Skocz do zawartości

Toyota Corolla Hybrid seryjna porażka......


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o pomoc w wyborze i przemyślenia....
Odebrałem nowa Toyote Corollę Hybrid 2020 i tu szok!
Radia nie da się po prostu słuchać, niby super panel a jakość dźwięku jak z głośniczka telefonu....za bardzo nie mogę mieszać w aucie bo na gwarancji i leaseplanu ale
polecili mi dedykowana stacje 9980 wtyczka w wtyczkę z wbudowanym procesorem dźwięku DSP za 2000.
Wyklejanie drzwi raczej odpada a sam wzmacniacz pod te słabe radio tez chyba niewiele zmieni.
Prośba o pomoc w doborze głośników na przód, tył chyba odpuszczę...
Słucham w aucie głównie Trójki i czasami Spotify, zależy mi na jakości nie na p.......u.... chciałbym zeby było przyjemnie, miękko i lampowo jeśli można tak to ująć.
Brałem pod uwagę głośniki z wysoka skutecznością DB pod samo radio Audio System M 165 lub coś droższego Eton 160.2 lub 172......
Co myślicie ? .....

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz cokolwiek robić to od drzwi musisz zacząć, bez tego jakakolwiek dalsza inwestycja jest bez sensu. Radio w tym przypadku zmieniłabym na koniec, jeśli efekt nadal byłby niezadowalający, ale jak dołożysz np. DSP z hi level imput i wbudowanym wzmacniaczem, do tego fajny zestaw 6,5” w odpowiednio przygotowane drzwi to powinieneś być zadowolony. Jaki fundusz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w wyborze i przemyślenia....

Odebrałem nowa Toyote Corollę Hybrid 2020 i tu szok!

Radia nie da się po prostu słuchać, niby super panel a jakość dźwięku jak z głośniczka telefonu....za bardzo nie mogę mieszać w aucie bo na gwarancji i leaseplanu ale

polecili mi dedykowana stacje 9980 wtyczka w wtyczkę z wbudowanym procesorem dźwięku DSP za 2000.

Wyklejanie drzwi raczej odpada a sam wzmacniacz pod te słabe radio tez chyba niewiele zmieni.

Prośba o pomoc w doborze głośników na przód, tył chyba odpuszczę...

Słucham w aucie głównie Trójki i czasami Spotify, zależy mi na jakości nie na p.......u.... chciałbym zeby było przyjemnie, miękko i lampowo jeśli można tak to ująć.

Brałem pod uwagę głośniki z wysoka skutecznością DB pod samo radio Audio System M 165 lub coś droższego Eton 160.2 lub 172......

Co myślicie ? .....

Podjedź do jakiegoś instalatora, posłucha i pomoże. Może wystarczy wytłumić drzwi i dodać wzmacniacz z DSP pokroju Match i małego suba do uzupełnienia dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje auto tylko służbowe i nie miałem na to wpływu jednak spędzam w nim kilka godzin dziennie a obecny dźwięk jest dla mnie niedopuszczalny.....

 

O wyciszenie drzwi muszę zapytać w serwisie czy nie beda robić problemów jakby co....

 

Na te drzwi max 500 bo i tak tego ze sobą nie zabiorę jakby mi auto zmienili a w głośniki 500-1000 max

GSM 9980 to 2000 i to już max jeśli chodzi o koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy te radio ma wyjście na wzmacniacz i pytanie czy jeśli źródło/radio jest słabe to czy ten wzmacniacz nawet z DSP ma z czego dźwięk poprawić bo nie chodzi tylko o moc....?

Jaki model brać pod uwagę ?

I jakie głośniki ?

 

Wolałbym takie rozwiązanie bo zawsze mi się przyda do jakiegoś innego auta a dedykowane będą mógł co najwyżej sprzedać na rynku wtórnym pewnie z duża strata....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to urządzenia p&p, nie trzeba wyjścia na wzmacniacz. W niektórych urządzeniach możliwy jest streaming po bt także sygnł z radia będzie omijany. Przykładowe wzmacniacze z dsp to match, helix, eton, axton i gms dda(obecnie tylko używany).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP + bluetooth bezpośrednio do DSP ma sens, szczególnie jeżeli obydwa elementy będą działały z aptX. Match lub Helix to dobre kierunki do prostej integracji z samochodem.

 

A druga sprawa to taka, że to chyba niezbyt dobrze przerabiać nie swój samochód. Ani nie swojego pracodawcy. To czy w ASO będą robić problemy to bym kompletnie pominął, ale leasingodawca może zwrócić na to uwagę, nie mówiąc już jak to zostanie odebrane przez pracodawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wyciszanie drzwi raczej nie wchodzi w grę....

 

Natomiast wymiana głośników na wtyczkach i wzmacniacz P&P to chyba nie jest jakaś straszna przeróbka ze szkoda dla auta.....

 

Zacznę chyba od głośników Audio System M lub X, pytanie czy warto dołożyć 100% ceny do serii X ?

 

A druga sprawa to Match tylko wziąłbym 41 4 kanałowy bo za różnice w cenie mógłbym dokupić moduł BT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że nie jest to straszna przeróbka, ale podchodzę do tego ze strony pracodawcy, nie chciałbym aby mój pracownik grzebał w samochodzie, który ode mnie dostaje do wykonywania pracy. Myślę, że wielu pracodawców/kierowników również będzie na to patrzyło krzywo. No ale to tylko Twoja decyzja. Problematyczna może być przykładowo stłuczka lub poważniejsza kolizja, po której stracisz dostęp do samochodu i nie odkręcisz jego stanu do stanu fabrycznego. Ale tak jak pisałem, to tylko moje dywagacje, na poboczny temat. 

 

Odpuściłbym sobie ten temat, nie sądzę że bez przygotowania drzwi uzyskasz zadowolający efekt. Będzie trochę mniej słabo, ale nadal nie będzie chociażby średnio. Gdyby chociaż do tego modelu istniały głośniki Match P&P, to może jeszcze by można było się zastanowić, ale tak to szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Toyocie i powiedzieli ze faktycznie bez wyciszenia drzwi nie ma co podchodzić to tematu.... sama blacha i z roku na rok coraz gorzej fabrycznie to wyglada.....

 

Z gwarancja tez nie jest tak kolorowo jak kiedyś.

Toyota nie pozwala na ingerencje......

 

Lipa.....

Mogę co najwyżej zaryzykować ze nie będzie potrzeby rozbierania drzwi przez okres gwarancji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nue będziesz miał żadnej kolizji? Wtedy auto od razu trafi na lawetę i do ASO lub leasingodawcy. Sprzętu już nie wyjmiesz i raczej Twoja ingerencja w auto będzie widoczna. Ja bym się nie pakował w kłopoty, bo żaden pracodawca nie poklepie Cię po ramieniu i nie powie, że fajne głośniki zamontowałeś. Raczej będą patrzyli jak na jakiegoś kombinatora co sobie rozkręca nie swój samochód i nie wiadomo co z nim robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z szefem, powiedz ze chcesz wyciszyć drzwi i przy okazji zmienić głośniki na lepsze. U mnie kierowcy zakładali radia i głośniki do nowych aut, te trafiały zarówno na serwis jak i likwidacje szkód czy szkody całkowite i nikt nigdy nie robił nam przeszkód z tego powodu, serwisy Citroen, Peugeot, Man i Iveco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...