Skocz do zawartości

Mały wzmacniacz bez gain


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Poszukuję (mały,nie mały w sumie) wzmak,gdzie nie ma pokrętła GAIN

 

Przeglądam neta,dużo tego nie ma albo nie widzę...

 

PIONEER GM-D1004 SONY XM-S400D

 

Co do pioneera,wiem że kłopoty z sygnałem z prawymi głośnikami.

Mają po 45 watt na kanał,możliwe że to ciut mało być...

Poszukuję coś w stylu plug and play bez strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co chcesz w ten sposób osiągnąć? Tzn bo rozumiem, że nie chce Ci się ustawiać gaina żeby wycisnąć max z głośników. Ale myślisz, że jak kupisz wzmacniacz bez gaina to nagle wycisniesz ten max bez zabawy w strojenie? To podobny efekt osiągniesz kupując normalny wzmacniacz o mocy 80-90w w 4ohm i ustawiając w nim gain na pałę na połowę mniej więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ustawiając w nim gain na pałę

 

NA pałę ustawiać to ja podziękuję.


 

Przecież gain to czułość więc zawsze należy dostroić

 

Owszem,jak się go ma to się go stroi.

 

 

 

 


A co i w czym - auto i jaka jednostka sterująca - chcesz zasilić "takim" wzmacniaczem?

I czy koniecznie ma być mały?

 

Skoda octavia 1

Pioneer MVH-X580BT

 

Czy musi być mały,nie...

Poszukuję wzmaka,by nie przejmować się,że został źle zestrojony. Chcę mieć pewność że gra jak powinien. (przy zmianie radia,głośnika w razie w)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ty rozumiesz, że taki wzmacniacz bez gain też jest jakoś tam se ciul wie jak zestrojony tak jak sobie producent na pałę wymyślił i on sobie tego strojenia NIE zmieni? To nie jest tak że on ci się sam będzie stroił do sprzętu. Będzie tak samo dobrze dostrojony do twoich klocków jak taki zwykły wzmacniacz z gainem ustawionym byle jak.

 

Żebyś zrozumiał aluzje - twoje założenie jest takie, jakbyś nie wiem, chciał kupić samochód, ale koniecznie musi mieć wspawane koła a nie przykręcane bo wtedy ich nie będziesz musiał wymieniać (bo się nie będzie dało). No niby wszystko się w tym zgadza, ale to nie znaczy, że Twoje koło nagle magicznie będzie wieczne i będziesz mógł sobie na nim jeździć zawsze, po prostu jak ci się zużyje to cały samochód na śmietnik. Twoja logika jest po prostu błędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak regulacji gaina to jest wada a nie zaleta. Przekonał się już o tym pewien użytkownik, który ma radio dające 2V na wyjściu jak Twoje radio a wzmacniacz ma czułość (gain) na stałe 1V. 

Sama regulacja czułości nie jest trudna nawet na ucho- wystarczy słuchać czy przy maksymalnej głośności nie ma zniekształceń- jeśli ma to cofa się potencjometr do momentu czystej gry głośników i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie - podstawowe - gaina jest prostą czynnością i raczej jest stałe. Raczej, bo czy regulowany czy nie zawsze może dojść do uszkodzenia.

Jakiś czas temu pomagaliśmy ustawiać wzmacniacz jednej z dziewcząt, która po wykonaniu tej czynności była bardzo z siebie dumna... bo multimetr, bo potencjometr, bo śrubokręt, bo odczytanie prawidłowe wskazań multimetru, bo analiza wyniku końcowego...

Innymi słowy pikuś jak to mówią.

No i elastyczność w ustawianiu mocy takiego wzmacniacza z regulacją poziomu czułości. Zawsze możesz mieć wzmacniacz z zapasem waciszy. Ustawiasz taką moc, jaka jest ci potrzebna do zasilenia tych lub innych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


DSP

 

Rozumiem...

A skoro mowa o radiu moim,jak mogę dać 3 grosze... Mam na oku wybrać Alpine plus minus te radia co podam. 

Będzie przeskok duży z jakością brzmienia,czy odpuścić ?

Jestem amatorem,który lubi posłuchać coś co nie gra płasko z czystą barwą brzmienia.

 

Alpine CDE- 134 Bt Alpine CDA-117Ri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain , prosta regulacja która urasta do rangi podstawowego i jedynego zagadnienia ustawienia systemu Car Audio .

 

Gain jest elementarną formą regulacji czułości wejściowej , czyli określa z jakiej wartości napięcia wejściowego uzyskamy pożądany poziom na wyjściu . Działa w sumie podobnie jak kurek w kranie :wink2:

 

To nie jest w żadnym wypadku strojenie systemu , to nie jest nawet klucz do uzyskania równowagi tonalnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...