Skocz do zawartości

Wzmacniacze cyfrowe (klasa D)


rationen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

F4 PDX przekonuje całokształtem.

Graniem przypomina niebieskie audisony LRx. Jest nienatarczywy i stosunkowo miękki ale z większym kopytem.

W bezpośrednim porównaniu z F6 nie odczuwa się zbytnio mniejszej mocy.

Jak się trafi F4 można smiało brać, nie ma konieczności spinać się na siłe na F6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od jakiegoś już czasu używam w domu taniej chińskiej końcówki mocy w klasie D po pewnych modyfikacjach opartej na układzie IRS2092, powiem że wg. mnie przyszłość należy do D-klasy. Ten wzmacniaczyk to mistrzostwo świata, a jego uruchomienie spowodowało odłożenie na półkę wzmacniaczy Yamaha AX-700, Denon PMA -1060 i Nakamichi IA-3.

Można trochę poczytać tu:

http://www.audiostereo.pl/rewelacja-czy-rewolucja-czyli-sure-klasa-d_106346.html

Co do auta to czekam teraz na taki moduł:

 

http://www.ebay.com/itm/TK2050-50W-50W-2x50W-Class-T-HIFI-Stereo-Audio-Amplifier-Board-/181232868690?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item2a32521d52

 

zbudowany na TK2050 od Tripath, moduł ten zamontuję we wnętrzu zepsutego wzmacniacza CA i zobaczymy jak się sprawdzi.

Generalnie nie bać się klasy D, ważne żeby wzmacniacz był porządnie zbudowany. Nie polecam zabaw w DIY w aucie, jak to robię ja, bo można sporo popsuć, chyba że ktoś się na tym zna i wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kotlet na patelnię :)

 

Trochę czasu upłynęło od ostatniego wpisu w tym temacie i pewnie nie jeden Forumowicz miał styczność z klasą D.

Ja, z ciekawości, podłączyłem u siebie Alpine PDX F4 i muszę przyznać, że to bardzo fajny piecyk. Mimo gabarytów kipi wręcz mocą i "ochotą" do grania. Kontrola wooferów na bardzo wysokim poziomie. Mięska trochę mniej niż z DLS'a A, bardziej na modłę Helixów P/A. Góra również nie została pokrzywdzona przynależnością do "cyfraków", jest szczegółowo dla mnie momentami lekko natarczywie ale to raczej kwestia ustawień i doboru towarzyszącego osprzętu niż samego pieca. Narazie posłuchałem go raptem kilka godzin, czuję jednak, że jeszcze trochę posiedzi w bagażniku.

Według mnie jeśli ktoś nie ma parcia na "haj-endy" to PDXy są bardziej niż ok. Nieduże, mocne, nie wymagają chłodzenia, można je montować jeden na drugim ... a co najważniejsze, graniem nie ustępują bardziej rozsławionym konstrukcjom. Nie mówię, że to oczywiście że to "objawienie" w światku CA ale w miarę możliwości warto przekonać się na własnym uchu czy taka ta "cyfra" beee i niefajna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Narazie posłuchałem go raptem kilka godzin, czuję jednak, że jeszcze trochę posiedzi w bagażniku.

Zamiast w bagazniku siedza na gieldzie ;) Jakis nagly feler brzmieniowy odnaleziony czy nieprzenikniony chytry plan na inna konfiguracje?  ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Cześć. Zainteresowałem się ostatnim czasem Alpine pdx 1.600. W ofercie Alpine jest też model M6 o podobnych parametrach, jednak z tego co się zorientowałem deklaruje mniejszy poziom zniekształceń. Czy ktoś może mi doradzić jak się ma jeden do drugiego? Czy M6 jest następcą pdx 1.600. Do tej pory przód i subwoofer zasilałem z U-dimesion ProX 840.4 ale,że radio pozwala na aktywkę to powoli szukam jakiegoś fajnego mono,które zasili mi Jl audio 10w3v3.4 w zamkniętej obudowie. Zastanawiałem się również nad Dls a6 i U-dimensionem proZ 1-1500 AB. Najbardziej zainteresował mnie ProZ z tego względu, że już na przodzie mam właśnie ProXa. Jedna osoba mówiła mi,że to bardzo dobry piec i, że jest nawet nad wyrost do mojego głośnika. Gdyby ktoś z forumowiczów podzielił się opinią co do w/w plecy będę wdzięczny za pomoc w dokonaniu wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem PDX 1.600 i muszę powiedzieć że w przedziale cenowym do 700 pln ( za używkę ) daje radę, śmiga pod gladen zero 12''.  Jest mocno miękko bez zadyszki  :hyhy: a do tego ten gabaryt. Jeśli chodzi o różnice sugerował bym się raczej kwotą zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cyfrowe tylko impulsowe ;) U mnie już wszystkie piece są w klasie D. U-Dimension Pro-Z jest zawsze zimny, co by się nie działo, no chyba że jest upał i stoi na słońcu :P Bardzo ładnie kontroluje moje dwa dosyć wymagające potworki przy niskiej impedancji. A na przód Alpine PDX-F6. Małe wymiary, świetna sprawność, brzmienie nie odbiegające jakością od wzmacniaczy klasy AB. Widzę coraz więcej wzmacniaczy w tej klasie, od budżetowych konstrukcji do wyższych modeli, np zachwalany na zagranicznych forach JL Audio  HD600/4. Ostatnio miałem w rękach 4 kanałowy wzmacniacz wielkości dłoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam na cały system JL XD 600/6, nie zamierzam  zmieniać, proszę spojrzeć na wymiary tego potworka :)

