Skocz do zawartości

trochę rzeźba - robimy audio w BMW E38 (seria 7)


Oktagon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się za instalację w ostatnim nabytku
 

plan jest taki: zostawiamy seryjny odtwarzacz gdyż świetnie pasuje do wnętrza i obsługuje komputer pokładowy
w drzwi chcę włożyć nowe głośniki 130mm system odseparowany na zwrotnicy zarówno przód jak i tył. To chcę pchnąć wzmacniaczem Audiomedia 1000.4 (4x90W 4Ohm) który posiadam
z radia wysoki sygnał przekonwertuję na niski RCA 
w bagażniku szczelinowa skrzynia z głośnikiem Rockford Fosgate Punch P1 12" - ją też mam

 

co musze kupić i w czym potrzebuję Waszej pomocy/rady

2x system odseparowany 130mm - nie mam totalnie pomysłu co kupić
wzmacniacz do tej skrzyni

Nie robię demo cara ani obwoźnej dyskoteki stąd i budżet mam ograniczony. 
 

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że na początek powinieneś zrobić bazę pod głośniki czyli odpowiednio wygłuszyć drzwi. Nie wiem czy w e38 są oryginalne komory w drzwiach i w nie chcesz pakować trzynastki. Najlepiej poszukaj w necie instalacji zrobionych już przez innych i na tej podstawie wyrobisz sobie zarys tego co mozesz mieć u siebie. Z tylnych głośników zrezygnuj. Na początek poczytaj podstawy CA i po przeglądaj galerie innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpieszę z tłumaczeniem

 

mam oryginalne komory w drzwiach, same drzwi są fabrycznie wygłuszone, nie chcę tu nic rzeźbić więc 165mm system odpada bo mi po prostu nie zmieści się. 
chęć założenia 2 zestawów 130mm nie ma związku z oszczędnościami a z chęcią wykorzystania komór, które już tam są.

 

post-12638-0-46160500-1577365246_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie robię tego na odwal się

szukam rozwiązania, które nie zepsuje mi auta a coś zagra. To czy to zagra dobrze czy nie to już kwestia gustu, bo dla jednego seria jest OK, dla innego demo car to nadal mało.

Montaż głośników 165 nie wchodzi w rachubę. 

poczytałem trochę forum i nadal nie bardzo wiem jaki system warto zakupić. Jeżeli, ma ktoś faktyczne doświadczenie z systemami tej wielkości i zechce się nim podzielić, będę wdzięczny bardzo. 

Co do wzmacniacza mam już jakiś pomysł, pochwalę się jak kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wiesz w jakich i czy w komorach zagrają te głośniki?

znasz pojemność swoich komór?

trochę próbujesz na "pałę" wsadzić coś i liczysz że zagra.... 

nie żebyśmy cię krytykowali i wytykali ale podejdź na chłodno do rad które ci dają koledzy.

zepsuć coś jest najłatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, liczę, że głośniki na pałę wsadzone w obecne komory i pchnięte wzmacniaczem zagrają lepiej niż to co jest.
Budowanie nowych komór, przerabianie dosyć mocne mocowań oraz boczków drzwiowych aby wsadzić większy głośnik dla mnie mija się z celem. 

Wiem, że zgodnie ze sztuką i wiedzą forum 165mm byłoby lepsze ale nie biorę tego pod uwagę ze względów wyjaśnionych powyżej. 
 

Wiem, że Was pasjonatów proste i tanie systemy bardziej ziębią niż grzeją ale proszę o radę odnośnie doboru systemu 130mm a nie 165mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ci napiszę że w dużej mierze sie rozczarujesz wsadzając jakieś głośniki do jakiś komór, 

jeśli chcesz zrobić to w miarę to najpierw dowiedz się jaką pojemność mają twoje komory potem poszukaj głośników które będą grać w takim litrażu.

jeśli dalej masz wrażenie że wciskamy ci kit to idź własną drogą i nie omieszkaj nas poinformować że jest fajnie a my się nie znamy tylko wciskamy jakieś kity.

