Skocz do zawartości

Jaki telefon ?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam Ace :) , zasięg marny, bez względu na soft

 

koniecznie android. WP mnie strasznie drażni

 

Xperia spoko, z tego co piszą śmiga z aero :)

No to mam jakis specjalny albo lokalizacja lepsza

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż, ponieważ, dlaczegóż :P ? tak to ja też mogę napisać, odradzam to i to ... konkrety ...

To ja się wypowiem. Miałem L7. Tragedia... Telefon nie chciał.... dzwonić. Niby miał zasięg a jak się wybierało numer to wyskakiwało "Trwa wybieranie numeru" a za chwilę "połączenie zakończono". Trzeba było restartować telefon żeby móc znowu dzwonić. Telefon 2x był w serwisie LG i raz mi wymienili... baterię a za drugim razem nic nie ruszyli. Do tego ciął się niesamowicie. Ogółem telefon tragiczny, serwis jeszcze gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem. Miałem L7. Tragedia... Telefon nie chciał.... dzwonić. Niby miał zasięg a jak się wybierało numer to wyskakiwało "Trwa wybieranie numeru" a za chwilę "połączenie zakończono". Trzeba było restartować telefon żeby móc znowu dzwonić. Telefon 2x był w serwisie LG i raz mi wymienili... baterię a za drugim razem nic nie ruszyli. Do tego ciął się niesamowicie. Ogółem telefon tragiczny, serwis jeszcze gorszy.

o właśnie na tema L7 chcę się wypowiedzieć zacznijmy od wad:

a) oprogramowanie (android strasznie wolny Xperia J ma podobny hardware działa dużo płynniej bez niespodzianek że tak powiem)

b) problemy z wybieraniem numeru i z odbieraniem jak się przez przypadek zasłoni czujnik zbliżeniowy

c) na 50 włączeń telefonu może 5 razy poprawnie zeskanował kartę pamięci (16giga) a co za tym idzie dało się robić nim zdjęcia na przykład

d) podłączenie do komputera przez USB i Bluetooth nigdy przez pół roku użytkowania mi się nie udało

e) aparat jest ale zdjęcia robi po japońsku czyli jako tako

f) jakość muzyki na zewnętrznych słuchawkach przeciętna

 

zalety

a) wyświetlacz (jakość i kąty widzenia)

b) jakość rozmów (HD voice)

c) ogólne wykonanie moim zdaniem bardzo przyzwoite oczywiście nie umywa się chociaż by do HTC dla mnie chyba najsolidniej wykonane telefony jakich użytkowałem prawie pancerne chciało by się powiedzieć (gniotsa nie łamiotsa)

A z telefonów które używałem moge polecić serie Samsunga Galaxy praktycznie każdy model jest wart uwagi, nigdy się nie zawiodłem miałem kilka modeli i polecam. Uff ale spłodziłem posta jak nie ja o tyle z mojej strony  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do muzyki to te słuchawki w L7 są gorsze od tych co w kioskach kiedyś można było kupić za 5zł. Po zmianie z ice cream sandwich na jelly bean nie dość, że problem z połączeniami nie zniknął to zaczęło go mulić jeszcze bardziej. Jedyna dobra rzecz w tym telefonie to ekran. Teraz po przesiadce na lumie 820 to niebo a ziemia. Fakt, może nie jest taki kolorowy jak android i nie można wgrać tapet i tym podobnych to jeżeli komuś zależy na szybkości działania to ta nokia jest świetna i z czystym sumieniem mogę polecić. Jedyna wada to, że trochę za mała rozdzielczość ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


galaxy S duos

 

brak hspa+ czyli zero aero, ale jest dual sim, więc coś za coś :)

 

Co do LG - sam osobiście używam jakiś czas Optimus 2X i nie mam na co narzekać, no czasem na zbyt mała ilość RAM-u jak by było 1GB to by było super ... a tak jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czytam właśnie i piszą że śmiga z aero, ale jest inny problem,



kiedy korzysta się z neta z aero to nikt się do ciebie na twoją drugą kartę nie dodzwoni

 

to dziwne bo według spec. nie ma hspa+ a to właśnie jest jeden z zakresów :)

