Skocz do zawartości

Korekcja czasowa w istniejącym systemie car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jako świeży posiadacz rozbudowanego systemu (o subwoofer :cwaniak: ) zaczęła mnie denerwować pewna kwestia związana z opóźnieniem czasowym niskich tonów ale również nachalnością tweetera od strony kierowcy. Wyciszanie lub regulacja balansu to amatorskie półśrodki które za bardzo nic dobrego nie wprowadzają. 

 

W samochodzie innego forumowicza na własne uszy odkryłem jakiś czas temu jak pięknie można wyregulować "scenę" dźwieku - czyli odpowiednie opóźnienie przodu względem tyłu(suba) ale i lewego kanału względem prawego. Cała orkiestra pięknie grała dosłownie przed oczyma heh - cytat właściciela ale dokładnie tak było.

 

Zastanawiam się czy można coś zrobić jak już posiadam radio i wzmacniacz który nie ma tych funkcji. Nie chce zmieniać wzmaka bo długo szukałem (jest odpowiednio mały i mocny) a radia nie mogę - mam radio z wbudowaną obsługą klimatyzacji i nie można tego zmienić od tak sobie - jedynie poważna modyfikacja(czyt. rzeźba) umożliwiłaby zmianę radia które ma funkcję "czasówek"

 

Czy jest jakieś rozwiązanie na rynku - procesor dźwięku czy coś co podłącze w układ radio -wzmacniacz i bede mógł wprowadzić odpowiednie opóźnienia ???  dziękuje z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki , nawet obsługa z aplikacji pod Androida :-)

 

Rzecz jasna chciałbym coś tańszego kupić ,chociaż po wstępnych poszukiwaniach widziałem też 4 cyfrowe oferty podobnych urządzeń ale akurat nie byłem pewny czy się nada - nie wiem czy jest sens ogłaszać na giełdzie - takie rzeczy chyba nie są chodliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% pytań , dotyczy nie tyle możliwości technicznych czy systemowych jako takich , a jak to zrobić za ułamek potrzebnej na to kwoty .

Na rynku funkcjonuje bardzo dużo rozwiązań , ale nie są dostępne za 100 czy 200 zł , angażowanie do tego forum niczego w tym stanie nie zmieni  :wink2:

 

Zupełnie inna sprawa , to nadzieja , ze zastosowanie urządzenia z identyczną nazwą funkcji ,będzie skutkowało tym samym dźwiękiem , tu niestety "progi " są dużo bardziej bolesne dla kieszeni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rzecz jasna chciałbym coś tańszego kupić ,chociaż po wstępnych poszukiwaniach widziałem też 4 cyfrowe oferty podobnych urządzeń ale akurat nie byłem pewny czy się nada - nie wiem czy jest sens ogłaszać na giełdzie - takie rzeczy chyba nie są chodliwe?

Ten procesor GMS to jeden z najtańszych na rynku i raczej będzie ciężko znaleźć coś innego co nie będzie wymagało większej wiedzy i umiejętności żeby to sklecić. Są jeszcze ciekawe rozwiązania miniDSP: https://www.minidsp.com/ ale najtańsza opcja (bez obudowy) kosztuje 80$ + przesyłka, oprócz tego miniDSP ma wejście niskonapięciowe i z tego co kojarzę to korekcja czasowa jest w dość małym zakresie (trzeba spojrzeć do dokumentacji).

W twoim przypadku dobrze by było wejść do procesora po hi input. Z procesora wychodzisz już obrobionym, niskonapięciowym sygnałem na wzmacniacz. GMS ma też plus w postaci wbudowanego wzmacniacza, więc możliwości konfiguracji jest więcej.

Czy procesory są chodliwe na giełdzie? Oczywiście, patrząc od jakiegoś czasu na forum, widzę trend, że do każdej nawet najprostszej instalacji proponowany jest procesor bo inaczej "nie zagra" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy procesory są chodliwe na giełdzie? Oczywiście, patrząc od jakiegoś czasu na forum, widzę trend, że do każdej nawet najprostszej instalacji proponowany jest procesor bo inaczej "nie zagra" :-)

Trend to jest taki ze 99% tematow jest typu : mam ori jednostke i nie chce jej zmieniac , nie dotykam dzrzwi bo mam gwarancje , do tego mam ori wzmacniacz i chce zeby zostal.Jakie glosniki zeby super gralo ??

