Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyszło urządzonko do odbioru plików poprzez Bluetooth APT HD

Samo podłączenie banalnie proste: podpina sie pod zasilanie USB, optyk do procka, w telefonie sparowanie po Bluetooth HD i już gra

Pierwsze słuchanie bardzo obiecujące.

Jedynie problem z aplikacjami.

PowerAmp odpada bo zmiana albumu w aplikacji powoduje strzał w subie.

Juz lepiej wypada Pi Player ale w nim gorsza obsługa albumów

Jutro na spokojnie ściagne tego USB Audio Playera na 20 min i zobaczymy jak to.

 

I jak już bedzie najlepsza apka to posprawdzam jak ma sie do CD na tych samych plikach.

 

APTX-HD-Odbiornik-Bluetooth-5-0-Wireless

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka pytań do posiadaczy urządzenia Chromecast Audio i wyjścia optycznego w nim.

1. Czy urządzenie działa z telefonem na Androidzie połączone w tetheringu? Tj. telefon jest połączony do Internetu po 3G/LTE i udostępnia hotspot do którego łączy się Chromecast Audio. Czy urządzenia się widzą w takiej sieci i czy wszystko działa tak jak w "normalnej" sieci WiFi?

2, Czy można ustawić resampling na wyjściu Chromecasta do 44,1 kHz / 16 bit? Jak puszczę "gęsty" plik żeby zresamplowało zanim wyjdzie światełkiem, a ze zwykłymi plikami 44,1 kHz / 16 bit nic nie robiło.

3. Jak szybko po podpięciu zasilania urządzenie jest gotowe do użytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że rozważałem instalację ChCA do auta (kupilem to urządzenie) znam odpowiedzi na dwa pytania:

 

1. Czy urządzenie działa z telefonem na Androidzie połączone w tetheringu? Tj. telefon jest połączony do Internetu po 3G/LTE i udostępnia hotspot do którego łączy się Chromecast Audio. Czy urządzenia się widzą w takiej sieci i czy wszystko działa tak jak w "normalnej" sieci WiFi?

W moim "labie" nie udało mi się uruchomić chromecasta wraz z mobile hotspotem. Taki tryb nie jest również wspierany przez Google. Trzeba kombinować i dokładać jakiś router/access point w aucie, czyli absurd.

 

3. Jak szybko po podpięciu zasilania urządzenie jest gotowe do użytku?

Długo to trwa, tak 2-3 minuty. 

 

Po testach Chromecasta kupiłem DAPa z wyjściem optycznym. Moim zdaniem to najlepsze z czego obecnie można puszczać muzykę. Jakość jest 100x lepsza niż w chormcast audio, do tego można wrzucić duża kartę SD i wstaje szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrzanek dzięki za info, w takim razie wykreślam pomysł Chromecast Audio. Co do DAP to opcja fajna, ale czy smartfon + dobry konwerter USB - S/PDIF (np. na układzie XMOS) nie jest lepszą opcją? Oprócz grania z plików mamy Tidal, Spotify, YouTube itd., obsługa na podobnym poziomie skomplikowania co DAP.

Przy okazji jak już poruszyłem temat smartfona to widział ktoś gdzieś kabelki magnetyczne micro USB z obsługą OTG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Opusa #1 ze względu na jakoś wypluwanego dźwięku (jako, że nie złożyłem tego co chciałem obecnie wisi na allegro). 

Mariuszi używa xDuo X10T, polecane są również Shanlingi M1, M2, Colourfly C10. To duży rynek, każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Nie zdecydowałem się na smartfona + przejściówka ze względów praktycznych - czas operacyjny. Poza tym łatwiej było znaleźć miejsce w aucie na DAPa, niż smartfona plus kolejne okablowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem Opusa z:

- Shozy Alien+

- FiiO X5

- Teac HA-P90SD

 

Generalnie wybierając DAPa oprócz walorów sonicznych należy rozważać również:

- funkcjonalność (digital out, wifi, bt, funkcje sieciowe, wielkośc wspieranych kart)

- łatwość obsługi

- długość działania na baterii

 

zakup DAPa uzasadniałem również tym, że będę go brał w delegacje, po czym zmieniłem pracę :)

 

Wracając do Opusa, patrząc na wszystkie założone kryteria wypadł najlepiej. Jakość sygnału optycznego porównywałem z TEAC  PD-501HR. Nie było różnic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy wyprowadzał ktoś sygnał z jednostki 2 din na androidzie / intel po USB ? podobno w GMS 1906 evo (pewnie jakiś klon też) ktoś to zrobił już software'owo puszczając sygnał na USB, i to z całej jednostki mając z niej sterowanie głośnością. 

Szukam takowych informacji, jakby kto dysponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...