To jest tzw. nie pełny dual niestety ... chcesz mieć super dual co 2 karty działają cały czas - zapłać, dodatkowo niestety bateria cierpi, bo obie karty są aktywne, a nie jedna w trybie "nasłuchu" czy tzw. czuwania/uśpienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna literówka :

 

Jakie są parametry techniczne Bezpłatnego Dostępu do Internetu?
  • BDI dostępny jest wyłącznie w zasięgu sieci Aero2.
  • pasma 900 MHz lub 2500MHz
  • technologia HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2500MHz)
  • 21.12.2016r. - Data Wygaśnięcia Bezpłatnego Dostępu do Internetu
  • prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 512 kb/s
  • każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia

 

HSDPA a HSPA+ to co innego :P

Inna transmisja, ale o tym sobie doczytasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Telefon zakupiony, wybór padł na Pentagram Monster i powiem tak, bateria jest faktycznie atutem :)

 

po 2 dniach od zakupu padła, na noc pod ładowarkę i w sobotę o godz. 7 rano odpalony, w tym czasie chwila wifi, bt jak wsiadalem do auta, itd. jak wysiadałem to wyłączalem (robi się to 2 ruchami) i tak do 22.

Niedziela podobnie, od około 9 - 22, poniedziałek, wtorek od 7-22, dziś środa, włączony o 7 rano i o 14:20 ma jeszcze 57% życia.... pewnie w piatek padnie, tak więc tydzien roboczy chodzi, w tym czasie (do dziś) 2.14h rozmów, tak więc nie mam pytań a do androida po mału się przyzwyczajam :)

 

No chyba że ktoś pracuje w pogotowiu 24h na dobe i musi być non stop on-line po sieci i wifi, bt itd. wtedy pewnie wytrzyma 1 dzień, ale dla normalnego uzytkowania - idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ciężki, hmmmm to zależy chyba od ręki, dla kobietki może tak, w mojej ręce on ginie a za to trzyma się pewnie.

 

Co do kart, gdy na jednej jest rozmowa, drugi numer ma sygnał wolny, więc trzeba oddzwonić, lub czekać aż ktoś 2 raz zadzwoni, ale to w moim przypadku sporadyczne się zdarza, więc mnie to nie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak od siebie. Napewno nie polece HTC Sensation i Samsung Galaxy s2. Wedlug mnie te nowe telefony to porazka, choc moze Orange to jedna wielka porazka. Telefony ciagle gubia zasieg. Jedyny tel na ktory zawsze mozna sie do mnie dodzwonic to E51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Nadszedł czas na jakiegoś dotykowca. Miałem co prawda przez chwilę HTC ale to nie był jeszcze dla mnie czas na taką zabawkę :)

 

Przedłużam umowę w playu i to jest to co mogę mieć:

 

Nokia Lumia 720 za 449zł

Sony Xperia L - 429zł

Nokia Lumia 625 - 359zł

Samsung Galaxy Core - 300zł

Samsung Omnia M - 249zł

Samsung Galaxy Trend - 119zł

Nokia Lumia 520 - 99zł

 

Podałem kwoty bo wiadomo, to też istotne czy warto ileśtam dopłacić. No i zawsze można coś z tej listy sprzedać i kupić gdzieś nowy spoza oferty.

 

Telefon będę potrzebował do rozmów/smsów i internetu i robienia zdjęć. Oszałamiająca ilość aplikacji i możliwości konfiguracji nie jest mi potrzebna. Wolałbym lepszą baterię, wyświetlacz czy przede wszystkim szybkość obsługi.

 

Na szybko czytając jakieś opinie znalazłem, że Nokia by pasowała. Samsungi mają lepsze możliwości konfiguracyjne, które do końca mnie nie interesują.

 

Wpierw zwróciłem uwagę na 520tkę. Jednak piszą, że nie ma  flasha do aparatu oraz jest tandetnie wykonana. 

 

Więc 625 albo 720. I tutaj do końca nie mam pomysłu.

 

A może coś innego np z allegro?

Proszę dajcie jakąś wskazówkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...