Skocz do zawartości

CarAudio w 307


marcin_plock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kiedy test :hyhy:

 

marcin_plock, no jestem ciekaw jak zagrają głośniczki w tej, bez wahania użyje słowa, konstrukcji

 

Skoro tak , to dziś postanowiłem zrobić szybką wrzutkę i co tu dużo gadać... nie chciało mi się wysiadać z samochodu. :P:P:P Woofer w końcu zaczął grać, dynamicznie, precyzyjnie, czysto. Wcześniej trochę tego brakowało, dodatkowo słychać było cały czas jakie dudnienie. Chyba wiem czym to było spowodowane - zbyt małym otworem za głośnikiem.

Teraz poza tym że przyszła cała ta konstrukcja w postaci zaj*stego dystansu, to powiększyłem otwór, w zasadzie można powiedzieć ze do średnicy pierścienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jakieś postępy :hyhy:

 

Prace są na takim etapie , że mam już położoną żywicę , a jutro mam zamiar zabrać się za szpachlowanie nierówności i pójdzie pierwsza docierka.

 

Coś mi się o uszy obiło że jakieś zmiany w sprzęcie się szykują :hyhy:

 

ciiichoooo :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin właśnie miałem Cię zapytać gdzie ty u nas kupisz taki kabelek ale już sam odpowiedziałeś

 

także pozostaje na dziś zabawa z papierem ściernym i panią szpachlą

Jeszcze szpachlujesz :hyhy:

 

Jakiś pomysł na miejsce pod sterownik od procka :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szpachlujesz :)

 

Szpachlowałem i docierałem aż do uzyskania satysfakcji :)

Już wyszpachlowane , jutro boczki jadą do flokowania :]

 

Jakiś pomysł na miejsce pod sterownik od procka :)

 

Jeszcze nie wiem czy w ogóle będę go gdzieś montował. Generalnie z poziomu radia można procka obsłużyć. Muszę tylko sprawdzić i porównać, czy wszystkim da się kręcić z radia , czy są jakieś funkcje dostępne tylko ze sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy w ogóle będę go gdzieś montował. Generalnie z poziomu radia można procka obsłużyć. Muszę tylko sprawdzić i porównać, czy wszystkim da się kręcić z radia , czy są jakieś funkcje dostępne tylko ze sterownika.

 

z poziomu radia obsluzysz wszystkie funkcje dostepne ze sterownika, ja zawsze krecilem galka ale jakis rok temu przestawlem sie na "z palca" na ekranie, obsluga jest szybsza

 

pamietaj tylko przed zapisem ustawien nacisnac "memo" i dopiero wtedy nacisnac pozycje bo inaczej cale sluchanie pojdzie w ch..

 

edit:

co do swiatlowodu:

- jezeli bedzie za dlugi nie musisz robic pentelek mozna go skrucic

- popytaj wsrod znajomych moze maja :graty" od alpinowych zmieniarek w niektorych byly swiatlowody, a koszt nowego alpinowego w komplecie z peszelkiem to ok 500pln :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy w ogóle będę go gdzieś montował. Generalnie z poziomu radia można procka obsłużyć. Muszę tylko sprawdzić i porównać, czy wszystkim da się kręcić z radia , czy są jakieś funkcje dostępne tylko ze sterownika.

 

z poziomu radia obsluzysz wszystkie funkcje dostepne ze sterownika, ja zawsze krecilem galka ale jakis rok temu przestawlem sie na "z palca" na ekranie, obsluga jest szybsza

 

pamietaj tylko przed zapisem ustawien nacisnac "memo" i dopiero wtedy nacisnac pozycje bo inaczej cale sluchanie pojdzie w ch..

 

Dzięki kolego za info :wstyd:

Sprawdziłem i faktycznie tak jest, sterownik trafił do pudełka bo z poziomu radia można wszystkim posterować

Po lekkim falstarcie z prockiem, teraz jest już wszsytko w miarę ok (wiadomo dostrajać można codziennie).

Pierwszego dnia jak wszystko podłączyłem byłem lekko mówiąc zdegustowany. W głośnikach było słychać jakieś cykanie, pykanie... a po odpaleniu auta pisk alternatora jakiego jeszcze nie słyszałem.

Po zrobieniu porządku w kablach (względnego porządku) udało się wyeliminować pykanie-cykanie, a zakłócenia z altka są bardzo znikome.

Muszę powiedzieć że pxa-700 ma naprawdę daje sporo możliwości, można w zasadzie wszystko sobie poustawiać, cięcia, czasówki, fazę, wszsytko dla każdego kanału z osobna.

Jak na moje gumowe ucho, to po przesiadce z pxa-h100, granie jest bardziej wyraziste, dzwięki bardziej detaliczne, no i z niskimi częstotliwościami jest dużo lepiej. Nie wiem czemu ale na pxa-h100 miałem prawie na maxa rozkręcone podbicie na suba, a ledwo co go było słychać. Teraz sub jest na +2/+3 i trzęsie budą.

Będę w niedzielę w FortWola, to będzie można posłuchać.

 

[ Dodano: 2009-12-11, 08:34 ]

edit:

co do swiatlowodu:

- jezeli bedzie za dlugi nie musisz robic pentelek mozna go skrucic

- popytaj wsrod znajomych moze maja :graty" od alpinowych zmieniarek w niektorych byly swiatlowody, a koszt nowego alpinowego w komplecie z peszelkiem to ok 500pln

 

Co do światłowodu, to kupiłem na alledrogo jakiegoś Toslinka 5m, nie musi być wcale z Alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do światłowodu, to kupiłem na alledrogo jakiegoś Toslinka 5m, nie musi być wcale z Alpine.

 

oczywiscie, ze nie musi, przeciez to kawalek plastiku, cene alpiny uwazam za zart horna

 

a co do procy

 

1. jak zmieniasz glosnosc nie slyszysz cichego pyk

2. mnie zawsze denerwuje szum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cene alpiny uwazam za zart horna

 

Fakt cena jest pojechana w kosmos, ale w niektórych modelach radyjek jest niestety konieczne użycie optyka od Alpine (kwestia jakie ma radio wyjście na optyka), np w iva-w502r, iva-w505r.

 

1. jak zmieniasz glosnosc nie slyszysz cichego pyk

 

czasem słychać ciche "pyk", ale nie zawsze.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

EDIT.

 

Projekt furtki zakończony. Konstrukcję dystansów niektórzy mieli okazję zobaczyć na żywo, rury jak się patrzy :rotfl:

Boczki też w końcu zagościły na swoich miejscach. Pod boczki dodatkowo napchałem pianki-gąbki-maty co się nazywa APAMA i można ją kupić na alledrogo. Całkiem fajnie się to coś klei i układa. Mam nadzieję, że też zadanie swoje spełni i nigdzie nic nie będzie pukać i stukać.

post-2559-1261000756.jpg

post-1-1261000756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...