Skocz do zawartości

Jaki telefon ?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lumie to już nie ta Nokia, delikatne są jak cholera, nie wspomnę już windzie 8.1 bałagan totalny, zero ładu, nic nie można znaleźć, już andoid nie ma takiego problemu, tyle że do androida trzeba w miarę mocny telefon bo to ciężkawy system niestety :/ Sam jadę na andro i złego słowa nie powiem. Co do smartów to jak ktoś dba to czemu ma się rozwalić ? Znajomy używał Xperie P ponad dwa lata, w pracy ( budowy itp) w domu, cały czas w sylikonie i po wyjęciu telefon jak nowy a spadł już hohoh razy i żyje, standardowo folia na ekran co pół roku i telefon jak z półki.

Miałeś lumie czy tylko powtarzasz to co usłyszałeś?:) Używam lumie1020 już kilka miesięcy(przesiadłem się z s2), chodzi duuuużo płynniej i szybciej, Na ekranie sobie ustawiasz skróty jak chcesz, jest dość intuicyjny. Też miałem dużo obaw bo się naczytałem opinii jak Twoja ale zaryzykowałem bo aparat mocno mnie przekonywał i nie żałuję:) Jedyny minus jak dla mnie to mniej aplikacji niż na androida;) Jak by ktoś szukał smarta z fajnym aparatem to polecam. Dla przykładu tu moje foto zrobione w ładny dzień, z ręki w trybie auto:

http://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/3e9x40g1aoaha7vrqchr_1416479892.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


chodzi duuuużo płynniej i szybciej, Na ekranie sobie ustawiasz skróty jak chcesz, jest dość intuicyjny. Też miałem dużo obaw bo się naczytałem opinii jak Twoja ale zaryzykowałem bo aparat mocno mnie przekonywał i nie żałuję :) Jedyny minus jak dla mnie to mniej aplikacji niż na androida;)

x2,

wole Lumie 1320 od LG VU a korzystam z obu.

Lumia szybsza, płynniejsza mimo gorszych parametrów na papierze.

Od niedawna jest Opera mini więc problem z przeglądarką już nie występuje. Explorer i Maxthone to porażka. Aplikację na WP 8,1 wyglądają nieco inaczej i trzeba się przyzwyczaić. Bateria wytrzymuje ok 2-3 dni, z tym że cały czas włączona transmisja danych oraz LTE, ok 30 smsów dziennie + ok 1h rozmów dziennie

Aparat tylko 5mpx ale daje radę

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/34569bec0f8a.jpg

 

a bateria

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/58dda4f4035d.jpg

http://naforum.zapodaj.net/c71bc1d07307.jpg.html

 

Aparat ma 6 cali.

Przeżył jeden upadek, bo tylko raz mi wypadł i jest lekko zarysowana obudowa która jest wymienna.

 

Także Lumie mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lumii to trzeba wiedzieć czego się oczekuje, jeśli się jest przyzwyczajonym do androida to problemem mogą być opóźnienia w informowaniu o mailu, wiadomości w taptalku, wiadomości w messenger i w fb. Z tym najnormalniej w świecie lumia sobie nie radzi,być moze przez to że aplikacje "działają" w tle, ale jednak nie do końca, są jakby wygaszane , miałem 2 modele (520 i 925) i w obu było to samo, powiadomienia bardzo opóźnione lub ogólny ich brak, jeśli się czeka na pilnego maila to trzeba wchodzić i sprawdzać czy jest bo tel nas sam o tym nie poinformuje co jest trochę uciążliwe.

 

Jeśli jednak priorytetem jest stabilność działania i optymalizacja systemu pod urządzenie to lumia bije androidy na głowę.Aparaty też ma fajne, jak to w świecie bywa wszystko ma swoje plusy i minusy.

 

Załączam czasami swoją lumię żeby sprawdzić czy być może po aktualizacji coś poprawili, ale niestety jeszcze nie.

