Skocz do zawartości

Rozszerzenie do aktywnej 3-way na obecnych gratach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników,

 

Mój obecny „szpej”

Morel Virtus 602,Focal SUBP30DB, Alpine PDX V9, Alpine CDA-137BT, Alpine 9835r, Alpine CHA-S 634 + cinche,kable DLS i reszta dupereli.

Na wiosnę chciałbym korzystając z tych klamotów złożyć coś ciekawego w nowym samochodzie. Myślę nad aktywnym 3-way. A teraz dłuuuuga lista pytań/dylematów do doświadczonych użytkowników.

  1. Muszę dokupić „średniaka” – czy próbować z Morel CDM 54 Midrange  czy polecacie coś innego co zagra w tym systemie. Osobiście chciałbym żeby wszystko było już morelowate w tym aucie. Konstrukcja drzwi wymusza jego zamontowanie  i tweetera na słupku.
  2. Chciałbym poprowadzić zasilanie do każdego głośnika osobno. Wiem że tył „nie gra” ale często będę przewoził tam pasażerów i niech tez mają coś z życia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optyk do Morel Virus plus wzmacniacze klasy D - trochę to się mija z celem. 

Radia sprzedaj za to kupisz Helix DSP - wpinasz się po HI input i dalej wzmacniacze, ale klasy D nie puścił bym na MID/TW. 

Raczej pomyśl o wymianie tweetera, bo za cenę MID/TW kupisz np Brax NOX28   - efekt będzie 10 razy lepszy niż te morele w 3 way a i mniej motania się przy ustawieniach.

 

kombinacji masz ze 20 przy tym co napisałeś, a nikt ci nie napiszę kup to i to i będzie grać :) znajdź kogoś z okolicy podjedź i posłuchaj, będziesz wiedział co kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się zastanawiam czy przy MP 5.16 warto dokupić PDX F6. Wtedy zrezygnowałbym z PDX V9 i dołożył PDX M12. Czy warto celować w F6 przy tych wooferach, czy może pozostać przy F4 lub V9?

 

Zastanawiam się tez jaka będzie różnica w graniu Morela Ultimo 12 1000W RMS na Alpine PDX V9, a Alpine PDX M12...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


optyk do Morel Virus plus wzmacniacze klasy D - trochę to się mija z celem. 

proszę o rozwinięcie wątku

 

 

 


wpinasz się po HI input i dalej wzmacniacze

napisałem że chcę żeby wszystko najelpiej po optyku, nie potrzebne mi konwentery

 

 

 


ale klasy D nie puścił bym na MID/TW

proszę o rozwinięcie wątku

 

 

 


Raczej pomyśl o wymianie tweetera, bo za cenę MID/TW kupisz np Brax NOX28   - efekt będzie 10 razy lepszy niż te morele w 3 way a i mniej motania się przy ustawieniach.

Jak wymienie tweeter to dalej będzie to tweeter na wzmacniaczu klasy D, czyli wg. Ciebie bez sensu. I według mnie jeszcze bardziej bez sensu. Ma być 3-way bo chcę się "motać"


 

 


optyk do Morel Virus plus wzmacniacze klasy D - trochę to się mija z celem. 
 

proszę o rozwinięcie wątku

 

 

 


wpinasz się po HI input i dalej wzmacniacze

napisałem że chcę żeby wszystko było najlepiej po optyku, nie potrzebne mi konwentery

 

 

 


ale klasy D nie puścił bym na MID/TW

proszę o rozwinięcie wątku

 

 

 


Raczej pomyśl o wymianie tweetera, bo za cenę MID/TW kupisz np Brax NOX28   - efekt będzie 10 razy lepszy niż te morele w 3 way a i mniej motania się przy ustawieniach.

