Skocz do zawartości

Wejście High input


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak podłączyć wzmacniacz czterokanałowy CRUNCH GTI 4150 http://allegro.pl/crunch-gti-4150-4x170w-ultra-mocny-kable-20mm2-i3343722279.html

przez wejście high input do głośników?

 

1.Każdy "+" i "-" do osobnego głośnika czy można zdublować z dwóch wtyków te same bieguny i podłączyć się np pod 2 tylne głośniki??

 

2.Czy lepiej zastosować konwerter gł/rca?

 

konwerter sygnałowy Hollywood HLC-1

http://allegro.pl/konwerter-sygnalowy-gl-rca-hollywood-sklep-mlawa-i3355445356.html

 

3.Czy można do do wyjść we wzmacniaczu ch1, ch2, ch3, ch4 podłączyć takie rozdzielacze "y" ?

 

rozdzielacz Hollywood pro-22m

http://allegro.pl/rozdzielacz-hollywood-pro-22m-sygnalowe-0-3m-rca-i3355453817.html

 

I podłączyć z konwerterem kablem 2rca-2rca?

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz zdublować połączenie hi input. 

Stracisz jednak przez to Fader w radiu (balans przód / tył)

Możesz też podłączyć przez konwerter i kabel "Y", jednak z tym samym rezultatem.

 

Kluczowe jest to co chcesz zasilać tym wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tym układzie faderem mógłbyś regulować sobie poziom suba względem przodu. Ale jeśli ci to nie potrzebne...

Chyba źle się zrozumieliśmy albo ja źle napisałem.

Chodzi mi oto żeby te same bieguny w jednym wtyku hi input(kanał 1 i 2) zdublować i podłączyć pod lewy głośnik, i to samo w drugim wtyku(kanał 3 i 4) i podłączyć pod drugi głośnik.W tedy będzie osobna regulacja suba i przodu.

Ostatecznie każdego plusa i minusa do osobnego głośnika i wzmacniacz ustawić na 3ch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podasz sygnał z lewego kanału radia na kanał 1 i 2 hi input (głośniki przód) i sygnał z prawego kanału radia na kanały 2 i 3 hi input (sub) to wtedy owszem, regulacja między przodem i subem będzie (balansem w radiu). Jednak głośniki przednie nie będą grały w stereo..bo będą przetwarzały tylko sygnał z lewego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wtedy będzie to miało ręce i nogi.

To znaczy dwie opcje bedą prawidłowe?

Mam jeszcze pytanie o skrzynię basową do 400zł

Ta mnie zainteresowała

 

Audio System MX12 Plus

http://allegro.pl/audio-system-mx12-plus-mdf-300wrms-best-in-test-i3376532859.html

Czy to dobry wybór?

 

W E46 akumulator jest w bagażniku, kabla potrzeba ok 1,5m, mam kabel 20mm2.

Jaki powinien być bezpiecznik na kablu? we wzmacniaczu jest 2x50A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki powinien być bezpiecznik na kablu? we wzmacniaczu jest 2x50A

 

 

 

To powinno pomóc.

 

post-4530-0-34867000-1373724329_thumb.jpg

 

Z zasady daje się równy zabezpieczeniu we wzmacniaczu, lub mniejszy, gdyż te we wzmacniaczu są obliczone dla max obciążenia w niskiej impedancji (o ile ma takie możliwości). Dlaczego o trochę mniejszej wartości? Lepiej niech w pierwszej kolejności poleci zabezpieczenie na kablu a nie we wzmacniaczu.

Jednocześnie mniejszy bezpiecznik zareaguje szybciej na spięcie itp... Myślę ,że spokojnie przy tym Crunch'u możesz dać 40/60 A i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno pomóc.

 

attachicon.gifFusechart.jpg

 

Z zasady daje się równy zabezpieczeniu we wzmacniaczu, lub mniejszy, gdyż te we wzmacniaczu są obliczone dla max obciążenia w niskiej impedancji (o ile ma takie możliwości). Dlaczego o trochę mniejszej wartości? Lepiej niech w pierwszej kolejności poleci zabezpieczenie na kablu a nie we wzmacniaczu.

Jednocześnie mniejszy bezpiecznik zareaguje szybciej na spięcie itp... Myślę ,że spokojnie przy tym Crunch'u możesz dać 40/60 A i będzie ok.

Czyli bezpiecznik dobiera się do zabezpieczenia we wzmacniaczu? Czy bierze się pod uwage długość i grubość kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli bezpiecznik dobiera się do zabezpieczenia we wzmacniaczu?

 

Tak. W przypadku posiadania dwóch lub więcej wzmacniaczy sumujesz ich zabezpieczenia.

 

 

 


Czy bierze się pod uwage długość i grubość kabla?

 

Długość się bierze pod uwagę dobierając przekrój kabla pod przewidywane obciążenie. Ciebie obowiązuje zasada " Zabezpieczenie nie może być większe niż podane w tabelce dla podanego przekroju kabla". Dlaczego? Bo spali Ci się auto od topiącego się kabla a nie bezpiecznik.

Na koniec mam pytanie, czytałeś FAQ w dziale dla początkujących? Tam masz większość odpowiedzi na swoje pytania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://obrazki.elektroda.net/66_1159521377.PNG

 

Jeśli dobrze rozumiem tą tabelkę to:

Maksymalny prąd pobierany przez mój wzmacniacz to 50A, przy długości ok. 2m wyznacza minimalny przekrój 8mm2, ja mam 20mm2 więc będzie ok?

przy moim kablu i jego długości max. zabezpieczenie wynosi 125A  tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...