Skocz do zawartości

Obudowa subwoofera w felgę koła zapasowego


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was kupował i posiada taką obudowę? Muszę gdzieś przemieścić suba z bagażnika, żeby nie zajmował miejsca. Obecnie mam Excursion 10s4 w małej zamkniętej obudowie. Zabudowa boczku bagażnika nie wchodzi w grę, bo basser nie ma jeszcse takiej dostosowanej do Passata B8.
Zastanawiam się czy rozwiązanie, które proponują (obudowa 15L w felgę koła zapasowego) po zakryciu, nie będzie powodowało drgania i trzeszczenia pokrycia bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Passacie b8 jest tak, że między tym przykryciem a kołem zapasowym jest z 15cm różnicy (wolna przestrzeń) przez to pokrycie nie jest materiałowe tylko zrobione z jakby obitego mdf. Wolałbym nie wycinać nic w tym... Jaki był problem po przykryciu? Grało zbyt cicho czy wpadło coś w rezonans?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem taką skrzynkę, ale zamiast całego koła zapasowego. W ogólnym rezultacie klient nie wykorzystał jej, za dużo wygłuszania i usuwania rezonansów elementów drgających miał i zaprzestał projektu. Sama skrzynka to niezła rzeźba niestety, dużo szlifowania żeby nie był wielobok, a faktycznie okrągłe, ale do zrobienia. Ciekaw jestem jak to robi baser, czy kupuje jakaś rurę z MDF czy rzeźbią to sami? 

Nie polecam Ci jednak robić tak żeby czymś to nakrywać bo może być problem z SPL i trzeszczeniem wszystkiego, w rezultacie wyjdzie, że słuchają wszyscy za samochodem lepiej jak Ty w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Myślę że zawijają pilśnie w kółko na mokro

Są filmiki, gdzie nacinają z jednej strony płytę. Kilkadziesiąt w łuku, lub kilkaset nacięć gdy ma być kolisty kształt. Następnie zwijane jest nacięciami w środku koła i szpachlowane.

Czy tak basser robi? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladen na swojej stronie ma zdjęcia gotowych już cylindry ze sklejki (hdf?).

Jeden z dystrybutorów ma na swojej stronie dokładne info na ten temat: https://www.gladen-autohifi.de/subframes.html

 

Pytanie po za konkursem. 'Tuba' to mocno odradzany temat w CA. Czy w przypadku gdy owa tuba nie jest taka długa i port br jest z przodu lub skrzynia jest zamknięta to wady tego rozwiązania się niwelują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...