Skocz do zawartości

CarAudio w 307


marcin_plock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no to czekam z niecierpliwością, bo fajnie ze idziesz tą ścieżką....

 

ja niedawno robiłem to samo i mogę z czystym sercem powiedzieć, że pomimo niezłych męczarni to jednak na prawdę warto!!

 

a ponieważ poznałem też projekt Wojo'a od podszewki to wiem ile może być zabawy z 307ką i dlatego jeszcze większy :rotfl: za to co już masz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obecną chwilę 3x30mm :rotfl:

 

woow, jakoś tego nie jestem sobie w stanie wyobrazić, może jakiś rysunek poglądowy jak to widzisz??

 

 

Tak w skrócie i poglądowo , to tak własnie to sobie wyobrażam.

Do drzwi idzie dystans, tak ten 90mm później gdy już mamy wszystko ukierunkowane, przykręcam podkładkę pod głośnik (tą część składową maskownicy). Do tej podkładki łapię konstrukcję z żywicy, tak żeby się połączyć z resztą tapicerki, a dopiero na sam koniec przychodzi głośnik i siateczka.

Czyli tapicerka będzie niejako dodatkowo przykręcona do dystansów.

post-2559-1258489227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tapicerka będzie niejako dodatkowo przykręcona do dystansów.
marcin_plock, czy mi się wydaje, czy czasem nie miało być inaczej :zdziwko:

Coś dziś zdziałałeś :?:

 

Fakt miało być trochę inaczej , ale będzie tak. Powód bardzo prosty, brak miejsca na inne kombinacje.

Po przymiarkach okazało się że pierwotny dystans, w którym siedział głośnik jest na tyle nisko zamontowany, że musiałem trochę koncepcję zmienić.

Inaczej drzwi by mi się nie chciały zamykać :rotfl::hyhy::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm to znaczy że będzie jak u mnie... tak??

 

zrobisz w tapicerce panel z mdf który następnie przykręcisz do drzwi razem z tapicerką i do tego na końcu przykręcisz głośnik i założysz maskownice tak??

 

jeśli tak, to u mnie w temacie masz stos zdjęć z takiej przeróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_plock, jakieś fotki z placu boju poproszę :hyhy:

 

 

Na razie na placu boju niewiele się dzieje. Nie mam jeszcze wszystkich materiałów dlatego nie zaczynam na ostro roboty. Po niedzieli będę miał kabelki, trochę vibroplasu, poroso to prace ruszą z kopyta

Na razie dystanse schną pomalowane drugi raz lakierem do podłóg. :P

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT

 

 

Prace ruszyły z miejsca,

 

Na pierwszy ogień poszło przeciągnięcie nowych kabli do wooferów (z tego miejsca chciałbym pozdrowić konstruktorów modelu 307, w szczególności odpowiedzialnych za dostęp do przepustów),

nie było łatwo ale jakoś się udało.

 

Kolejnym krokiem było zamontowanie dodatkowych dystansów, delikatne ukierunkowanie ich - do góry i na kierowcę, a także zażywicowanie całej tej konstrukcji.

 

Jutro kolejny etap - mam zamiar przeciągnąć kabelki do pozostałych głośników.

W weekend przymierzam się do prac nad boczkami.

post-2559-1259184236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

 

nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ze im dłuzszy tunel (pierscien) tym moze gorzej byc z bassem z woofer'ow? Wydaje mi sie ze gdzies na ten temat czytałem, nie wiem dokladnie gdzie i jesli sie myle to pls poprawcie mnie.

Z tego co sobie przypominam to niedopuszczalne w takiej przerubce jest zwężanie sie pierscieni ku dołowie (tzn. miejsca styku pierscienie z boczkiem drzwi) a nawet jak jest rowno to z tym bassem tez moze byc roznie. Jesli dobrze pamietam to polecane tam było (jesli juz musi byc taki długi) zeby u podstawy był szeroki i zwezał sie ku gorze do rozmiaru montazu 16,5cm.

 

Tak jak napisałem moge sie mylic ale gdzies juz cos w tym temacie widziałem. Jesli ktos bardziej obczaja ten temat to niech mnie poprawi jesli gdzies sie myle.

 

Napisałem to Marcin zebys mial swiadomosc tego zanim całkowicie zabudujesz wszystko i okazałoby sie ze miałem rację a Ty musiałbys wszystko ciąć.

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze gdzies na ten temat czytałem, nie wiem dokladnie gdzie i jesli sie myle to pls poprawcie mnie.

Pewnie na tuningforum lub audiocarze. Ktoś montował morel dotech w fordzie.

Problemem nie była u niego długość dystansu, a fakt, że dystans się zwężał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pamiętam był kiedyś taki temat zwężającego się dystansu w kierunku blachy drzwi - temat forda mondeo.

 

U mnie dystans sam w sobie się nie zwęża, średnica wewnętrzna tej "rury" jest cały czas taka sama. Jedyne co jeszcze mogę poprawić to sam otwór w drzwiach żeby był bardziej zbliżony średnicą do dystansu, bo teraz faktycznie jest tam małe przewężenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin wytnij tą blachę tak jak rozmawialiśmy ostatnio i nie powinno być problemu

Zresztą i tak na pewno zrobisz testy zanim wyrzeźbisz paneliki :P

 

No to furtki w zasadzie przygotowane , dziury powiększone na tyle na ile mogłem , bardziej już nie podszlifuję tych otworów. Dystanse przygotowane do montażu głośników, gniazdka wyścielone :P

Niestety, jak się od razu dobrze nie zrobiło to teraz tylko można poprawiać, ale to tak na marginesie.

Fakt byłem początkujący i o wszystkim jeszcze nie wiedziałem :P

post-2559-1259266339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...