Skocz do zawartości

Wzmacniacz o niewielkich wymiarach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, polećcie jakiś wzmacniacz do skrzynki o możliwie najmniejszych wymiarach. Mam już na oparciu czterokanałówkę Helixa i nie chciałbym wyjechać ze sprzętem poza tą część oparcia.

Założenia są takie:

- NIE klasa D

- 250 W RMS +

- Cena do ok 300 (celuję w używkę)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przetwornik ma potencjał dlatego jakby trafiło się coś mocniejszego to chętnie, ale teraz głównie zależy mi na gabarycie żeby upchnąć wszystko na 2/3 tylnego oparcia (z otworem na narty, czyli realnie 1/3 szerokości oparcia). 2 Helixy Dark Blue nie wejdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Słyszałem D na pełnym paśmie i brzmienie do mnie nie przemawia. Może na suba jest ok ale musiałbym najpierw usłyszeć bo jestem uprzedzony

 

Nie wiem w jakiej konfiguracji słuchałeś i jakiego wzmacniacza w Klasie D.

 

Jeżeli chodzi zaś o Serie PDX od Alpiny są to jedne z lepiej brzmiacych i niesamowicie neutralnych wzmacniaczy na pełne pasmo dostępne na rynku.

Stwierdzę zatem że nie posiadasz obiektywnej wiedzy w materii class D.

Budżet niestety większy. Lecz używki już poniżej tysiaka wyrwiesz.

Polecam.

Małe , nie grzeją się, mocy aż nad to, gdy jesteś w stanie ogarnąć resztę systemu na odpowiednim poziomie to brzmienie może zaskoczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, polećcie jakiś wzmacniacz do skrzynki o możliwie najmniejszych wymiarach. Mam już na oparciu czterokanałówkę Helixa i nie chciałbym wyjechać ze sprzętem poza tą część oparcia.

Założenia są takie:

- NIE klasa D

- 250 W RMS +

- Cena do ok 300 (celuję w używkę)

Dzięki!

Tu lista życzeń , jest skrojona bez elementarnego zrozumienia tematu .

Podstawowym kryterium zmniejszenia rozmiaru wzmacniacza jest zmniejszenie powierzchni czynnej do odprowadzenia ciepła , a ilość ciepła jest ściśle powiązana z mocą oddawaną i sprawnością . Tak się nie da . Zaletą klasy D jest wysoka sprawność , a klasa dźwięku zaawansowanych konstrukcji już dawno przekroczyła możliwości średniej klasy wzmacniaczy klasy AB .  Zarówno wzmacniacze klasy D jak tez AB startują dzisiaj z tego samego pułapu , a klasa dźwięku nie ma wiele wspólnego z klasa w jakiej wzmacniacz pracuje , cenowo tez zaciera się różnica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to już nie za trzy stówki sprzęty. Ta lista życzeń trochę nietrafiona, tak samo jak stwierdzenie autora tematu "że klasa D mu nie pasuje", a pewnie nie słyszał dobrze zestrojonej i przede wszystkim przemyślanej instalacji, w oparciu o wzmacniacz klasy D, który gra, a nie jest spawarką zamkniętą w paczce po papierosach.

 

Mnie to zadziwia, jak tutaj użytkownicy żonglują sprzętem i wiedzą, że to gra tak, a to gra tak. Gdyby ten przerzucany sprzęt idealnie stroili, aby móc ocenić jego walory dźwiękowe, to mieli by tyle doświadczenia w temacie co niejeden uznany instalator. I u 3/4 z nich skończyła by się "pogoń za króliczkiem" i żonglerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawił, tylko zrobił od nowa :-) Uczyłem się na swoich błędach, których popełniłem mnóstwo, więc mogę podpowiedzieć to co działa, a co nie działa. Działa zdecydowanie idealne zestrojenie sprzętu - ja tego zrobić nie umiem i tu się nie wypowiadam. Coś tam teoretycznie lepiej lub gorzej wiem, ale zauważyłem, że specjalista potrafi to zrobić zupełnie inaczej i znacznie lepiej, więc nie wypowiadam się w tym temacie. Natomiast co zdecydowanie nie działa to porównywanie sprzętu, który gra na 15% swojej możliwości, przypadkowo i przypadkowe wnioski mogą się nasunąć (często mylne), bo jeden sprzęt przypadkowo lepiej wpasuje się w przypadkową instalację. 

