Skocz do zawartości

Woofery pełnym pasmem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Sens ma to co przynosi pozytywne skutki dla jakości odtwarzanego dźwięku .

Zatem sensownie postawione pytanie brzmi , co chcesz osiągnąć i dlaczego w ten sposób ?

Żeby ładnie zagrało :) A tak mi przeszło przez myśl ze mogłoby coś z tego wyjść ;) I gdybym miał trochę więcej czasu do zmarnowania; ) To może bym nie pytał tylko poprzepinal kable ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Czy puszczenie przez woofery pełnego pasma to dobry pomysł? Wyprzedzać tekst typu "spróbuj uslyszysz";) Najpierw pytam bo w moim aucie to sporo roboty żeby przepiac kable ze zwrotem ;) Dzięki :)

Nie do konca rozumiem o co Ci chodzi, co maja zwrotnice do tego, czy twoje zwrotki pozwalaja na ciecie woofera od dolu?

Zazwyczaj robi sie to aktywnie z poziomu radyjka lub wzmaka.

Sa woofery, ktore dobrze sie sprawuja bez podcinania od dolu, zalezy tez jak glosno sluchasz muzyki, ja osobiscie swoich od dolu nie tne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie do konca rozumiem o co Ci chodzi, co maja zwrotnice do tego, czy twoje zwrotki pozwalaja na ciecie woofera od dolu?

Zazwyczaj robi sie to aktywnie z poziomu radyjka lub wzmaka.

Sa woofery, ktore dobrze sie sprawuja bez podcinania od dolu, zalezy tez jak glosno sluchasz muzyki, ja osobiscie swoich od dolu nie tne.

 

Tylko brak filtracji w tej samej mierze dotyczyć może cięcia kazdej ze stron pasma , nawet zakładam , ze tu bardziej prawdopodobna jest góra pasma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ładnie zagrało :) A tak mi przeszło przez myśl ze mogłoby coś z tego wyjść ;) I gdybym miał trochę więcej czasu do zmarnowania; ) To może bym nie pytał tylko poprzepinal kable ;)

 

Jak chcesz , zeby ładniej grało , to zmien zestaw na wyzszej klasy , przynajmniej nie zmarnujesz czasu ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz , zeby ładniej grało , to zmien zestaw na wyzszej klasy , przynajmniej nie zmarnujesz czasu ;-))

Jeszcze do wiosny ze mną pogra ;)I podoba mi się :) Nowy wzmak idzie (mam nadzieję ;)) Poczta :)I naszła mnie taka myśl co by było gdyby :) Ja zawsze lubiłem kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdaje się na myśli filtrowanie HPF od dołu wf, a tego zwrotnica nie robi. Jeśli nie włączysz HPF na radiu (50, 60,...Hz, itd.), bądź wzmacniaczu, to woofer gra od samego dołu, a jego pasmo od góry jest ograniczone na zwrotnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdaje się na myśli filtrowanie HPF od dołu wf, a tego zwrotnica nie robi. Jeśli nie włączysz HPF na radiu (50, 60,...Hz, itd.), bądź wzmacniaczu, to woofer gra od samego dołu, a jego pasmo od góry jest ograniczone na zwrotnicy.

 

Może źle się wyraziłem; ) Kabelki z radia podpiąć chce bezpośrednio do wf a następnie do zwotnicy i tw :) Czyli nie ograniczać pasma od góry :) Puścić pełne pasmo przez wf :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Twoje pytanie jest tak bez sensu ze wszyscy szukają w nim dziury, poniewaz puszczenie wf pelnym pasmem jeszcze w dodatku przez wzmacniacz jest kompletnie bezmyślne.

 

Zamiast inwestowac w wzmacniacz trzeba bylo kupic jakis zestaw odseparowany i potem bawic sie w jego zasilenie, nie wspominając juz o wygluszeniu drzwi. Ale zeby to mialo jakiś sens to wroc sie do listu powitalnego i przeczytaj z 5 razy FaqNazara albo poprostu podlacz wzmak i ciesz sie z tego "czegos"(bo do dźwięku to to bedzie mialo daleko) co bedzie sie wydobywac z Twoich wf..

 

Piszę z "tabloida" za ewentualne błędy przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Twoje pytanie jest tak bez sensu ze wszyscy szukają w nim dziury, poniewaz puszczenie wf pelnym pasmem jeszcze w dodatku przez wzmacniacz jest kompletnie bezmyślne.

Zamiast inwestowac w wzmacniacz trzeba bylo kupic jakis zestaw odseparowany i potem bawic sie w jego zasilenie, nie wspominając juz o wygluszeniu drzwi. Ale zeby to mialo jakiś sens to wroc sie do listu powitalnego i przeczytaj z 5 razy FaqNazara albo poprostu podlacz wzmak i ciesz sie z tego "czegos"(bo do dźwięku to to bedzie mialo daleko) co bedzie sie wydobywac z Twoich wf..

Piszę z "tabloida" za ewentualne błędy przepraszam :)

Zestaw odseparowany Velocity VPC172 Drzwi są wygluszone tweetery w trojkatach itd.Wzmacniacz będę wymieniał a nie kupował nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają w przypadku odpowiedniego WF.

Wymaga to świadomego nie użycia tej filtracji oraz zastosowania głośnika w środowisku które to umożliwia, z komponentami które to umożliwiają.

Świadomie pominąć chce filtracja :) A co z resztą skąd mam wiedzie ze spełniają warunki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomie pominąć chce filtracja :) A co z resztą skąd mam wiedzie ze spełniają warunki ?

 

Chyba nic do Ciebie nie trafia , to nie jest zagadnienie typu jak przy pomocy śrubokręta tuningować zestaw audio , ani jak "pomysłowy Dobromir " poprawia projektantów  zestawów głośnikowych , tak tego zestawu nie poprawisz .

Aby to zrobić najlepiej dysponować wiedzą głębsza od nich , solidnym zapleczem ( warunki i aparatura pomiarowa ) a sama wola to odrobinę za mało .

Ale zacznij od wiedzy ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to Ty nie spełniasz warunków poprawnej pisowni. Może czas się cofnąć do szkoły?

Piszę z telefonu ,więc czasami przez słownik wkradaja się błędy.Czepiasz się i tyle ;)

Chyba nic do Ciebie nie trafia , to nie jest zagadnienie typu jak przy pomocy śrubokręta tuningować zestaw audio , ani jak "pomysłowy Dobromir " poprawia projektantów zestawów głośnikowych , tak tego zestawu nie poprawisz .

Aby to zrobić najlepiej dysponować wiedzą głębsza od nich , solidnym zapleczem ( warunki i aparatura pomiarowa ) a sama wola to odrobinę za mało .

Ale zacznij od wiedzy ..........

Panie Józefie :) Moja wiedza nie dorówna nigdy Pana :)

Ale ten temat i większość moich służy wlasnie pogłębianiu mojej marnej wiedzy na temat CA. I proszę wybaczyć ze nie zdawala mnie odpowiedź typu "nie bo nie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z telefonu ,więc czasami przez słownik wkradaja się błędy.Czepiasz się i tyle ;)Panie Józefie :) Moja wiedza nie dorówna nigdy Pana :)

Ale ten temat i większość moich służy wlasnie pogłębianiu mojej marnej wiedzy na temat CA. I proszę wybaczyć ze nie zdawala mnie odpowiedź typu "nie bo nie" :)

Ależ oczywiście , poprawiaj i daj znać jak poprawisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...