Skocz do zawartości

Konfiguracja radia i ustawień na wzmacniaczu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chyba uciekali z fizyki tak mi się wydaje :P 

Kabina ma znaczenie, mała powierzchnia w środku dusi niskie tony, To normalne zjawisko i grać nie będzie. Albo autor wyda na sprzęt ponad 3 tysiące,  gdzie podobny efekt w dużym kombi wystarczy wpakować 1000zł i zagra nawet lepiej. Praw fizyki nie zmienicie panowie ;P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba uciekali z fizyki tak mi się wydaje [emoji14]

Kabina ma znaczenie, mała powierzchnia w środku dusi niskie tony, To normalne zjawisko i grać nie będzie. Albo autor wyda na sprzęt ponad 3 tysiące, gdzie podobny efekt w dużym kombi wystarczy wpakować 1000zł i zagra nawet lepiej. Praw fizyki nie zmienicie panowie ;P

A ty słyszałeś kiedyś o korekcji czasu, equalizacji itp

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pisanie bajek?

 

 

Słyszałem różne samochody, i z doświadczenia powiem że nie ma co oceniać grania po rozmiarze... Nie mieszaj kompleksów z hobby.

 

Też właśnie miałem przyjemność przerzucić sprzęt do drugiego mniejszego auta, efekt? gra 4 krotnie gorzej pod względem natężenia dźwięku, jakości...  Wielkość budy ma znaczenie i to ogromne

A ty słyszałeś kiedyś o korekcji czasu, equalizacji itp

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Co to ma dać? Ustawianie wzmaczniacza oraz radia nie ma wielkiego wpływu, zauważymy może 15% różnicy co jest dalekie do godnego efektu, jeden podbije niskie częstotliwości, wydać się może że lepiej gra ale tylko dla tego bo niskim smyra, a wyższy bas nadal będzie kijowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie miałem przyjemność przerzucić sprzęt do drugiego mniejszego auta, efekt? gra 4 krotnie gorzej pod względem natężenia dźwięku, jakości... Wielkość budy ma znaczenie i to ogromne

 

 

Wszystko ma wpływ, większość ludzi dobiera klocki do samochodu, ty możesz dobierać/zmieniać samochody by dopasować do budżetowego pierdzika, twój pieniądz, twój czas.

I nawet przerzucanie samochodów nie da zamierzonego efektu, trzeba jeszcze potrafić wystroić, no ale to co jest najważniejsze to wg Ciebie sprawa błacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma wpływ, większość ludzi dobiera klocki do samochodu, ty możesz dobierać/zmieniać samochody by dopasować do budżetowego pierdzika, twój pieniądz, twój czas.

I nawet przerzucanie samochodów nie da zamierzonego efektu, trzeba jeszcze potrafić wystroić, no ale to co jest najważniejsze to wg Ciebie sprawa błacha.

O to to...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie miałem przyjemność przerzucić sprzęt do drugiego mniejszego auta, efekt? gra 4 krotnie gorzej pod względem natężenia dźwięku, jakości... Wielkość budy ma znaczenie i to ogromne

Jesteś ze Śląska to zapraszam do mojego "wielkiego auta" ;) zobaczysz co to granie hah

Niestety ale piszesz kocopoły jak koledzy zauważyli

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ze Śląska to zapraszam do mojego "wielkiego auta" ;) zobaczysz co to granie hah

Niestety ale piszesz kocopoły jak koledzy zauważyli

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Już się tak nie chwal. Małe, niewygodne i w dodatku zielone ;-)

Ale jak pamiętam to grało tam kiedyś naprawdę nieźle.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam kowalem własnego grania, albo gruby portfel albo własne kowadło :wink:

To podjadę dam ci i masz mi zrobić takie granie aby w przypadku gdy bym wrzucił sprzet do kombiaka z odpowiednim bagażnikiem wcale słabiej i gorzej nie zagrało :) Będę cholernie wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej tu zgadywanek niż solidnej podbudowy .

Poziom ciśnienia jaki uzyskamy w danym pojeździe jest ściśle związany z rodzajem nadwozia .

Same narzędzia ( korekcja czasowa ) jako taka nie wpływa na ciśnienie jakie jest udziałem zestawu basowego . Służy jedynie zgraniu zakresów . W pojazdach tego rodzaju ( raczej głośnych niz poprawnych :wink2: ) gdzie sub jest 5 do 10 razy za głośno , te narzędzia i tak niczego nie sa w stanie skorygować .  Natomiast faktem jest , ze w nadwoziach typu combi  występuję znaczne podbicie w zakresie ( tu strzelam 40 -50 Hz ) , dające znaczący wzrost poziomu basu . Elektrycznie aby to uzyskać w innym nadwoziu należałoby zwiększyć moc przynajmniej 4 krotnie przy tej samej efektywności głośnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej tu zgadywanek niż solidnej podbudowy .

Poziom ciśnienia jaki uzyskamy w danym pojeździe jest ściśle związany z rodzajem nadwozia .

Same narzędzia ( korekcja czasowa ) jako taka nie wpływa na ciśnienie jakie jest udziałem zestawu basowego . Służy jedynie zgraniu zakresów . W pojazdach tego rodzaju ( raczej głośnych niz poprawnych :wink2: ) gdzie sub jest 5 do 10 razy za głośno , te narzędzia i tak niczego nie sa w stanie skorygować .  Natomiast faktem jest , ze w nadwoziach typu combi  występuję znaczne podbicie w zakresie ( tu strzelam 40 -50 Hz ) , dające znaczący wzrost poziomu basu . Elektrycznie aby to uzyskać w innym nadwoziu należałoby zwiększyć moc przynajmniej 4 krotnie przy tej samej efektywności głośnika .

Moc mocą, ale zwiększenie mocy nie poprawi brzmienia na tyle żeby grało ono tak samo jak w poprzednim nadwoziu. W jednym gra tak jak należy w drugim dudni jak cholipka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...