Skocz do zawartości

CarAudio w 307


marcin_plock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiedziałem, że jestem pod wrażeniem Marcinie! :)

 

czuję się troszkę odpowiedzialny za Twoje poczynania, bo przecież od naszej pierwszej rozmowy o audio minęła kupa czasu, a tu efekt dzięki pomocy fachowców takich jak Wojtek, czy Maxtz przerósł moje oczekiwania! Brawo!!! :)

 

a co do paru kolejnych poprawek to wiadomo że nigdy nie jest tak na tip top... oczywiście na początku, przecież najpierw chce się, żeby zagrało a później się upiększa!

 

czekam na kolejne odsłony... a słupki i bagajer robią wrażenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To takie srebrzyste to mata STP Vibroplast. Korzyści daje takie że blacha drzwi staje się sztywniejsza i nie gra. Grać ma głośnik. Poza tym trzeba jakoś zamknąć komorę, wnętrze drzwi, w której będzie głośnik grał.

Myślę, że dużo już na forum było napisane, po co się drzwi wygłusza i czego najlepiej do tego użyć :rotfl: ale kto pyta nie błądzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jeszcze ile opakowań Vibroplast'a ci poszło na parę drzwi a ile na bagaj?

Z ciekawości..

 

Na parę przednich drzwi poszło prawie 3 opakowania po 8 szt. Na tył - czyli podłoga, nadkola, trochę pod siedzenia tylne klapa bagażnika - 40szt mat. (to duże opakowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Macin zawital dzisiaj na zlot grupy łódzkiej wiec mialem okazje posluchac systemu powiem tak, jestem pod zajebistym wrazeniem, moze i malo w zyciu slyszalem ale naprawde mi sie podoba brzmienie tego zestawu :P Wszystko wyrazne, detaliczne, nie piluje po uszach, po prostu przyjemnie sie tego slucha :P Naprawde wielki szacunek za instalacje i za to ze chcialo Ci sie w ogole do nas zawitac :P:hyhy::P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macin zawital dzisiaj na zlot grupy łódzkiej wiec mialem okazje posluchac systemu :) powiem tak, jestem pod zajebistym wrazeniem, moze i malo w zyciu slyszalem ale naprawde mi sie podoba brzmienie tego zestawu Wszystko wyrazne, detaliczne, nie piluje po uszach, po prostu przyjemnie sie tego slucha Naprawde wielki szacunek za instalacje i za to ze chcialo Ci sie w ogole do nas zawitac :) :) :padam:

To fakt instalka jest zajeb....., tez mialem okazje posluchac "Pod zaglami" Czystlo ladnie wykonane, o wszystko zadbal http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif poprostu wyyyyyyyyyyypas!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macin zawitał dzisiaj na zlot grupy łódzkiej wiec miałem okazje posłuchać systemu :) powiem tak, jestem pod zajebistym wrażeniem, może i mało w życiu słyszałem ale naprawdę mi się podoba brzmienie tego zestawu Wszystko wyraźne, detaliczne, nie piluje po uszach, po prostu przyjemnie sie tego slucha Naprawde wielki szacunek za instalacje

To fakt instalka jest zajeb....., tez miałem okazje posłuchać "Pod żaglami" Czysto ładnie wykonane, o wszystko zadbał po prostu wyyyyyyyyyyypas!!!

 

 

a ja tylko dodam że Panowie macie ŚWIĘTĄ RACJĘ....

 

Marcin,

 

:rotfl::rotfl::):padam::padam:

 

 

GENIALNIE!!!

 

 

PS

i oby tak dalej, bo wiem że to jeszcze nie koniec http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna i fajna instalka, słupki malinowe.

 

Mam do Ciebie pytanie czy te sredniaki sam dobierałes do zestawu PHD czy zostały Ci przez kogos polecone, ktory przerabiał taki zestaw i sie sprawdził w takiej konfiguracji w aktywce?

 

Generalnie mam rowniez glosniki PHD tylko woofer mam z wersji FB ale serii PRO a tweeter z zestawu AF z serii PRO i tez wlasnie chce to uzupełnić jakim sredniakiem, pocietym aktywnie przez Audisona Bit One'a.

 

Zastanawiałem sie nad DLS UP 2,5 ze wzgledu na dosc małe wymiary i dosc atrakcyjna cene tylko nikt chyba nie przerabial takiej konfiguracji i nie mam sie kogo zapytac. Z kolei PHD w swojej linii ma tylko glosnik 4" jako sredniaki a takich wielkich "kalapit" nie chce wsadzac w słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Choroba postępuje i dziś nastąpiła mała demolka w bagażniku.

Cały czas miałem problem z podziałem wooder/midrange, dlatego postanowiłem coś na to zaradzić. Częstotliwość jaką proponował mi do tej pory mój wzmacniacz - 250Hz to zdecydowanie za mało.

Z bagażnika out zrobił więc ESX.

Na miejsce ESXa pojawił się nowy klocek :P Na razie zdjęcia robione na szybko i telefonem, ale może to i lepiej bo nie widać ogromu zniszczeń zabudowy bagażnika, no i ogólnego burdelu jaki zmiana za sobą przyniosła :P

Co do brzmienia to różnica jest kolosalna, helix A4 gra dynamicznie, niesamowicie czysto i ciepło. Faktycznie to kosa wśród piecyków.

post-2559-1255890960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_plock, rozumiem że RM nadal zasila woofery a z A4 przejął kontrolę nad midrange i tweeter :P

 

Co do brzmienia to różnica jest kolosalna, helix A4 gra dynamicznie, niesamowicie czysto i ciepło.

No to jeśli teraz jest jeszcze lepiej to gratulacje z udanego zakupu :P zastanawia mnie tylko ile w tym jest zasługi helixa a ile innego cięcia między wooder/midrange :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 ma kontrolę nad wooferami i średniakiem.

Robiłem testy przy konfiguracji tweeter i mid z Helixa , ale brakuje na piecu możliwości ustawienia zbocza przy cięciu tweetera. Niestety tweeter musi być u mnie cięty z procka ze zboczem 18db/oct, dlatego na wzmaku dzielony jest woofer i midrange - podział na 800Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko ile w tym jest zasługi helixa a ile innego cięcia między wooder/midrange

uważam że zasługa leży głównie po stronie Helixa który już w serii H robi dobrą robotę

 

szkoda że do płocka mam taki kawał bo chętnie bym tego posłuchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem tak, góra puszczona z A4 to był dopiero miód na uszy... takiej głębii to jeszcze nie słyszałem, grało to zacnie... ale niestety tak jak pisałem problem zbocza zmusił mnie do innej kombinacji.

 

Polecam kawałek Davida Gilmoura - The Blue z płyty Live in Gdańsk, gdzieś tak od 3 minuty, jak zaczyna się solówka na gitarze.. tu się zaczyna mój problem z tweeterami i z cięciem odpowiednim zboczem.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit,

Taka mała, kosmetyczna, ale jakże znacząca zmiana.

Szczegóły w sygnaturce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...