Jump to content

Fresh'u

Użytkownik
 • Posts

  73
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  LDZ

Recent Profile Visitors

4,095 profile views
 1. Ale.... można "uderzyć" w terminach wrześniowych, z bardziej centralną lokalizacją do ośrodka Gwarek w miejscowości Ślesin, koło Konina. Tylko, jeśli nie zrobili drogi 25 w okręgu przemysłowym pomiędzy Koninem a Ślesinem, to jazda na zglebionym aucie będzie koszmarem (wiem że od ronda, gdzie jest rozjazd na Slupce, w kierunku Ślesina była droga zrobiona chyba 2 lata temu. Chyba objazd bokiem, drogą 264 przez Wolę Łaszczową będzie lepszy dla zdrowia psychicznego i zawieszenia). Link do strony tego ośrodka: https://gwarekslesin.pl/ Zadzwonię jutro do nich i zapytam o terminy 2-3.09 oraz 9-10.09. Będzie wiadomo czy brać tę lokalizację pod uwagę.
 2. Czyli wędkarz jesteś Szczurek1986. Ale nic straconego na przyszły rok. Batorówka dokunuje już rozkładu sezonu w grudniu roku wcześniejszego. Jeśli ze strony ekipy SCA zapadnie zgoda, to uwzględnią Nasze potrzeby i terminy ustalając harmonogram na 2024 rok i służą Nam pomocą w organizacji. Wiem, że to bardzo odległy termin, ale jest to jakaś alternetywa z centralną lokalizacją.
 3. Przepraszam za zamieszanie. Batorówka odpada, brak wolnych terminów od czerwca do września.
 4. Jeśli dobrze pamiętam porównania sprzed lat, najbardziej analogowy był Philips DC085 oparty o TDA1541, później Alpine 7905 na PCM63 i mechaniką taką samą jak w serii 7909. Modele 7909/CD700/HX-D1/MX5000 bazują na PCM1704 - spora naleciałość cyfry ale lepsza rozdzielczość. Sporo tam można zmienić brzmieniowo w torze I/V i dalej w stopniach wyjściowych. Tego DC085 nigdy nie miałem w ręku i znam go wyłącznie ze zdjęć. Ale sam CDM3 do niego włożony (optyka w polu magnetycznym) mógł robić tam sporą robotę ze swoją precyzją działania i wnoszonych szumów.
 5. Zakwaterowanie w tych dwóch piętrowych domach. W tym mniejszym przy bramie wjazdowej jest bar i mieszkanie właścicieli.
 6. Hej, Ja od siebie, mogę zaproponować lokalizację: Zalew Batorówka, położony Wola Łokotowa koło Jeżowa, woj. łódzkie. Jest to film sprzed 5 lat. Mam tam dość blisko, więc organizacyjnie dam radę sporo załatwić według Waszych wskazówek. Dość łatwy dojazd i całkiem spoko droga od strony Jeżowa czyli z kierunku A1, oraz Wolbórz-Ujazd od strony S8. Kolejny atut, znam właściciela, który zna także mnie.
 7. Czy oby sub gra do 63hz a przód od 80hz? Nie jest dla przodu ustawione także w dolnoprzepustowym?
 8. Jedrula76 - ISU165 dla wooferów mają także filtr. Za to przy tw jest pewien myk z przewodem "display", a chyba widzę tam "mostek".
 9. Przy większości elementów z asortymentu firmy, do których linki zamieściłeś, są dodane dokumentacje w formacie PDF. Zamieszczone są tam informacje w kwestii parametrów o które pytasz. Mało kto takie parametry będzie znał i pamiętał z głowy. Warto spojrzeć w te noty katalogowe i dobrać odpowiednie dla Ciebie podzespoły. W treści strony/poradnika jest zawarta informacja, że można użyć rezystorów Vishay PR02 (choć mam wrażenie, że rezystory na foto to TE ROX). Spójrz, że ten Kemet jest obecnie niedostępny (planowana dostawa 30 week 2023), ale i tak nie spełniają parametrów o które pytasz, bo mają zbyt wysoki dissipation factor na poziomie 0,3%. Poniżej wykresy dla overload serii PR02 - jak widać, bardzo ważne są cykle pracy, stosunek tp/ti, gdzie tp to time pause, ti time impulse:
 10. Przyznam, że wcześniej nawet nie obejrzałem do końca "tej filmowej produkcji" 🙂 Ta płytka to taki gadżet, bo jak wspominał jurand87sca: i ta metoda spełnia bardzo dobrze swoje zadanie. W miarę ładowania kondensatora, żarówka świeci coraz słabiej. A z tą płytką, to podpinie, odpinanie, zakładanie dopiero głównego zasilania ... według mnie zbyteczna zabawa 😕
 11. Inna marka kondensatora, inaczej wyglądająca płytka - ale film przedstawia sposób w jaki to zrobić:
 12. Przepraszam, ze się wcinam, ale ta płytka mi tak wygląda, jakby właśnie służyła do bezpiecznego, wstępnego, "miękkiego" naładowania kondensatora. Ten większy gabarytowo rezystor jest właśnie w szeregu z "+". Diody mogą być do zasygnalizacji, czyli "ładowanie" oraz stan "wstępnego naładowania, ale ciężko z jakości zdjęcia prześledzić PCB. Wygląda, że przez ten mniejszy gabarytowo rezystor idzie zasilanie na led/ledy.
 13. Ten wzmacniacz to Twój nowy nabytek, czy już miałeś go gdzieś/pod coś/w czymś działającego? Czy przypadkiem te RCA to nie są wejścia zbalansowane? 😉
 14. Jeszcze jedna uwaga, a akurat wątek tego tematu jest dobry - wykonana przez instalatora/montażystę lokalizacja kondensatora w torze tweetera. Kondensator to niestety także rulonik o niemałej ilości zwojów z folii, i niestety, taki kondensator w mało sprzyjających warunkach i w mało korzystnym sąsiedztwie, może zacząć pracować jako antena, zbierając "coś" ze swojego sąsiedztwa. Akurat w tym konkretnym przypadku, ten kondensatorek mógł się znaleźć w bardzo złym miejscu, taki zwykły przypadek.
 15. Cóż ja mogę w tym miejscu doradzić ... hmmm. Ja jestem zwolennikiem skracania/redukowania do niezbędnego minimum, bo rozprowadzanie na siłę 2 metrów nadmiaru przewodu po drzwiach, to ani praktyczne, ani słuszne dla sztuki audio. Tylko prawdę mówiąc, cięcie/skracanie/łączenie, może narobić więcej złego, jeśli to połączenie będzie wykonane i zabezpieczone niechlujnie i mało starannie. Ja mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, co bym ja zrobił w takim przypadku: 1. Dokonał pomiaru pojemności w linii tweetera, albo rozdarł i usunął koszulkę/izolację by odczytać wartość oraz ewentualnie producenta (może takowych jednak tam nie być) 2. Oryginalne wiązki umieścił w pudełku producenta ☺️ 3. Zakupił inny przewód głośnikowy, o odpowiedniej dobranej długości, lepszej jakości niż te dołączone do zestawu 4. Zakupił kondensator o takiej samej wartości jak wyszło z pomiarów w punkcie 1. 5. Połączył to w całość według oryginalnego wzorca
×
×
 • Create New...