 

Jak wymienie tweeter to dalej będzie to tweeter na wzmacniaczu klasy D, czyli wg. Ciebie bez sensu. I według mnie jeszcze bardziej bez sensu. Ma być 3-way bo chcę się "motać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

klasy D nie puścił bym na MID/TW

 

Mam cały setup w kasie D na JL Audio i też się z tobą nie zgodzę, 3 drogi aktywne do tego dwa subwoofery, jeden z przodu. Moim zdaniem sporo sukcesu to kwestia strojenia a nie zmiana klocków by osiągnąć jakiś złoty środek o czym sam się przekonałem po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem żebyś posłuchał jak to gra, w swojej byłej już karierze "handlarza' przewaliłem nie jednego PDX'a obecnie testuję JL Audio HD 600/4 ale to nie jest to co np. Sinfoni

Ja miałem możliwość podłączenia i posłuchania a to że mi nie leży klada D na mid/tw to już moja sprawa i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem żebyś posłuchał jak to gra, w swojej byłej już karierze "handlarza' przewaliłem nie jednego PDX'a obecnie testuję JL Audio HD 600/4 ale to nie jest to co np. Sinfoni

Ja miałem możliwość podłączenia i posłuchania a to że mi nie leży klada D na mid/tw to już moja sprawa i tyle w temacie.

Myślę że to zupełnie inna półka wzmacniaczy .... pdx vs sinfoni nie ma sensu ich porównywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra pod tw  ?

Czy jest to kwestia techniczna , czy istnieje realne zagadnie .

Proponuję przemyśleć , częstotliwość próbkowania a możliwość realnego odtworzenia  kształtu w zależności od częstotliwości sygnału audio.

 

To teraz poczytam burze merytorycznych wypowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie będzie jednak tak:

1.Alpine PDX V9

2. Alpine F4

3. Helix DSP PRO MK2 (suma summarum potrzebne będzie 9 kanałów - PxaH800 nie da rady tego pociągnąć)

4. Do Virtusów wleci Morel CDM 880, potem pewnie jeszcze zamienię tweetery na Piccolo

5. Na tył cokolwiek za 500-600 zł, pewnie coś morelowatego

I tak to sobie będzie wszystko grało

 

Punkt awaryjny

6. Zbieranie wiedzy i środków finansowych :zalamany: na dwa porządne 4-kanałowce w klasie AB (150W minimum na kanał) + mono


 

 


Czy jest to kwestia techniczna , czy istnieje realne zagadnie .

:super: :super: :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwość dzielenia się wiedzą jak na elektrodzie... Szkoda, bo czytajac forum ciężko się czegokolwiek dowiedziec lub nauczyć... Ci co wiedzą niewiele przepisuja to co przeczytali bez zrozumienia od innych, Ci co wiedzą to wiedzą. I nic nie powiedzą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym smieszne podejscie ? Na forum jest bardzo dużo informacji ... jak ktoś chce to znajdzie czy wszystko trzeba podawać na tacy nawet bardzo podstawowe rzeczy ? Dają wskazówki A nie mówią wprost żeby ktoś się delikatnie Zagłębił w temat ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest dziadostwo i tyle. Nigdy klientem takiej osoby nie będę, bo to smieszne podejście.

Oj zdziwił byś się. 

Z drugiej strony nie dziwie sie czemu wiedza jest przez doswiadczone osoby strzerzona. Dobry mechanik, specjalista w swoim fachu tez nie podpowiada co moze byc przyczyna danej usterki. Spedzil na nauce lata, zjadl zeby i osiwial a ktos chce cos na wyciagniecie reki... niestety za takie doswiadczenie sie placi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co zabierać głos jak nie chce się podpowiedzieć. Żeby podbić sobie ego, bo ja wiem a oni nie? To jest właśnie typowa elektroda. Ja tam nie boje się podpowiadać w tej dziedzinie w której zajmuje się zawodowo i nie muszę podpowiadać zagadkami, mogę wprost. A nie wydaje mi się, żebym był naiwniakiem, który psuje sobie biznes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają wędkę a nie rybę :) i też mi się to podoba bo dzięki pokorze dużo się nauczyłem a nie płakałem że nie dostaje jak na tacy. Zwłaszcza rady Nakamichi jak odsłuchiwał moje auto, zwrócił uwagę na parę rzeczy ale to już ja zostałem z tym żeby powalczyć o przy okazji czegoś się nauczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...