 

Nie chodzi mi o to aby jechać po kimś, czy uważać się za specjalistę. Sam przyznałem się do błędów, złego zrozumienia tematu, bo miałem okazję poczuć na własnej skórze jak to działa. To nie było tak, że zawiozłem samochód do Michała i magicznie naprawił mi go. W między czasie zanim zdecydowałem się na "pełny serwis" stroiliśmy kilka razy to co miałem, dyskutowaliśmy o tym, zmieniałem sprzęt, ukierunkowanie, strojenie. Tych etapów i wizyt było sporo i na podstawie zmian, które mogłem usłyszeć za każdym razem, coś tam mogę powiedzieć. A tu dużo osób teoretyzuje i powtarza zasłyszane od innych rzeczy, więc ten mój przytyk był w tym kierunku.

 

Na moim przykładzie, abyś lepiej zrozumiał, miałem tweetery Morela, uważane ogólnie za spokojne, teraz mam Scany które są uważane za ostrzejsze tweetery - myślę, że domyślisz się sam, które obecnie grają spokojniej i mniej męczą ucho :-) I to jest właśnie zestrojenie sprzętu - mógłbym pisać, co wy gadacie, Morel ostrzy jak diabeł, a to po prostu złe użycie przeze mnie tego sprzętu sprawiłoby złe wnioski z odsłuchów. 

 

Odbiegliśmy od tematu i to mocno, myślę że autor tematu będzie miał niezłą zagwozdkę co tu wsadzić aby spełniało wszystkie jego wymagania, szczególnie w tej cenie. Ja poszedłbym jednak w jakiegoś PDXa, poniżej tego sprzętu odpuściłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo skupiliśmy się na klasie D.

Wiem z grubsza na czym polega różnica konstrukcyjna pomiędzy klasami wzmacniaczy, ale nie zagłębiam się w to bo nie jest mi to potrzebne. Ważniejsze dla mnie jest to co słyszę a to co słyszałem z D średnio mi się podobało. To jest tak jak ze wzmacniaczami lampowymi, jednym leżą innym nie i nie warto o tym dyskutować. Oczywiście te z półki hi-end mogą brzmieć rewelacyjnie, ale ja piszę o budżecie 300zł To kwota orientacyjna, mogę dołożyć jak będzie warto ale nie buduję hi-endu i nie planowałem większych inwestycji w CA. I tak po miesiącu na forum mam suba 2,5x droższego niż zakładałem, nowe radio, przewody, głośniki na tył° + szukam lepszych głośników na przód i wzmaka do skrzynki. A planowałem tylko suba .

Pisząc o małym gabarycie nie miałem na myśli paczki fajek, chodziło mi możliwie najmniejsze w swojej klasie.

 

 

°tak wiem, scena. Jak jeżdżę z rodziną to sub off i chcę mieć głośniki z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmierzyłem. Dysponuję kwadratem 48x48cm, wzmacniacz który tam już jest ma 28cm czyli nowy musiałby mieć max 20 mierząc boki że złączami. Jeżeli znacie taki to byłoby super, ale raczej będę musiał zmienić koncepcję instalacji.

Jakby ktoś z was miał coś ciekawego na sell to proponujcie. Nie zależy mi na wielkiej mocy, już 250 rms dla mnie będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmierzyłem. Dysponuję kwadratem 48x48cm, wzmacniacz który tam już jest ma 28cm czyli nowy musiałby mieć max 20 mierząc boki że złączami. Jeżeli znacie taki to byłoby super, ale raczej będę musiał zmienić koncepcję instalacji.

Jakby ktoś z was miał coś ciekawego na sell to proponujcie. Nie zależy mi na wielkiej mocy, już 250 rms dla mnie będzie ok.

mam ale nie za 300zl i klasa D:) audio system f-130 ma 200 w 4ohm w ab i tez jest cos mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...