Skocz do zawartości

Corsa vs Fiesta.


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Planowany zakup autka do 5-6k zł. Ma jezdzic, mało palic, byc mało awaryjny :D

Dylemat dotyczcy:

Corsa B vs Fiesta MK4

Piszcie zalety, wady, wszystko co mi pomoze w dokonaniu wyb oru, ktory bedzie lepszy :D

Ew. widziane własne propozycje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W corsie odradzam silnik 1.0 12V. 1.2 nadają się moim zdaniem do jazdy po mieście.

Dobrą opcją są c14nz i x14xe. X14SZ pali więcej jak c14nz, nie wiem co namieszali w tym silniku(wszystko przez ekologię :D )

 

C14NZ jest na pewno tańszy w eksploatacji, z racji 8 zaworów(x14xe ma 16).

 

1.5TD też jest ciekawym silniczkiem, nie jest to muł, a pali mało(średnio 5,5l jak dobrze pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn mial corse 1.4 12 V i chodzila bardzo ladnie do tego stopnia ze teraz kopil druga nowa a co do fiesty to bratowa miala ten wynalazek i wciaz cos sie rabalo niestety... tam miala chyba silniczek 1.1 z tego co pamietam. pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam corse b 5 drzwi, c14nz 8v, pali mi ok 9L/100km lpg. a kumpel ma Corse (nawet trzy :hyhy: ),ale chodzi mi o 1,7D i pali mu ok 6 L ropy i ladnie sie zbiera...

 

a, i tak jak kolega wyzej napisał...szczerze to bardziej mi sie podobają Fiat Bravo niż corsy :D:D:hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to kumpel określił:

 

"Nie ładuje się w samochody zaczynające się na literę F łącznie z francuzami"

 

Co do forda to niestety ale jeden pochodzi bardzo długo a inny będzie się psuł cały czas. Nie ma zasady i powtarzalności w tych samochodach.

 

Ja wybrałbym Corsę z min. 1.4 jak cursor wspomniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do forda to niestety ale jeden pochodzi bardzo długo a inny będzie się psuł cały czas. Nie ma zasady i powtarzalności w tych samochodach.

Tak samo trafisz z oplem, VW, a to też niemcy.

Kupując używane auto trzeba przede wszystkim szukać zadbanego egzemplarza, przebieg nie jest ważny, chyba, że auto ma na papierze mały przebieg, a wnętrze wskazuje co innego, wtedy wiadomo, że coś śmierdzi.

 

kuzyn mial corse 1.4 12 V

A gdzie uciekły 4 zawory? :D

Jedynie 1.0 był 12V, z racji 3 cylindrów(4 zawory na cylinder).

 

4cyl i 12V to raczej domena fiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat miał kiedyś Corse B 1.0 i straszny muł to nie był. Osiągi nie były imponujące, ale spalanie było naprawdę przyzwoite czego nie mogę powiedzieć o Corsie B z silnikiem 1,4l. Kolega taki miał i ładnie się zbierała ta Corsa, ale niestety 7,5l benzyny to jest lekka przesada jak na taki mały samochód. Jeżeli chodzi o Fiestę to mój kolega miał taką jakiś rok i cała mu się sypnęła. bardzo dużo przyczynił się do tego jego stosunek do tego auta (dostał za darmo - rodzice kupili) więc szalał i nie szanował i już nie ma - na złom poszła.

Polecam ze swojej strony Daewoo Tico - wiem, że śmieszna propozycja, ale już w innych tematach opisywałem jego walory. Nigdy to auto mnie nie zawiodło, a jeżdżę naprawdę dużo i po różnych terenach.

Jeżeli nie Tico to wybrałbym Seicento - fakt mniej miejsca niż w Tico, więcej pali itd, ale jest ładniejszy.

Można by dozbierać troszkę pieniążków i zakupić Audi 80 B3/B4 najlepiej 1,9 napędzany olejem napędowym lub 2.0 benzynę z instalacją gazową.

 

Uptade: Zapomniałem dodać, że inny kolega miał Corse B z silnikiem 1,2l strasznie mu gniła, a na dodatek mechanicy nie wiedzieli za bardzo co zrobić, aby nie paliła 10l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak koledzy wcześniej mogę Ci tylko podpowiedzieć, żebyś nie słuchał złych opinii o Fiatach. Mój ma natrzaskane 140 tysięcy (1996 rok), turla się bardzo przyjemnie, na autostradzie przy bucie non stop i 150-160 na budziku pali równo 6,5 litra. Nigdy mnie nie zawiódł. Ostatnio zanim zrobiłem remont głowicy, żarł mi olej, alternator trochę niedomaga, bo łożyska siadają, a trasę 600 km jednego dnia zrobiłem bez zająknięcia.

 

W tej samej kasie miałbyś właśnie fiata Punto/Bravo/Brava, a to bardzo przyzwoite auta. No i najlepiej silniki 8 zaworowe u fiata, broń Boże żadnych Twin Sparków itp. U mnie rozrząd można wymienić na trasie. Ustawianie rozrządu można bez problemu ogarnąć samemu.

 

No i ewentualnie zostają Ci Golf, Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj poniżej 100 tysiecy moze byc ciezko. No chyba, ze wezmiesz kręcony :D

 

Co do Sieny, to to jest srednie auto... Raczej brzydkie, silnik ten sam praktycznie co w moim Punciaku jeśli mowa o 1.2 8v. Nie bierz nigdy Sieny z 16v silnikiem, bo są dość mocno kolizyjne te silniki. Chociaż bywały i wyjątki.

 

Ale jeśli chodzi o hatchbacka, to raczej Punto pasuje, a nie Siena. Ew. właśnie bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 323 1,5 16V - bardzo dynamiczne autko w miescie pali okolo 6,5 ( akurat mam taka z udokumentowanym przebiegiem 120tys na sprzedaz :D

Bravo 1,9 TD - 100 koni szybki i bardzo bezawaryjny samochod jezdzilem 2 lata skonczylem jak TIR we mnie wjechal ale nawet potym go poskladalismy i smigal :D mial 240tys przebiegu bezawaryjne auto

Fiestke mialem 1,8 D troche muchek ale bardzo ekonomiczny tez sie nie psuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rockerz_12, a czytales jakie ma wymagania autor? civic za 6k to ruina przedewszystkim a po modach bedzie palic w ch** takze zupelnie sie to mija z tym co chce sober.

 

A co do tematu to osobiscie wybralbym corse, sam jezdze oplem i nie narzekam, no i o wiele ladniejsza jest od fiesty :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...