Skocz do zawartości

Podłączenie subwoofera w trybie mono i głośników w trybie stereo


Siekacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem cały czas podłączony subwoofer pod wzmacniacz i wszystko gra normalnie. Kupiłem dodatkowo głośniki jbl stage 3 527 i chciałem je podłączyć do wzmacniacza i nie działają. Słychać, że sygnał do nich dochodzi, ale nie odtwarzają muzyki.. Mój sprzęt to wzmacniacz CRUNCH GPX 1000.4 , sub jbl S2-1224SS.

Bawiłem się wszystkimi przełącznikami i pokrętłami i nic. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz np. tego typu rozgałęziacz "Y":

https://allegro.pl/oferta/4connect-rca-y-rozdzielacz-przewodow-rca-meski-7355904514?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprz%C4%99t+audio,+satelitarny+oraz+s%C5%82uchawki&gclid=EAIaIQobChMI-enRkcDU6wIVj7d3Ch00kQnYEAQYBCABEgLhVPD_BwE

Czerwony pasek - R

Biały pasek         - L

R i L wejścia wzmaka Front i Rear.

Rear obsługuje suba, Front obsługiwać będzie głośniki z tyłu, które planujesz odpalić.

Nie kręć jak popadnie regulatorami, tylko zgodnie z instrukcją.

W radio aktywujesz opcję o której pisze @jurand87sca.

 

Zaznaczyłem  ten rozdzielacz, który faktycznie jest jedną wiązką, nie tak jak na rysunku, ale chodzi o zasadę podłączenia.

fc264b3f9862073dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, znikneły mi też opcje subwoofera w radiu. Dobrze jutro to poustawiam na wzmaku. Mam rozumieć, że nadal będę miał potężny i przyjemny bass jak poustawiam? I mógłbyś mi to opisać najjaśniej jak się da jak to poustawiać żeby miało ręce i nogi? Bo ja troche zielony w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem to poustawiac na wzmaku, ale sa zadne skarby swiata nie ma takiego bassu jak byl na samym subie zanim ustawilem rear/rear. Da sie to jakos ustawic zeby tak soldinie basem dawalo jak wtedy ?

Udało się. Wystarczyło wyłączyć HPF w radiu jak kolega pisał. Ale jest pewien problem. Nie mogę ustawić hpf na wzmacniaczu do tych głośników. Gdy kręce pokrętłem hpf to dzwięk się wgl nie zmienia, gain działa. Jak zmienic hpf? bo sub już ustawiony elegancko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...