Na razie jadę na androidzie bo dla mnie jest na tą chwilę bardziej przyjazny, ale jeśli lumia będzie miała "normalne" powiadomienia to jak najbardziej wrócę do niej i zapomnę o androidzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


powiadomienia bardzo opóźnione lub ogólny ich brak, jeśli się czeka na pilnego maila to trzeba wchodzić i sprawdzać czy jest bo tel nas sam o tym nie poinformuje co jest trochę uciążliwe.

aż zrobiłem test :)

 

wysłałem maila ze służbowej skrzynki na prywatnego maila i w tym samym momencie przyszedł na LG i na Lumie :)

w ustawieniach skrzynki pocztowej- ustawienia synchronizacji- Pobierz nową pocztę e-mail - ustawiamy po odebraniu

Może masz ustawione ręcznie albo co jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie to ;)

Mam ustawione wszystko wg. opisów na forum. Ogólnie problem dość znany na forach WP, najczęściej występujący z aplikacjami messenger, wats app, FB, taptalk i ogólnie w aplikacjach które mają powiadomienia push, u mnie też występuje w mailu.

Niektórym ponoć wszystko działa, może to też od sieci zależne, ale na androidzie problemów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam red bull mobile z play-a zasięg 3g. Software reset i wszelkiej masci ustawienia nie pomagały. Hmm, musze dzisiaj kupic jakis starter za 5 i odpalic lumie z inna karta, może faktycznie to jest przyczyną, wykluczylem to wstepnie bo na androidzie hula wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


no i 1 cal więcej by nie zaszkodził

 

Mój pierwszy telefon to Nokia NMT-450 wielki i ciężki że zabić nim to pestka, teraz widzę tendencja znów podobna, tyle że waga inna :)

 

Jakby do zenfona 7 domontować tylko rączkę , to osiągnął by podobne wymiary :) no jest jedynie cieńszy i lżejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy ogólnie jest fajny i czy aparat faktycznie jest taki rewelacyjny (jak na telefon oczywiście)? Wielkość mi nie przeszkadza, więc ten aspekt można pominąć :)

 

No jak to android, ale chodzi nawet żwawo. Co do wielkości to "duży" nie jest, ale gruby tak. Zdjęcia moim zdaniem są ok. Jeśli chcesz mieć aparat z telefonem to jest w miarę spoko, z tym że w takim wypadku to trochę ani to ani to :wink2: Na pewno jest lepiej niż standardowy telefon ale aparat to też to nie jest, choć funkcje softwarowe są dość rozbudowane.

Mój pierwszy telefon to Nokia NMT-450 wielki i ciężki że zabić nim to pestka, teraz widzę tendencja znów podobna, tyle że waga inna :)

 

Jakby do zenfona 7 domontować tylko rączkę , to osiągnął by podobne wymiary :) no jest jedynie cieńszy i lżejszy

 

Ale miał przyciski :P Małego bez przycisków bym nie wziął :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamieszam Ci w głowie to wg oceny osoby, która testowała ten telefon a obecnie posiada nowszy model, to s4 zoom dostał jej prywatną ocenę 8/10 :) za wykonanie, szybkość działania etc. no i do zdjęć telefonu w tej cenie z tego co widziałem raczej lepszego telefonu do zdjęć nie znajdziesz - chyba, że nokia n808, będzie nawet tańsza, ale symbian... :( niestety nie rozwija się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem S3 i mam ochotę raczej na krok do przodu.

 

Prawdopodobnie będzie to krok do przodu :) pytanie też do czego tak naprawdę potrzebujesz tego telefonu, jeśli do grania to nie wiem czy sprosta najnowszym wymaganiom, a do "normalnego" użytku z aparatem lepszym niż standard będzie jak najbardziej ok. Obecnie w dobie smartfonów przy pewnej półce cenowej widać już raczej różnice tylko w użytym systemie czy nakładce bo funkcjonalnie... dzwonić dzwoni :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...