Skocz do zawartości

Corsa vs Fiesta.


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do Lanosa. Znajomy miał tą wersję 1.6 106 koni bodajże. Nie narzekał, auto zbiera sie fajnie, paliło na gazowni max 8-9 litrów w mieście przy spokojnej jeździe. Problem jest z trwałością silnika. 3 razy padła UPG, aż w końcu na trasie rozwaliło cały dół silnika. Nie pamiętam dokładnie... Chyba panewki, wał, korbowody.

 

Ale to też zależy od konkretnego auta, czy ktoś o nie dbał itp.

 

A jeśli chodzi o auto które ma jakoś w miarę fajnie jechać, to Civic jak najbardziej. V generacja w hatchbacku, albo w Coupe najlepiej. Tylko wtedy musiałbyś podnieść budżet do 7 tysi. Tu masz przykład http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9109424

 

Chyba, że chcesz auto, które na prawdę zapierdala i mało pali. W takim wypadku napisz do mnie :zdziwko: Kumpel ma do sprzedania Civika 4 Gen hatchback (tzw żelazko) z silnikiem D16A9 z Hondy CRX. Do tego zrobiony profesjonalnie zimny dolot i wydech na prawie pełnym przelocie daje jakieś 140 koni przy masie poniżej 900kg razem z kierowcą. No i do tego pali 6 litrów na trasie (mierzone u kumpla w CRX przy takim samym silniku) i max 9-10 po mieście jak się kręci do 7-8 tysięcy cały czas :D

 

No i chce za nią 4 albo 5 tysi. Jakbyś był zainteresowany, to napisz, spróbuję Cię z nim skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś Hondę? Bo ja z bratem przerabiam już trzecią, jego dziewczyna też ma, i mam przynajmniej ze 40 znajomych hondziarzy. Nikt Ci nie powie, że części są drogie, albo trudno dostępne. Coraz więcej jest części do Hondy. I są to faktycznie auta niemalże bezawaryjne.

 

Miał mój brat Preludę IV gena, jeździła równo rok bez żadnego problemu, a była trochę katowana. Teraz ma 21 letnią Preludę III gena!!! I tylko w jednym miejscu niewielkie ognisko rdzy. Auto chodzi jak szwajcarski zegarek.

 

To, że części są drogie, to jest taki sam mit jak to, że Alfy Romeo i Fiaty są kijowe. Bo tak mówi większość osób, które się na tym nie znają.

 

Ps. kivlov oczywiście nie uznaj tego jako ataku w Twoją stronę. Tylko tak prostuję opinię o autach, których sporo ludzi nie zna :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian, tak się składa, ze mój kolega z domu obok zajmuje się sprzedażą części do aut japońskich.

Mieć rok auto i nie mieć problemu to zbyt krótki okres, aby oceniać auto i ważne jest jak często jest użytkowane. Ja mogę powiedzieć, że w Tico również nic się nie działo - ostatnio zmieniałem tylko parę rzeczy, ale kompletnie nic się nie psuje, a ludzie mówią, że to gó..o. Części jak barszcz - 25zł klocki hamulcowe, amortyzator ok 50-70zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu bralbym Opla jak juz z tych dwoch.. Z silnikiem 1.2 badz 1.4. A co do czesci do Japoncow, to mit.. Jak chcesz oryginal, to wiadomo, ale zamienniki kosztuja pare (doslownie) zlotych wiecej niz do VW czy Opla z porownywalnych rocznikow.. I prosze tego nie niegowac, bo mam tez 2 Japonczyki w rodzinie i kole xxxdziesieciu znajomych i nikt nie marudzi.. A do bogaczy nie naleze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Vgen z Vtec-E kosztuje trochę wiecej kaski.

 

kivlov mój brat Pralką zrobił przez ten rok jakieś 15 tysięcy km. Jeździł nią i po mieście, i w nocy po mieście xD i na trasy dłuższe i krótsze. Nigdy NIC sie nie popsuło. A zamienniki tak jak powiedział Ache są wymiernie tanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja moją Hanią zrobiłem grubo ponad 100 tys. km i nic nigdy sie nie pospuło nawet żadna pierdółka tylko eksploatacja: oleje, oponki, hamulce. Także nawet jakby części były drogie to co z tego, ale tak nie jest i z tymi cenami to mit. Może 10 lat temu były drogie, zresztą nie należy wrzucać wszystkich Japońców do jednego worka, są i takie do których części są drogie i takie do których są tanie. Zresztą tanie to pojęcie względne. Mity krążą a świat się zmienia, wszyscy mówią ze Francuzy są gówniane, a mam też takiego i jest tak samo bezawaryjny jak Japoniec.

 

Co do tematu jeżeli musiałbym już wybierać z tych dwóch to Opel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO przeczytaniu różnych postów, for internetowych, rozmow z kolegami, mechanikami znajomkami, doszedłem do wniosku, ze jednak corsa, lanos czy fiesta, to nie jest to czego szukam. Przeglądałem też allegro i wnioskuje, ze najprawdopodobniej będzie to Honda CIvic Vgen, bądź Mazda 323F, teraz słucham opinni na temat w.w aut.

Dzieki serdeczne jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

323F ladniejsza :D dziadek ma tylko ze ostatnia generacje (zanim zmienili na Mazda 3) i w silniczku 1.5 powiem Ci ze to sie ladnie zbiera a spalanie ponizej 8/100 osiagalne w miescie (mowimy o Łodzi, u nas nie ma chyba az takiego dymu na drogach jak w wawie :] )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wwkońcu trafiłem chyba z najlepszymi autkami w tej cenie, bo komu bym nie powiedział Mazda, badz Honda, to od razu, ze bardzo dobry wybór, tylko pytanie, które mniej awaryjne, do ktorego tansze czesci i ktore za te pieniadze sie kupi w lepszym stanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba auta całkiem dobre, ale Civic wg. mnie ładniejszy. No i Mazdy się tak nie kręcą jak Cify :]

 

A jeśli chodzi o Vgeny, to z silnikiem D15B2 (1.5 90 KM na pełnym wtrysku) sprowadzonego z Niemiec w bardzo ładnym stanie kupisz do 5 tysi. Reszta kasy to rejestracja, opłaty, ubezpieczenie.

 

Tutaj przykład http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9167310

 

EDIT: Tu masz jeszcze fajnego sedana: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8973490

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz honde i sie wiele nie zastanawiaj, mazdy znacznie bardziej paliwożerne i w ogóle takie nijakie. Szukaj dobre 1,5vtec i bedziesz zadowolony naprawde samochodzik wymiata juz w wersji 1.3 a z vtec'iem pod maska to rakieta na kołach :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Mazda lepsza :D Kto tu mowi, ze sa paliwozerne ?? BA 1.5 spala 6,5 na trasie i 8 w miescie.. Przy tam ma niezla dynamike..

 

No i Mazdy się tak nie kręcą jak Cify

 

Nie jechales moja K8 :P

 

EDIT: Tu masz jeszcze fajnego sedana:

 

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C8973490

 

W takim stanie ?? Nie dzieki.. Bez ogledzin auta Ci powiem, ze to trup po dzwonie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...