Skocz do zawartości

Wybór zestawu 3-way. Który z tych. Proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko cały problem polega na tym, że ten zestaw QM218.02CX, który całkiem niedawno miałem, to i owszem, produkt jeszcze Germański, a to co Ty rozważasz, to czajnik (Chińczyk). Niewiele tam zostało ze starego MB Quarta poza znaczkiem, więc się nie ma co napalać, a dwa, śmiem twierdzić, że HSK jest zestawem jednak lepszym, jak 218.02.

Serio chińczyk i będzie kaszana? Nie będzie lepiej niż obecne ESK 2-way?  Wszystko gotowe w tym zestawie MB Quart typowo pod gofra 5 ale jednak stypa...ech....to ja już nie wiem co brać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dawny MB Quart, to teraz German Maestro, tutaj została przejęta marka, a produkty są już niestety nie takie, jak dawny MBQ. Nie wiem, jak jesteś wymagający, ale możliwe, że będziesz bardzo zadowolony. Problem jest taki, że na 100 % będziesz musiał to kupić, żeby się przekonać, czy Tobie to pasuje, wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Hnmmm ciezka sprawa. W miedzyczasie znalazlem jeszcze cos takiego:
Audio System X200GOLFV za 1199
http://allegro.pl/au...6619113204.html
Co powiesz powiecie o tym.

 

Można powiedzieć przynajmniej tyle , ze jest to zestaw dedykowany do danego rodzaju samochodu , zatem przynajmniej w teorii w jego projekcie ( jako całość ) uwzględniono pozycje przetworników w danym nadwoziu i zachodzące w związku z tym relacje. To jest ta cześć zagadnienia która jest trudna do przejścia , przynajmniej dla amatora . A tu dostaje to w pudełku wraz z zestawem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawny MB Quart, to teraz German Maestro, tutaj została przejęta marka, a produkty są już niestety nie takie, jak dawny MBQ. Nie wiem, jak jesteś wymagający, ale możliwe, że będziesz bardzo zadowolony. Problem jest taki, że na 100 % będziesz musiał to kupić, żeby się przekonać, czy Tobie to pasuje, wystarcza.

 

Dokladnie , obecny MB to tylko nazwa ale sprzet juz nie ten. Prawa do nazwy wykupil koncern z USA Maxxsonics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te MB Quart 200.3 i jest trochę lepszy dźwięk ale delikatnie ciszej - dotrą się? Po kilku dniach tzn dziś i wczoraj założyłem esk na tył (apetyt rośnie), a że nie było ani cm kabli to dałem kabelki 2,5mm - wiercenie kostki i gniazda zakończone sukcesem (zdejmowanie poszycia wew i zew oraz silikonowanie też udane). Kable kierować od razu do bagażnika tak? Jaki wzmacniacz dla Quart 3way i Hertz esk 2way? Radio rcd310 nie ma opcji sterowania wzmacniaczem, jest tylko przód i tył. Jeżeli będa wszystkie drzwi na wzmacniaczu to mogę dać im sygnał tylko przedni a sygnał tyłu dać pod subwoofer (aby móc sterowac)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o rekomendację radia, które będzie wielkością jak fabryczne rcd310 i będzie pasować wzrokowo.... Ewentualnie jaki wzmacniacz ze sterowaniem na długim kablu wybrać?
Jeżeli będą wszystkie drzwi zasilone wzmacniaczem to mogę dać zdublować sygnał i dać we wszystkie drzwi tylko przedni a sygnał tyłu dać pod subwoofer MOŻNA TAK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeżeli będą wszystkie drzwi zasilone wzmacniaczem to mogę dać zdublować sygnał i dać we wszystkie drzwi tylko przedni a sygnał tyłu dać pod subwoofer MOŻNA TAK?

 

Rozdzielacz RCA Y, lub wzmacniacz z taką opcją, czyli sygnał z jednej pary można bez rozdzielacza zastosować na 4 kanały, a na suba RCA tył podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i DUŻĄ CIERPLIWOŚĆ ;-)
Ostatecznie postanowiłem, że: z radia wyprowadzę 4+4 czyli w sumie 8 przewodów (używając dwóch Hollywood HIC-518) i polecę nimi do bagażnika. Tam będzie Crunch GTi 4150 tylko nie wiem skąd dorwać wtyczkę do wpięcia się w high level input. Ktoś wie?   ps: taki sposób i te produkty będą ok do wzmocnienia przednich i tylnych drzwi (czyli mb quart 200.3 oraz hertz esk)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem crunch gti 4150. Wejście high level posiada 5szt pin (2szt głośnikowe, 1szt masa, 2szt głośnikowe). Do czego podpiąć ta masę i co będzie bez niej? Czym to się różni? Dodatkowo wklejam odpowiedni wpis z manual:

The High Level Input is suitable to connect the amplifier inputs with speaker wires, if your headunit is

not equipped with pre-amplifier RCA outputs. Extend therefor every regarding speaker cable from your

headunit with appropriate speaker cables from your car audio retailer to the mounting location of the

amplifier. Then connect the each matching loudspeaker cable with the cables of the included HIGH

LEVEL INPUT jack like described below. Please ensure that a ground cable (black cable, GND) for

each HIGH LEVEL INPUT connector must be connected, which you can branch from the ground terminal

of the amplifier (GND).

NOTE: Never use the High Level Input and the RCA inputs at the same time. This may damage the

amplifier seriously. The loudspeaker cables of the HIGH LEVEL INPUT must have no contact to the

ground (GND) by any means.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
...a więc tak cały czas jeżdżę z MB Quart QM200.3 (RMS 2x120 W) w przednich drzwiach oraz Hertz ESK 165.5 (Moc 2x? 100/300W RMS/max.) w tylnych drzwiach. Napędzane jest to przez Crunch GTI 4150 i przyznam szczerze, że mam taki trochę niedosyt - chyba myślałem, że lepiej to zagra. Ogólnie to mam taki problem, że wzmak jest za słaby, w lato kilka razy był na tyle gorący, że zadziałało w nim zabezpieczenie i kilka minut nie grał - chłodził się. Mam zamiar sprzedać tez wzmacniacz znajomemu i kupić coś odpowiedniejszego - coś co się nie spoci. W grę wchodzi nowy lub używany - doradzicie?  Przy zakupie uparłem się na Hi input a ostatecznie i tak w bagażniku wyprowadziłem standardowe Chinch low input więc nie musi mieć hi input.

 

ps: W bagażniku mam skrzynie bass reflex i siedzą tam 2 szt. SONY XS-GTR121L (moc ciągła 400 W RMS / moc szczytowa 2000 W MAX) a napędza to bez problemu Boschmann PCH-990ATX (Max moc wyjściowa: 1800, W Moc RMS: 2 x 450 W 4 Ohm, Moc RMS: 2 x 900 W 2 Ohm) ale ten wzmacniacz jest pożyczony i tu w bagażniku też potrzebowałbym rady jaki wzmak kupić (i gdzie). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...