Skocz do zawartości

Ustawienia Braxów dla Pxa 800


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Po zmianie samochodu sprzęt  wyladował w domu i chcialbym go uruchomic. Mam braxa 6.1 i 1.1. Nie mam oryginalnej zwrotnicy dlatego chcialbym to jakos możliwie ustawić na procesorze. Miałby ktoś może jakies gotowe dobre ustawienia w których braxy zagraja choć trochę jak powinny? Będe bardzo wdzięczny za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się wstępnie zorientować jakie są "potrzeby" przetworników analizując parametry zawarte w tym linku - są oba głośniki 6.1 oraz 1.1:

https://manualmachine.com/brax/


Na manualslib.com jest Manual tego zestawu razem ze zwrotnicą.

Jest wykres cięcia midbass/tweeter przy 2600Hz. Nachylenie wygląda na 12dB, midbass przy ok. 1800Hz, tweeter przy ok. 3400Hz.

To jest ocena mojego oka rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziekuje :) rozne ciecia juz probowalem i gra slabawo..

Ustawienia korektora to juz pewnie musialbym kogos z doswiadczeniem zalatwic do ustawienia?

Bo jak narazie to graja bardzo slabo i to nie problem zrodla :(

Moze jednak warto to sprzedac i kupic cos gotowego :( jakies kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziekuje :) rozne ciecia juz probowalem i gra slabawo..

Ustawienia korektora to juz pewnie musialbym kogos z doswiadczeniem zalatwic do ustawienia?

Moze jednak warto to sprzedac i kupic cos gotowego :( jakies kolumny

 

Lub spróbuj na dedykowanej zwrotce , a dopiero potem podejmuj bardziej radykalne decyzje .

Może dźwięk typu monitorkowatego nie jest tego rodzaju dźwiękiem jakiego poszukujesz/ oczekujesz .

 

 

Bo jak narazie to graja bardzo slabo i to nie problem zrodla :(

 

To źródło dźwięku masz przed czy po procku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Lub spróbuj na dedykowanej zwrotce

 


Nie mam oryginalnej zwrotnicy dlatego chcialbym to jakos możliwie ustawić na procesorze.

W tym linku masz to samo co na manualslib, czyli opis zestawu 2-way i 3-way wraz z wykresem ciecia zwrotnicy - jest bardziej wyraźny:

http://media.datatail.com/docs/manual/340874_en.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed prockiem, nie mam wlasnie zwrotnic, spotkal ktos moze gdzies uzywane?

 

To pożycz , poproś o schemat i skopiuj , zrób cokolwiek aby mieć je przez dobę i sprawdzić .

Źródło przed prockiem w żaden sposób nie nie może zapewnić dźwięku wyższej klasy niż klasa samego procka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku masz to samo co na manualslib, czyli opis zestawu 2-way i 3-way wraz z wykresem ciecia zwrotnicy - jest bardziej wyraźny:

http://media.datatail.com/docs/manual/340874_en.pdf

Sprobuje tak ustawic, chociaz nie wierze ze to duzo pomoze.

Zawsze myslalem ze zwrotnica to nie tylko ciecia ale takze podbijanie i obnizanie poszczegolnych zakresow dla uzyskania pozadanej charakterystyki, czy jedak sie myle?

Patrzac na nowe zestawy to cena zwrotnic braxa to tyle samo co procek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę tu taką sytuację. Kupiony tłusty sprzęt, a parę zł komuś za strojenie dać to już szkoda. Każdy probuje zaoszczędzić to normalne, ale na wszystkim się nie da. Czasem trzeba komuś zapłacić za usługę, jak grzebać do zepsucia.

Niestety brak Ci wiedzy żeby to ogarnąć, już nie wspomnę o doświadczeniu i sprzęcie pomiarowym. Zamiast zastanawiać się czy to sprzedać może trzeba najpierw wykorzystać maks danej aplikacji.

Nie robię tu nikomu reklamy, ale patrzę realnie na stan rzeczy.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten aspekt wymieniałem nie dalej niz kilka dni temu , mało tego te "kilka groszy " to ułamek całkowitej kwoty za system ( klocki ) i najlepiej wydany . Zestaw za połowę kasy zrobiony i ustawiony z głową , zagra zdecydowanie lepiej od dwa razy droższego ustawionego byle jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to kolumna, okolo 50 litrow. Niskie i wysokie graja super, problem mam uzyskaniem ladnej srednicy i ogolnej spojnosci. Bardzo chetnie zlecil bym komus z doswiadczeniem, ale niestety mieszkam w monachium :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to kolumna, okolo 50 litrow. Niskie i wysokie graja super, problem mam uzyskaniem ladnej srednicy i ogolnej spojnosci. Bardzo chetnie zlecil bym komus z doswiadczeniem, ale niestety mieszkam w monachium :(

München tyż nie problem. Czy aby Truck albo raflip w tamtych okolicach nie przebywa?

Ewentualnie polecam zajrzeć na klangfuzzis.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam braxy już pare lat, ale ze mam to od razu nie znaczy ze potrafię je ustawić :)

 

Spotkać się możemy, nie widzę z tym problemu

Tylko ze teraz od poniedziałku będę mieć 3 tygodnie drugie zmiany, wiec jedynie tylko do południa będę mieć czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Spotkanie było, nawet dwa :)

Za pierwszym razem było słuchanie w aucie i trochę w domu, w między czasie Rafał kupił kolumny do domu i dalej nie chce to mu grać.

Wczoraj przyjechał z kolumnami do mnie i kolumny zaczęły tak grać jak sobie to wyobrażał, nawet próbowaliśmy jego amplituner u mnie.

Podłączania było z 10min a sprzęt zagrał może z 2-3min i padło stwierdzenie odłączamy te „padło” :D

 

Jako źródło robił TIDAL z komputera do dac Denon i wzmacniacz yamaha, kolumny (zakupione przez Rafała) to ponad 20 lat stare Dali.

 

Na początku puszczaliśmy muzykę z tidal na tel i do airport express> dac denon.

Już tutaj jest słyszalna różnica, airport jakby tłumi delikatnie dźwięk i brakuje rzeczy w muzyce

Jednak lepsze rozwiązane to PC>DAC po usb

 

To są moje odczucia co do grania, może Rafał tez się wypowie jak on to widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te Braxy zagrały na wyjeździe zgodnie z oczekiwaniami ?

Więcej piszecie o źródłach dźwięku a mniej o brzmieniu samych kolumn .

Sprawa o tyle zagadkowa , ze samo składanie średnicy z górką jakoś specjalnie nie zależy od pomieszczenia , natomiast dół pasma to i owszem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...