 

http://www.sonicelectronix.com/item_26847_JL-Audio-XD600-6.html

 

Brzmienie ? Dla mnie świetnie gra, tutaj małe co nieco

 

http://www.stereowiseplus.com/2012/06/jl-audio-nexd-xd6006-6-channel-full.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

witam podłącze się do tematu j/w

otóż borykam sie z wyborem nowego małego wzmacniacza klasy d (plug&play )

do nagłosnienia 2 kpl DLS B6A w wygłuszonych  drzwiach /budżet do 600 zł.nie do łupanki przed blokiem, :cisza:

który wybrać  ?   może słuchaliście któregoś ,kolejność przypadkowa

KTP 445A

GM D1004

XM S400D

KAC  M1804

SXA 45

pozdrawiam serdecznie i proszę o konkretne porady -wojciech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tych nie miałem okazji słuchać, ale chcę tylko zasugerować - budżetowe wzmacniacze klasy D, o standardowych i nie zminiaturyzowanych gabarytach oprócz dostarczenia prądu, nie wnoszą nic dobrego jeśli chodzi o jakość. Wzmacniacze D klasowe są oczywiście i bardzo udane, bardzo chwalę sobie JL Audio XD 600/6, oraz Alpine PDX. Jednak już tani Pioneer D klasowy GM-D8604 jakości nie miał, po prostu pruł jak wściekły prądem, ale ani dół pasma, ani góra nie prezentowała sobą nic... Takie wzmacniacze wnoszą moc większą, jak w przypadku radia. Gdyby Ci się udało dostać Kenwood KAC-M 3004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


2 kpl DLS B6A
Skąd pomysł żeby w/w przetworniki zasilać wzmacniaczem cyfrowym w dodatku budżetowym?

Takie dwie popiardółki zasili spokojnie zwykły wzmacniacz, nie jakiś wyszukany. Po co sobie kłopotów przysparzać i ograniczać się co do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł żeby w/w przetworniki zasilać wzmacniaczem cyfrowym w dodatku budżetowym?

Takie dwie popiardółki zasili spokojnie zwykły wzmacniacz, nie jakiś wyszukany. Po co sobie kłopotów przysparzać i ograniczać się co do jakości.

 

witaj kolego dzięki ża wyrażenie swojego zdania :) już wyjasniam:po pierwsze mniej pracy z przeciąganiem nowych przewodów rca i zasilania ,po drugie będzie schowany za radiem ,tylko ja będę wiedział o nim :)

wyjaśnij a jakim kłopocie masz na myśli ??? bo teraz mam kłopot radio ori mazda3 ma końcówkę 4x10 w  ,stąd pomysł żeby małym nakładem pracy trochę to polepszyć ,

nie jastem wielkim audiofilem ,a coś wiecej z tych DLS-ów mozna wyciągnąć ,a że auto małe ,często potrzebuję całego bagażnika do przewozu sprzętu nurkowego .

pozdrawiam wojciech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybrałeś najlepszą opcję.

 

Tu na forum stosuje się możliwie najlepsze rozwiązania a nie najprostsze. Dlatego zwróciłem uwagę.

 

Raadek  jeśli możesz rozwinąć temat moich" popierdułek "  :wink: :wink:   to sugerujesz wymianę na coś porządniejszego ? łupanki nie stosuję ,słucham głównie Jarre ,Oldfielda  ,Vangelisa ,polecisz coś na przód dwudrożnego  do 500 zł.? może masz jakąś uszanowana używkę ?

165 mm ze zwotką  +tw fi 25  zabudowane w osłonach lusterek ,zwrotnica max wielkośći paczki trucizny (ćmików )

dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...