 

I co masz takiej osobie polecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi dobrze napisał. no niestety nie da się mieć wszystkiego za kilka zł, ten gms jest bodaj najtańszą opcją, anyway 599 zł za nowy dsp i 4 kanały jest bardzo dobrą opcją. ile twoim zdaniem maskun miałoby to kosztować? 200zl? litości.

i rada. mniej pisania więcej czytania. od nabijania postów wiedzy nie przybędzie. miłej lektury.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trend to jest taki ze 99% tematow jest typu : mam ori jednostke i nie chce jej zmieniac , nie dotykam dzrzwi bo mam gwarancje , do tego mam ori wzmacniacz i chce zeby zostal.Jakie glosniki zeby super gralo ??

 

I co masz takiej osobie polecic ?

Tu też masz rację, ale to znak czasów, im nowsze auto tym mniej przyjazne do dłubania i wszystko coraz bardziej zintegrowane ze wszystkim.

 

 

Mosconi FSA

 

Sprawdziłem w pierwszym sklepie z brzegu to w stosunku cena/możliwości to dość blado wypada. Jak się koledze zachce za tydzień (bo patrząc na posty dość szybko idzie z tematami) zrobić aktywkę to na procesorze będzie mógł coś powalczyć, a tych Mosconi to by musiał zdaje się kupić przynajmniej dwie sztuki żeby zgrać ze sobą przód i suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% pytań , dotyczy nie tyle możliwości technicznych czy systemowych jako takich , a jak to zrobić za ułamek potrzebnej na to kwoty .

 

Na rynku funkcjonuje bardzo dużo rozwiązań , ale nie są dostępne za 100 czy 200 zł , angażowanie do tego forum niczego w tym stanie nie zmieni

 

tak zgadzam się ogólnie z Tobą - jednak jak do tej pory udaje mi się szukać odpowiednich ofert lub rozwiązań które kosztują znaczenie mniej niż sugerowane opisy jakie to kwoty trzeba wydawać. Wiadomo że to jakiś kompromis a nie szukam też czegoś najtańszego - najgorszej jakości. Uważam że nie ma sensu dla mnie wydawać grubych pieniędzy na car audio.

Wiem że jesteś specjalistą w swojej dziedzinie(kiedyś rozmawialiśmy) i nie idziesz na ustępstwa. Ja mam jednak wiele innych wydatków i uważam że można poszukać, znaleść taniej i efekt będzie taki sam - bez porównywania miernikami itp tylko na ludzkie ucho.

*mała dygresja....Ja jestem zawodowo informatykiem specj. sieci - i tutaj zaś ja nie polecę nikomu switcha, routera czy każdego innego urządzenia sieciowego z chińskiego/plastikowego pochodzenia....chociaż ludzie nie przywiązujący uwagi do tego kupią badziewny odpowiedni router i będą tak samo posiadać np.funkcje firewalla, media serwera czy agregacji sieci wifi/lan.

 

 

 

Mosconi FSA

 

dzięki przemyślę to lub tego GMSa

 

 

 

W twoim przypadku dobrze by było wejść do procesora po hi input. Z procesora wychodzisz już obrobionym, niskonapięciowym sygnałem na wzmacniacz

 

u mnie muszę po wysokim bo nie mam w radiu wyjścia RCA.

 

 

 

Trend to jest taki ze 99% tematow jest typu : mam ori jednostke i nie chce jej zmieniac

 

być może jest taki trend ja radia nie mogę zmienić - chyba że zaproponujesz jak mam to zrobić(żeby działała klimatyzacja w samochodzie)

to moje radio:

 

204506d1442515923-2007-outback-navigatio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% pytań , dotyczy nie tyle możliwości technicznych czy systemowych jako takich , a jak to zrobić za ułamek potrzebnej na to kwoty .

