejszy gabarytowo rezystor idzie zasilanie na led/ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że wcześniej nawet nie obejrzałem do końca "tej filmowej produkcji" 🙂

Ta płytka to taki gadżet, bo jak wspominał jurand87sca:

16 godzin temu, jurand87sca napisał:

np. żarówkę, wpiętą w szereg z "+" taka jak w kierunkowskazie 21W/12V. Inaczej można go uszkodzić.

 

i ta metoda spełnia bardzo dobrze swoje zadanie.

W miarę ładowania kondensatora, żarówka świeci coraz słabiej. A z tą płytką, to podpinie, odpinanie, zakładanie dopiero głównego zasilania ... według mnie zbyteczna zabawa 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...