Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale teraz producenci plyt gł. sami dodaja software do overclockingu - to nie to co kiedys. :)

nie to nie tak do końca , tak jak w aucie musisz zadbać o IC'ka lub osprzęt , tak w kompie trzeba przygotować wentylacje budy , chłodzenie proca , stabilny ram itd . Mój I5 kręcił się na powietrzu do 4,5 Ghz i chodził stabilnie długi czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w robocie dla zabawy(przy nieograniczonych kosztach :wink: ) ok 6x6GHz. Procka nie pamiętam ale coś z intel`a. Na intelowskiej płycie do "dziwnych" zastosowań. Do tego 64gb ramu ponaf 2000Hz, 2x w sli GTX 780 4gb ddr5, SSD 250GB, baaardzo konkretny zasilacz i mocno rozbudowane chłodzenie. Ponad godzina gry w BF4 w FHD na 27" i odpalonym na drugim monitorze BurIn w full na 2K - nawet się nie zająknął. Niestety taka maszyna to kilkadziesiąt tysięcy zł. Sama płyta i procek to dużo ponad 10k pln. Chętnie zabrałbym takiego kompa do domu ale wtedy rachunki za prąd skutecznie psułyby mi humor:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hello ,

Lapek powiedział dowidzenia to czas kupić nowy.

Ktoś coś zaproponuje w cenie do 3500zł?

Lapek używany do przeglądania neta, oglądania filmów i amatorskiej obróbki video (sporadycznie), ewentualnie jakąś fife bym pograł lub dobrą samochodowke (ale to już baaardzo sporadycznie)

 

Pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U la la Overclocking ;)

Stare czasy ;)

Przerabiałem kaskadę, suchy lód, ciekły azot.

Najgorszy duron 1200@1,75v kręcił się przy -70c i 2,4v do 1250 MHz

 

Jakiś inne wyniki poszukam ale bedzie cieżko

http://5778.7mhzru.hwbot.org/submission/734511_pablopawel_superpi___1m_core_2_e8400_%283.0ghz%29_8sec_970ms/

 

http://img176.imageshack.us/img176/521/dsc00096te0.th.jpg

 

Celeron 7031MHz ~1,8V

I jeszcze jakieś dziwne historie

 

Najbardziej mi żal Bartona co go upaliłem na kaskadzie Berkuta :/

 

Ciężko o foty bo to był jeszcze w czasach gdy dinozaury biegały po ziemi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello ,

Lapek powiedział dowidzenia to czas kupić nowy.

Ktoś coś zaproponuje w cenie do 3500zł?

Lapek używany do przeglądania neta, oglądania filmów i amatorskiej obróbki video (sporadycznie), ewentualnie jakąś fife bym pograł lub dobrą samochodowke (ale to już baaardzo sporadycznie)

 

Pozdro

Tomek

Up :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup cos co Ci sie bedzie podobac z wygladu.odrazu ssd pakuj jak nie ma roznica spora w rozruchu I dzialaniu.a poza tym dla zwyklego uzytkownika to juz zalezne jak z kasa stoi.Polecam firme Xkom maja wiele oddzialow I ceny dobre poza tym konfiguruja np dysk lub ram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, mam taki problem: Działa komputer normalnie, robię to co cały czas robiłem od bardzo dawna, czyli odpalona przeglądarka z stronami, max 3-4stron, w stym SCA oczywiście, do tego jakiś PDF, coś z poczty ściągam, chodzi komunikator WTW z paczką GG. No i tak chodzi i dostaje zmuły, po czym nagle wyskakuje błąd i zrzut pamięci... Komp się restartuje, odpala wszystko na nowo, okienko że chciałby pomóc online itd, ale ogólnie jest mega kiepski i nic nie znajdzie. Co może byc przyczyną tych zrzutów? Na bank pamięci mu nie brakuje, bo nie możliwe że całą mam zabraną na takie rzeczy które robię, to jest max 2GB a nie 4... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bsod jest?
sobie komunikat błędu zobacz, kod cały, ewentualnie później po restarcie systemu sprawdź co było..

zacznij od temperatur, monitoruj, sprawdź
albo nawet wygrzej czymś i zobacz czy wtedy padnie (np. furmark)
zawsze możesz też sprawdzić napięcia w zasilaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że zlikwidowałem przyczynę... Ale nie jestem pewien... Wyskoczyła mi kostka ramu i miałem 2GB a drugie dwa chodziło jak chciało, pyk pyk... przetestuje jutro i zobacze czy ogarnia PC wszystko, a z tego sofciku skorzystam pewnie bo może się przydać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...