 

Na rynku funkcjonuje bardzo dużo rozwiązań , ale nie są dostępne za 100 czy 200 zł , angażowanie do tego forum niczego w tym stanie nie zmieni :wink2:

 

 

 

tak zgadzam się ogólnie z Tobą - jednak jak do tej pory udaje mi się szukać odpowiednich ofert lub rozwiązań które kosztują znaczenie mniej niż sugerowane opisy jakie to kwoty trzeba wydawać. Wiadomo że to jakiś kompromis a nie szukam też czegoś najtańszego - najgorszej jakości. Uważam że nie ma sensu dla mnie wydawać grubych pieniędzy na car audio.

 

Wiem że jesteś specjalistą w swojej dziedzinie(kiedyś rozmawialiśmy) i nie idziesz na ustępstwa. Ja mam jednak wiele innych wydatków i uważam że można poszukać, znaleść taniej i efekt będzie taki sam - bez porównywania miernikami itp tylko na ludzkie ucho.

 

Proszę cytuj całość wypowiedzi bo wypowiadasz sie w kwestii gdzie wyraziłem swoją opinię i się do niej odnosisz .

To ze masz odmienne zdanie , w niczym mi nie przeszkadza , masz dużo czasu na na ich korektę , jako hobby Car Audio nie ma ograniczenia czasowego :wink2:

 

 

 

 

Zupełnie inna sprawa , to nadzieja , ze zastosowanie urządzenia z identyczną nazwą funkcji ,będzie skutkowało tym samym dźwiękiem , tu niestety "progi " są dużo bardziej bolesne dla kieszeni .

 

 

O właśnie o ten fragment chodzi  i to dokładnie dla ucha a nie dla mierników :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nakamichi zaznaczyłem fragment bo do niego chciałem się odnieść chociaż całościowo Twoja wypowiedź ma faktycznie inny wydźwięk  :-)

 

Aha i ogólnie tak jak piszesz: hobby Car Audio nie ma ograniczenia czasowego.....heh kiedyś miałem jeszcze mniejsze wymagania co do dźwięku - teraz się to zmieniło znacznie ale np. wydawanie 3000zł za wzmacniacz jest ciężkie do zrozumienia dla mnie...może faktycznie jak się posiada głośniki które przyjmują po 800W w RMS to taki piec będzie tyle kosztował ale nie zrozumiem tez po co 800W w samochodzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może jest taki trend ja radia nie mogę zmienić - chyba że zaproponujesz jak mam to zrobić(żeby działała klimatyzacja w samochodzie)

to moje radio:

 

204506d1442515923-2007-outback-navigatio

 

Tutaj masz dość obszerny temat z przeróbkami w Legacy.

https://forum.subaru.pl/topic/84270-modyfikacje-wnętrza-dołożenie-nawigacji-lub-pomysł-na-ciekawa-modyfikację/

 

Pomysły są różnie, ale moim zdaniem jedynym sensownym rozwiązaniem jest dołożenie oddzielnej instalacji i montaż zwykłego radia 1-din.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Aha i ogólnie tak jak piszesz: hobby Car Audio nie ma ograniczenia czasowego.....heh kiedyś miałem jeszcze mniejsze wymagania co do dźwięku - teraz się to zmieniło znacznie ale np. wydawanie 3000zł za wzmacniacz jest ciężkie do zrozumienia dla mnie...może faktycznie jak się posiada głośniki które przyjmują po 800W w RMS to taki piec będzie tyle kosztował ale nie zrozumiem tez po co 800W w samochodzie :-)

 

To jeden z czynników do których trzeba dojść samemu , aby posiadać 300 W i nie mieć za cel aby wykorzystywać ich potencjał jedynie dla uzyskania wysokiego poziomu dźwięku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki  bonless znam tą stronę i temat jak i wiele innych zagranicznych. Dodanie oddzielnej instalacji to fakt - zawsze tak można w każdym aucie zrobić. Tutaj musiałbym poświęcić schowek i wrzucić radio 2DIN ale takich modyfikacji nie chce robić.....masz racje to jest jakieś rozwiązanie ale nie biorę go pod uwagę na obecną chwilę.