zresztą zastanawiające jest to że prosisz o pomoc a wcale jej nie przyjmujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już CA w kilku autach i wciąż uważam się za laika w tej dziedzinie, to forum naprawdę daje dużo wiedzy i przydatnych podpowiedzi jak np poprawne ustawienie gain czy zmieniona faza na subwooferze przez którą dość długo bolały mnie uszy. Warto by było faktycznie zmierzyć pojemność komór jakie posiadasz w oryginale i dobrać do tego odpowiednie głośniki ale i na tym się nie kończy bo niektóre głośniki nie spisują się w zamknietych komorach. Jeżeli nie chcesz rzeźbić drzwi to możesz dodatkowo oklejić komory matami a żeby je nieco usztywnic i zmniejszyć podatność na drgania a do środka dać watoline akustyczną ale ile i czy w ogule to już musisz sam ocenić metodą prób i błędów. Jedyne 13 jakie miałem to były Helix S 5 competition w e36 pod wzmacniaczem focal fp 2.150 i było dość fajnie tylko że też trochę rzezbiłem aby miały wiecej miejsca. Poszukaj może też coś z używanego sprzętu. Wpisz również w Google e38 car audio i od razu będziesz mniej więcej wiedzieć o co mi chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc laikiem , nawet trudno jest ocenić jak bardzo się błądzi .

Prawie wszystkie dostępne głośniki 13 , nie będą poprawnie pracowały w dedykowanych komorach .

Głośniki produkowane/ obliczone do pracy w objętości drzwi , nie będą dobrze pracowały w pojemności komory ( 2 do 3 l ).

Proponuję lekturę tematu "głośniki do komór " czy jakoś tak , poznasz przynajmniej ogólny kontekst zagadnienia .

Były kiedyś Infinity Kappa Perfect 5.1 , dobrze pracowały w malej objętości , tylko , ze to bylo 10 lat temu i nie ten przedział cenowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz na myśli ten temat - Lista wooferów nadających się do komór:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/33758-lista-woofer%C3%B3w-nadaj%C4%85cych-si%C4%99-do-kom%C3%B3r/

Dzięki dobry człowieku :)

 

 

 

Są ludzie którzy wciąż mają nowy kpl i nie rozpakowany zestaw Infinity Kappa Perfect 5.1 w szafie

 

Wiem :wink2:.

Natomiast mniej znaną ciekawostką jest powierzchnia membrany , która jest znacząco większa niż powszechnie stosowana w głośnikach 13 cm , czyniąc go czymś pośrednim pomiędzy 13 a 16 , a wymiarem ogólnym jak typowa 13 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta rzeźba?? Chyba że zdjęcie boczków za taką uważasz.

Pany, jaka lista wooferow do komór??

To wygląda jakby ślepy z głuchym rozmawiał. Wzmacniacz wybrany, glosniki wybrane, a wy tu o kapiszonach, mierzeniu komór etc. Zwykła wymiana fabryki na zwykly zestaw. Tyle. Dla mnie strata czasu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta rzeźba?? Chyba że zdjęcie boczków za taką uważasz.

Pany, jaka lista wooferow do komór??

To wygląda jakby ślepy z głuchym rozmawiał. Wzmacniacz wybrany, glosniki wybrane, a wy tu o kapiszonach, mierzeniu komór etc. Zwykła wymiana fabryki na zwykly zestaw. Tyle. Dla mnie strata czasu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie mogę się z tym zgodzić, już tłumaczę dlaczego. Osobiście irytuje mnie gdy wpisuję w wyszukiwarkę jakieś hasła i muszę przeglądać dziesiątki stron na których nie ma informacji na temat o który mi chodzi bo każdy myśli że on ma tylko dany pomysł, problem i najlepszą opcją jest założenie nowego tematu w którym nie ma żadnej rzetelnej informacji. Myślę że następna osoba która wpisze w Google "audio e38" i natknie się na ten temat zastanowi się przynajmniej ze dwa razy czy pchać 13 w oryginalne komory i jakie rzeczy powinna brać pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedys motalismy kumplowi E39. Robilismy to podczas jego kilkudniowego urlopu w pl i czasu na porzadne przerobienie tych jakze latwych furtek nie bylo.

M.in. dzieki cennym informacjom, ktorymi podzielil sie Mehow, poszlismy wlasnie w oklejenie seryjnych trumienek. Wtedy (2013) Aurum Cantus i Usher Audio mialy w ofercie 13tki pod mala kubature. Nie pamietam juz, ktore z nich zamontowalismy (mialy przezroczysta membrane). Finalnie wyszedl calkiem fajnie brzmiacy system, ktory jezdzi w tym aucie do dzis. Demon kicka to to nie jest ale calosciowo brzmi naprawde przyjemnie.

 

 

EdiT;

 

Znalazlem mail z zamowieniem, Montowalismy Aurum Cantus AC-130MK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...