Skocz do zawartości

Ukierunkowanie subwoofera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Początkującym nie jestem a mimo to nie jestem w stanie samemu określić jakie ustawienie subwoofera jest optymalne dla zgrania go z wooferami Oczywiście dysponuję czasami ale wiem, że sama orientacja głośnika w samochodzie również ma wpływ na ostateczny efekt. Rozważam cztery koncepcje przedstawione na obrazkach poniżej. Zaznaczam, że nie ogranicza mnie półka (roleta) bo jej nie ma. Samochód to Volvo V70 II. Planuję zastosować skrzynkę zamkniętą. Proszę o opinie wraz z uzasadnieniem, która wersja powinna być najlepsza.

 

http://i.imgur.com/C4bREUa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest ograniczenie związane z ukierunkowaniem subwoofera w samochodzie? Przekręcaj i testuj sobie. Wróżek nie mamy na forum :)

 

Rzecz w tym, że tu ma powstać jedna stała zabudowa. Nie szukam wróżek tylko ludzi z doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przyznam, że poprzedni sub też grał w klapę ale przy okazji zmiany suba przyszła myśl, żeby spróbować wyciągnąć z tego coś więcej. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Idę budować skrzynkę tymczasową i będę analizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przyznam, że poprzedni sub też grał w klapę ale przy okazji zmiany suba przyszła myśl, żeby spróbować wyciągnąć z tego coś więcej.

 

Lepiej pomyśl o innym wzmacniaczu dla suba. Ja jestem świeżo po zmianie napędu suba i odkrywam głośnik na nowo. Zresztą nie pierwszy raz.

 

P.S Co to za sub i czym go pędzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pomyśl o innym wzmacniaczu dla suba. Ja jestem świeżo po zmianie napędu suba i odkrywam głośnik na nowo. Zresztą nie pierwszy raz.

 

P.S Co to za sub i czym go pędzisz?

 

Sub to teraz będzie DEGO SB 10 - papierowy. Wcześniej był Alpine SWR. Do napędu służy PDX-V9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pomyśl o innym wzmacniaczu dla suba. Ja jestem świeżo po zmianie napędu suba i odkrywam głośnik na nowo. Zresztą nie pierwszy raz.

 

 

 

P.S Co to za sub i czym go pędzisz?

 

Możesz podać jakąś zależność pomiędzy rodzajem wzmacniacza a lokalizacją subwoofera , nawet bardzo ogólną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje zabawa z zmianą miejsca suba w bagażniku? Myślę, że to da kilka wniosków i trochę doświadczenia (jeśli uda się coś zaobserwować). Piec natomiast zawsze można zmienić i zawsze kolejny może być "lepszy ".

Idąc tym tropem to po co TW na słupek? Może zmienić wzmacniacz ? Owszem nie doszukuję się takich zmian względem zmiany położenia skrzynki, ale zdecydowanie w mojej aplikacji wiele zmian było w zależności od miejsca położenia suba. A był to sedan i też były głosy że nie ma sensu.

Pytanie ile z tego wychwycisz. Popatrz też na zmiany nie tylko suba,ale zmian dotyczących zgrania Sw z Wf przy różnych ustawieniach całego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...