Jakbym był naprawdę wielkim "zapaleńcem" to bym tak zrobił......ale któż to wie czy za jakiś czas jakość obecnego rozwiązania mi nie wystarczy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki  bonless znam tą stronę jak i wiele innych zagranicznych. Dodanie oddzielnej instalacji to fakt - zawsze tak można w każdym aucie zrobić. Tutaj musiałbym poświęcić schowek i wrzucić radio 2DIN ale takich modyfikacji nie chce robić.....masz racje to jest jakieś rozwiązanie ale nie biorę go pod uwagę na obecną chwilę.

Jakbym był naprawdę wielkim "zapaleńcem" to bym tak zrobił......ale któż to wie czy za jakiś czas jakość obecnego rozwiązania mi nie wystarczy.....

 

Ja pewnie za jakiś czas będę się mierzył z tym samym problemem z tym, że z przedliftowym radiem. Są jeszcze ramki/adaptery pod radio 1 lub 2 din ale są dostosowane do klimy manualnej lub jednostrefowej.

Do dwustrefowej jeszcze nie spotkałem, dlatego jedynym rozwiązaniem jest montaż w górnym schowku lub zewnętrzny proc i oryginalne radio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosconi FSA

Sprawdziłem w pierwszym sklepie z brzegu to w stosunku cena/możliwości to dość blado wypada.

W tym przypadku to wcale nie wypada i szkoda zachodu. Jeśli już... audiosystem ma 4ch piecyk z wbudowaną reg. fazy i wejściem po wysokim ( nowy i za grosze). Wypada b. przyzwoicie.

 

Z doświadczenia podpowiem, że mały procek GMS'a to w Twoim przypadku najlepsze co możesz zastosować. Daje b. dobry sygnał, nieograniczoną możliwośc regulacji zwrotnicy, czasówki, reg,. poziomu każdego z głośników...Śpieszyłbym się bo się kończą(brak u dystrybutora). Jak się zrobi deficyt to cena wróci do sprzed promocji a to już sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia podpowiem, że mały procek GMS'a to w Twoim przypadku najlepsze co możesz zastosować.

Wiesz co najbardziej to do mnie przemawia...dużo regulacji i najważniejsze z telefonu. W tej chwili mam wzmaka pod siedzeniem i kilka razy chciałem dokonać drobnych zmian - uwierzcie dużo zachodu żeby się dostać.

 

Czy tego GMSa można użyć tylko jako przelotka do wzmacniacza - nie widzę w opisie jak i na zdjeciach jak są opisane te gniazda RCA. Nie chce wzmacniać z tego DSP głośników tylko użyć czasówek dla moich 3 kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz 4ch z radia lub 4ch po rca a wychodzisz 4ch na głośniki z wbudowanego wzmacniacza lub 6ch w pełni regulowanymi na zewnętrzny wzmacniacz. Możesz zrobić aktywkę 2way+ sub lub przód+ tył+ sub.Zwrotnica nie ma ograniczeń więc można pociąć aktywnie średniaka z wooferem i subem a podział mid/tw zrealizować pasywnie Przy okazji pudełeczko robi remotkę.


 

 


..dużo regulacji i najważniejsze z telefonu.

Sama ilość i wygoda to jedno ale całokształt który może wyjść przy jego użyciu to już zupełnie inna bajka. Moim zdaniem cena sprzed promocji(1000zł) była i tak okazyjna jak na to co otrzymujemy finalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości konfiguracji są dowolne, u mnie wchodzą przednie kanały na 4 wejścia hi input i z tego są 3 pary RCA, sygnał na nich może być cięty jak się tylko podoba, wyjścia z GMSa to front, real i sub ale w każdym masz możliwość cięcia od góry i od dołu ze stronoscia 6, 12, 18 i 24dB i częstotliwość co 1Hz w całym przedziale. Jedynie czasówki dla wyjścia SUB są wspólne dla prawego i lewego kanału. Masz tez osobny equalizer dla front i real.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...