Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w zlokalizowaniu trzeszczenia


Davidho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, mam mały problem, nie jest to jakoś mega uciążliwe ale jednak coś jest nie tak. Zaczynając od początku jednostka sterująca to Alpine ilx 702d, wzmak na przód mosconi as100.4. Problem polega na słyszalnym trzeszczeniu w tweeterach przy niektórych kawałkach, najbardziej słychać gdy gra pianino. Włączyłem sobie te same utwory w domu (tidal hi fi) no i nic nie hałasuje, czyli nie jest to wina samych utworów. Następnie zdemontowałem zwrotnicę i tweetery, zabrałem do domu pod wzmacniacz domowy i cisza, nic nie trzeszczy. Poszedłem znowu do samochodu i puściłem muzykę pomijając radio, myśląc ze coś nie tak z rca. Więc chinche do wzmaka i telefon bezpośrednio, dalej słychać trzeszczenie. Skoro w domu nie trzeszczy na tym samym źródle(telefon)wykluczyłem zwrotnicę i głośniki. Podmieniłem wzmaka na stega k2 ii dalej trzeszczenie, nie wiem już co z tym robić. Masa sprawdzona, z karoserii, chinche nowe.

 

Niby nie jest to mocno słyszalne i w zasadzie tylko na niektórych utworach ale skoro nie powinno tak być to trzeba szukać przyczyny. Szczerze mówiąc myślałem że tak jest w tych utworach dopóki nie odpaliłem tych nagrań w domu, tak bym się nawet nie domyślił. Dodam że występuje to nawet przy cichym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagraj płyte audio 44.1khz a następnie ten sam utwór w próbkowaniu 48khz 96khz i 192khz i porównaj trzeszczenie

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Z płyty nie sprawdzę, bo nie mam odtwarzacza, używam tidal hi fi po kablu, ewentualnie usb i flac.

Z usb i telefonu po kablu trzeszczy tak samo na tych samych utworach.

Czy poprowadzenie masy bezpośrednio z akumulatora coś może dać? Nie chce się bez sensu narobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest to kwestia źródła, rca, wzmacniacza, zwrotnic i samych głośników to zostają przewody głośnikowe, choć to mało prawdopodobne. Słychać w obu głośnikach?

W obu identycznie, tylko że to na niewielu nagraniach słychać, głównie jak pianino gra. Jak miałem zdemontowane zwrotnice to podpinałem na krótkim przewodzie więc przewody raczej nie ale dzięki za sugestie. Ta masa bezpośrednio z akumulatora raczej nic nie zmieni? Mogłem nie włączać tego w domu, jak nie wiedziałem to mi nie przeszkadzało, a teraz mi to spokoju nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale chyba znalazłem przyczynę. Podmiana radia nic nie dała, tego się spodziewałem bo podpinałem inne źródło(telefon) już wcześniej. Przypomniało mi się że kable do wzmaka na przód są cca(hollywood), zostały mi po poprzednim aucie. Zamiana na spawarkę przy masie poprawiła sprawę, co dziwne po tym kablu cca nic nie widać, konektor zaciśnięty mocno, przy wzmacniaczu bezpośrednio wsunięty przewód. Zamieniłem na spawarę i po temacie. Nie wiem czy cca się jakoś w środku utlenia czy co, ważne że problemu już nie ma. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...